TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ 2009 YILI ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ, BU ONUR YÂRAN KÜLTÜRÜNE LAYIKTIR. 2- Dünden devam:

YARAN KÜLTÜRÜMÜZÜ Çankırı dışına taşıyarak hatta yurt dışına belgesellerle tanıtımına imkân sağlanmıştır. Tüm bunlar büyük özveri ve azimle Çankırı Yaran Kültürünü Yaşatma Derneği sayesinde gerçekleştirilmiştir.

Bu güzel gelişmeler beni mutlu etmiştir. Gelecek kuşaklara iyi bir miras bıraktığımı düşünüyorum.

Zamanımın büyük bir kısmını okumakla geçirerek, yaptığım araştırmalarımla kendimi yenileyerek, sürekli yayınlardan edindiğim, araştırmalarda, incelemelerde, elde ettiğim kazanımları zaman zaman yorumlar yaparak suya, sabuna dokunmadan;

18 Çankırı Gazetesinin yayın kurulu üyesi olarak gazetemizde, Muhtelif Mahalli Gazetelerde, www.cansaati.org, www.cankirifederasyonu.com ve Haberci18 adlı internet sitelerinde ve diğer sitelerde, yayın kuruluşlarında, siz okuyucularımızla paylaşıyorum. Ayrıca www.antoloji.com/necatiulker sitesinde y. Şairim. ve yine www.necatiülker.com kişisel veb sitemde Çankırı Yazarlar ve Sanatçılar Derneği ( ÇAYASAD ) üyesiyim.

Bunları paylaşırken, kendim incinsem de, hiç kimseyi kırmamaya ve incitmemeye çalışıyorum. Yazılarımı inancım doğrultusunda, özgüven içinde, özveri ile okuyucuya ulaştırmaya çalışıyorum.

Okuyucularımızın da görüşlerine yazılarımda yer vererek onlarla yaşamın acı, tatlı yönlerini birlikte yaşamaya çalışıyorum.

Bu tür çalışmalar bana güç ve mutluluk veriyor. Daha çok ‘’YARAN KÜLTÜRÜ’’ ağırlıklı olan yazılarımda; zaman zaman ailevi konuları da işleyerek, insanlara yararlı olduğumda mutluluğum bir kat daha artıyor.

Sevgi, saygı, hoşgörüyü ön planda tutarak, yüce Allah’ımın bana lütfettiği imkânları, kendimce iyi değerlendirdiğimi düşünüyorum, zira siyasi yazılar yazmıyorum.

Görsel medyada ise; açık oturumlara katılıyor, canlı ve bant yayınlarla Yaran kültürümüzü insanlara sevdirmeye çalışıyorum.

Öğrendiklerimi kamuoyu ile paylaşıyorum. Yaran kültürümüze sahip çıkmak, gençlerimizin yaran terbiyesi ile yetişmesini sağlamak adına Ankara’daki Çankırı Dernekler Federasyonu genel merkezindeki YARAN meclisinde ( gönüllü ) Yaran eğitimleri verdim.

Ve halen 4 yıldır Sincan Çankırılılar dernek başkanıyım burada da aktivitelerle etkinlikler yapıyoruz.

Derneğimizin kendi mülkü olan 2 dairemizin altında ki bodrum kısmına 2 adet atıl durumdaki depomuzu değerli hemşerimiz iş insanı katkılarıyla nostaljik görünümlü “Selahattin DÜZBASAN YÂRAN EVİ” olarak dizayn ettik ve halen iki yıldır YÂRAN Ocakları yanmaktadır çok şükür.

Buradaki amacım ise, aslına uygun Yaran meclisi oluşmasını sağlamak, gönülden arzumdur.

Çankırı’mızın bu köklü mirasının, günümüze kadar değişimlere uğrayarak geldiği aşikârdır.

YARAN KÜLTÜRÜNÜ candan benimsemiş, bu kültürümüz hakkında onlarca kitap okuyup, yıllarını YARAN meclislerinde bulunarak geçirmiş, olgunlaşmış ve ziyadesiyle, yoğrulmuş tecrübeli bir YARANAĞA ve BAŞAĞA olarak, yaşatılmaya çalışılan YARAN KÜLTÜRÜMÜZE naçizane bir katkıda bulunup arkamda hoş bir seda bırakmak istiyorum.

Hoşça Kalın Dostça Kalın Ama Gönül Kapılarınızı Asla Kapatmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir