YAŞAYARKEN İNANARAK YAPMALIYIZ

YAŞAYARKEN İNANARAK YAPMALIYIZ

Yıllarca bize ayağını yorganına göre uzat dediler.

Bir Allah’ın kulu çıkıp ’ta dur şöyle ayağına göre yorgan dikelim Gerçek fakirlik parasal değildir düşüncelerimizin fakirliğidir.

İnançlarımızın fakirliğidir, fikirler üretirseniz bütün kalbinizle inanırsanız, parayı kendinize çekersiniz. Sorun parada değil sorun her zaman fikirlerde ve inançta, tek sermayeniz fikirleriniz olabilir.

Hiçbir sınır yok istediğiniz kadar üretim yapabilirsiniz.

Dünya nüfusunun büyük bir kısmı zengin olmak isterken, maalesef büyük bir kısmı fakirlik içerisinde yaşamaktadır.

Peki ama neden? Zengin ve fakir olmak sadece şans işi mi? Kesinlikle hayır zengin olmak sadece aklını doğru şekilde kullanmak ve bakış açısıyla ilgilidir.

Zengin ve fakir arasındaki ilk fark hayatla ilgili düşünceleridir. Zenginler kendi hayatlarını yaratabileceklerine inanırlarken fakirler hayatın onları şekillendirdiğine inanırlar.

Yani çoğu yoksul insana göre yoksulluk içerisinde yaşamalarının tek sebebi kaderleri alın yazılarıdır.

İçerisinde yaşadıkları zorlu hayatı değiştirebilmelerinin yollarını aramak yerine onlar genellikle her şeyi olduğu gibi kabul ederler.

Zenginler ise hayatlarını bir üst noktaya getirebilmek için her zaman çaba gösterirler ve hayal kurarlar.

Diğer bir deyişle parası olmayanlar, hayatlarını fakir olarak geçirmek zorundalardır. Evet, büyük ihtimalle siz de böyle düşünüyorsunuz.

Peki, ama neden? Hem fizik kurallarına göre birbirini çekenler zıt kutuplar değil miydi?

O halde “para parayı çeker” hatalı yaklaşımını aklınızdan atmalı ve istediğiniz takdirde istediğiniz zenginliğe ulaşabileceğinize inanmalısınız.

Zengin olmak için bir başkasını fakir hale getirmek zorundasınızdır.

Alın size doğru bilinen bir yanlış daha! Zengin olmak için başkasını fakir etmek mi gerekir? İlle de çalmak mıdır, bu işin kuralı? Bir diğerinin elinden almadan istediğiniz mal-mülke sahip olamaz mısınız? Elbette, olursunuz!

Lütfen, çıkarın aklınızdan bu saçma düşünceyi ve çalmayı, zenginliğin olmazsa olmazı olarak görmekten vazgeçin. Çalan zengin yok mu? Elbette var! Ama siz onlardan biri olmak zorunda değilsiniz.

Hayatınızda yolunuza her çıkanı kabullenmeyin, siz ortalama olmanız için bu dünyaya gelmediniz.

Hafızanızla değil hayal gücünüzle hareket edin

Hayatta karşınıza, içinizde ayakta kalmaya karar verin. Çünkü içinizde ayağa kalkarsanız, inanın bana dış dünyanızda da yavaş yavaş ayağa kalmaya başlayacaksınız.

Bunların birçoğunu yaşayarak inanarak elde etmiş bir kardeşiniz olarak sizlere aktarmak istedim umarım beğendiniz.

Hoşça Kalın Dostça Kalın Ama Gönül Kapılarınızı Asla Kapatmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir