ZAMAN BÜYÜK BİR ÖĞRETMENDİR

ZAMAN BÜYÜK BİR ÖĞRETMENDİR

Hayatımızda asla boş zaman yoktur sadece boşa geçen zaman vardır..

Çünkü biz insanlar zamanın kıymetini bilmeyiz ve oda boş boş su gibi akıp gider…

Zaman aklı, olgunluğu ve hizmeti arttırmak için bize verilmiş en değerli sermayedir.

İnsanın sahip olduğu asla kıymet biçilemeyen bir değerdir, en kıymetli hediyedir. Zamana karşı yaklaşımımız hayata bakış açımızı yansıtır.

Herhangi bir insan vaktini nasıl geçireceğini, üstün bir insan ise vaktini nasıl tasarruf edeceğini düşünür.

Zamanı verimli kullanmak ve onu boş yere harcamamak başarının en önemli sebeplerindendir…

Örnek vermek gerekirse; Kitap okumanın faydalarını saymak için yazmam gerekir.

Kısaca bahsedecek olursak sizi sürükler, kelime hazneniz gelişir, tıpkı benim yaptığım gibi kendinizi daha iyi ifade edersiniz, daha çok düşünmenize sebep olur.

Çantanızda, arabanızda, elinizde mutlaka bir kitap taşıyın kısa yolculuklarda her boşluğunuzda çıkarıp Okuyun.

Başucu kitabınız da olmalı yanakta dönüp durmaktansa kitap okumak stresinizi atmanıza yardımcı olacaktır rahat bir uyku için ve Bir insan kitap okumanın heyecanını yaşamamışsa hiç yaşamamış demektir.

Onu tadına varamamışsa, hiçbir şey tatmamış demektir. Kitaplar vazgeçilmezimiz olmalıdır, her an her saniye yanı başımızda olmalıdır.

Kitap okumayı alışkanlık haline getirmiş bir insanın penceresi geniş olur.

Olayları her yönü ile ele alabilir, geniş düşünebilir ve insanları çok daha rahat bir şekilde anlayabilir, kişilikleri analiz edebilir.

Aynı zamanda diksiyonu daha düzgün, hitabeti daha kuvvetli olur. Hangi insanla ne şekilde konuşacağını, onu nasıl ikna edebileceğini iyi kavrar.

Geniş bir dünya görüşüne sahip olmak, daha güzel konuşmak, topluluklarda aranan ve kendisine danışılan kişi olmak istiyorsak düzenli olarak kitap okumalı ve kendimizi sürekli geliştirmeliyiz. Okuyun.

Ne yazık ki birçoğumuzun yaptığı şey bu. Birkaç dakikalık boşluklarda dahi telefon ortaya çıkıyor. Yemek beklerken, servis beklerken, birini beklerken, teneffüste orda burada 5 dakikalık kısa anları neden telefonla öldürmek yerine çocuğunuz varsa ona sarılın. Yemekte arkadaşlarınızla sohbet edin mesela bir çift içi gülen gözlere bakmak, emoji göndermekten daha iyi hissettirir kendinizi size…

Zaman çok çabuk geçer, Geçen zamanı döndürmek mümkün olmadığı gibi onun yerini başka bir şey de tutmaz. Her gün biter, her saat tamamlanır, her an gider. Geriye sadece yaşananların izi ve etkileri kalır.

Pek çok insan diğerlerinin boşa harcadığı zamanı kullanarak öne geçer.

Zaman büyük bir öğretmendir.

bizlerde böyle dememek için zamanın su gibi boş boş akıp gitmesini değilde iyi bir şekilde bizim için akmasını bilmeliyiz ve değerli bir şekil de kullanmalıyız ..çünkü hayatta zaman kadar önemli bir şey yoktur..

Her günü o gün sonunda ölecekmişsiniz gibi yaşayın. Sevdiklerinize onları sevdiğinizi söylemenize vesile olur. Sevdiklerinize zaman ayırmanızı sağlar.

Umarım faydalı olur. Geriye baktığınızda “içimden gelen her şeyi yaptım dolu dolu yaşadım” diyebilmeniz dileğiyle…

Hoşça Kalın Dostça Kalın Ama Gönül Kapılarınızı Asla Kapatmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir