YALNIZ İNSANA KADİM DOST, KARDEŞ, SEVEN EŞ

YALNIZ İNSANA

KADİM DOST, KARDEŞ, SEVEN EŞ

Yağmurun altında ıslanırken aniden üzerime tutulan şemsiye gibidir, kadim dost, kardeş, seven eş, Ben mücadele edecek gücü bulamadığımda hep destek olanlardır.

Dünyanın neresinde olursanız olun, uzun zaman bile bir birinizi görmemiş olsanız da kalbinizden sevgisi asla eksilmeyecek olanlardır.

Sıcacık bir çayın çözemeyeceği sorun yok. Özellikle soğuk kış aylarında, üşüdükten sonra içilen ve içimizi ısıtan sıcak çaydan daha değerli ne olabilir ki? İşte onlar (kadim dost, kardeş, seven eş,)

Yalnız insanın en büyük sorunlarından biri de onun yalnızlığını onun dışında tartışan insanların varlığıdır…

Yalnızlık, yalnız kalamayan insanlara verdiği korku dışında zarar vermiyor doğrusu, Kısası, yalnızlık yalnız insana değil, yalnız kalmaktan korkan insana zarar veriyor.

Yalnız adamı da üzüyor tabii durum ama üzen durum yalnızlığın kendisi değil, bunun konusunun “hastalık” olarak gösterilmesidir. Sadece yalnızlık değil, herhangi bir kişisel seçim hastalıklı durum olarak görülüp gösterilince sorun oluyor…

(kadim dost, kardeş, seven eş,) dediğin deniz kenarındaki taşlara benzer, önce birer birer toplarsın, sonra yavaş yavaş atmaya baslarsın. Fakat bazılarını atmaya kıyamazsın, sen atmaya kıyamadıklarımdansın derler.

(kadim dost, kardeş, seven eş,) örneğin Siz kardeş lafını altı harfe sığdırmışsınız biz ise yere göğe sığdıramıyoruz, Kardeşlik öyle bir denizdir ki dibi bulunmaz, öyle bir sırdır ki, her gönül kaldırmaz, öyle özeldir ki vicdanı olmayan anlamaz!

Hep şunu söylerler dostun dostum düşmanın düşmanımdır,

Seninle beraber saltanat kayığına binmesek de nasıl olsa bindi diyecekler.

Ben sizlerle 4 ayaklı kayığa (tabuta) girmeye de varım.

(kadim dost, kardeş, seven eş,) dediğin annedir, babadır, abidir, dosttur, kardeştir, Kısacası saygıda kusur etmeyeceğin herhangisi ender insanlardan bir tanesidir.

Zihnimizin ne kadar güçlü olduğunu ve bize inandığımız her şeyde neler yapabileceğini tahmin bile edemezsiniz, Bedeninizin her bir hücresi konuştuğunuz dahası düşündüğünüz her şeye karşılık veriyor.

Gerçek bir inanç durumunda insanı şaşkınlığa düşüren buna benzer olaylar çok olmakta…

(kadim dost, kardeş, seven eş,) Hasta bir insana şekerleri ilaç diye verdiğinizde ona inanıp iyileşmesi gibi, Ameliyat edilmediği halde bayıldığında Ameliyat olduğunu sanan bir insanın iyileşmesi gibidirler.

Bir şeye inandığınızda aklınız size yardım etmek için çözümler üretmeye başlar, Güzel düşünün, güzellikler olsun!

Mevlana’nın dediği gibi, Kardeşim sen düşünceden ibaretsin, Geri kalan et ve kemik, Gül düşünürsen gülistan olursun,Diken düşünürsen dikenlik olursun.

Çiçekler ekip mis kokulu bahçelerde gezmek varken çer çöple uğraşmak niye?

Hayat her zaman insana güzel sürprizler sunmuyor maalesef. Hayat yolu asla düz ve oturmuş şekilde devam etmiyor, Bazen düşüyoruz, bazen çıkıyoruz, bazen dizlerimiz kanıyor bazen de dünyanın en mutlu şanslı insanı olma fırsatı yakalıyoruz.

Bu gibi durumlarda hayatımızda (kadim dost, kardeş, seven eş,) olması ve bu Değerli kişilerin bize sözleri ile destek vermesinden daha önemli ne olabilir?

(kadim dost, kardeş, seven eş,) sevgiyle yaşamayı öğretenlerdir.

Hoşça Kalın Dostça Kalın Ama Gönül Kapılarınızı Asla Kapatmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir