ÜLKEMİZİN HER İNSANA İHTİYACI VARDIR.

Her insanın bir hayat hikâyesi, bir yaşam tarzı olduğu gibi, çeşitli ırk din mezhep olanları vardır. Bunların birçoğunu yaşaması yâda bu sayılanların içinde bulunması asla kendi elinde değildir.

Bu ülkenin nasıl doktora, mühendise, bilim ve ilim adamlarına din adamlarına yazarlara, Şairlere, araştırmacılara ve daha sayabileceğimiz onlarca meslek dallarına ihtiyaç varsa ham bala, vasıfsız işçiye, berbere, marangoza, terziye, ayakkabıcıya, daha onlarca sayabileceğimiz işlerin yapılabilmesi için insanlara ihtiyaç vardır.

Tabii ki bunları yazınca insanları ayrımcılığa itmek değil düşüncemiz, amaç her insanı insan gibi görmektir.

Her sağlıklı insan bir engelli adayıdır. bu düşünceden yola çıkarak yerel seçimlerin Adayları. Aday, Adayları belli olmaya başladığı bu günlerde Siyasi Partilerimizin yöneticilerinden (Özürlü) Engelli insanlarımızda kadrolarında yer vermeleri ve topluma bu insanları kazandırmaları gerekliliğine inanıyorum.

Ve yine inanıyorum ki birçok sağlıklı insandan daha güzel işler yapacaklardır. Yeter ki bu insanlara görev verilsin. verilen görevle öz güvenleri olsun.

Ülkemize harika hizmetler yapacakları muhakkaktır.

Engelli insanımızın mutlu ve yarınlardan emin olarak güvenceleri verilebilmeli, zira ülkemizde engelliyi yok saymak, insan onuruna hak ve özgürlüklerine ters düşeceği bir gerçektir.

Yaşamın tüm alanlarının engelliler tarafından da kullanılabilmesi ve toplumsal yaşamın içinde olmaları sağlanmalıdır.

Ülkemizde engelliler için yerel yönetimler ve ilgili kurumlar birlikte çalışarak özgür yaşam alanlarının oluşmasında bizzat bu projelerin içinde Engelli insanlarımızın yer almaları kadar doğal bir şey yoktur.

Hoşça kalın Dostça kalın ama Gönül kapınızı asla kapatmayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir