YARIYIL TATİLİ

Bu gün günlerden Cuma ve 17.01.2019 Sevgili öğrenciler Eğitim öğretim döneminin birinci yarısı bu gün bitiyor,15 tatil başlıyor. 2018-2019 eğitim öğretim birinci yılında sınavlarını tamamlayan öğrenciler bu gün karnelerini alacaklar ve 15 günlük yarı yıl tatiline çıkacaklar, Sınav setresinden uzaklaşmak için tatili fırsat bilen öğrenciler tatil programlarını çoktan yaptılar.

Yaklaşık 18 milyon öğrenci bu gün ilk dönem karnelerini alacaklar.

18 Ocakta başlayacak yarıyıl tatilinin ardından ikinci dönem öğrenciler 4 Şubatta sınıflarda yerlerini alacaklar, 15 tatilin son gününün hafta sonuna denk gelmesi ile birlikte öğrenciler 17 gün tatil yapmış olacaklar.

İyi kötü, yarış atı gibi imtihandan imtihana koşuşturmalar geçicide olsa bitiyor öğrenciler ve öğretmenler bir nefes alacaklar.

Bu hayatın bir muhasebesi olacak nedir onlar? Taktir teşekkür belgeleri olacak, bunların yanında zayıf getirenler ve kırık notlarda olacak, sevinenleriniz boş verenleriniz üzülenleriniz olacak, bu da hayatın cilvesi diyelim.

Ama şu bir gerçek ki asla kendinize olan güveninizi sarsmayalım bu günlerin hepsi gelip geçer, azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz. On beş günlük tatil ile dinlenmenizden sonra derslere yeni başlandığında çok çalışarak kapatacağınıza eminim.

Hayat denen yaşam yanımızdan inanılmaz bir hızla akıp geçiyor, okulda okurken astığımız dersler aldığımız zayıf notlar ilerde bir skeç gibi arkadaşlar arasında konuşuluyor ne günlerdi o günler diye hayıflanıyoruz.

Bu düşüncelerle kendinizle barışık geçmişe mazi diyerek, harika bir tatil yaparak; bedenen fikren, dinlenmenizi

2019 yılının 4 Şubatta ders zili çaldığında hayata

Daha mutlu sarılarak bir dolu başarıya ulaşmanız dileklerimle

  1. kalın Dostça kalın ama gönül kapılarınızı asla kapatmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir