TÜRK HALKININ İNANILMAZ DİRENİŞİ

2016 Yılını çok şükür bitirdik, ama neler yaşadığımıza kısaca baktığımızda 2015 yılında yaşananları neredeyse ikiye katlandığını gördük.  

 28 Haziran İstanbul Atatürk hava limanı dış hatlar terminalin de üç ayrı canlı bomba saldırısı gerçekleşti saldırıda çoğu Türk vatandaşı 44 kişi hayatını kaybetti en az 239 kişi yaralandı.   

2016 yılında çok kayıplar verildi çok acılar çekildi çok ocaklara ateşler düştü dehşet verici olaylar yaşandı unutulması zor zamanlardı  

Hepsini buraya yazarak tekrar acıları deşmek istemiyorum.  

Hele birde 15 Temmuz darbe girişimi var ki yıllar hatta asırlar geçse unutmamız mümkün değil, Cefakârca; tankların önüne bombaların hedefine göğsünü siper ederek cesaretle ölümü hiçe sayarak Türk halkının geleceğine ipotek koymak isteyenlere dik duran insanlarımız.  

 Hafızalardan hiç silinmeyecek Yapılan ve yapılmak istenen şeytanın bile aklına gelmeyecek türden olaylardı.   

Bu ölümsüz insanlar Şehit oldular kahraman gazilerimiz Tarihimize Çanakkale de ki gibi Altın harflerle destan yazdılar.  

ALLAH Hepsinden razı olsun hayatını kaybedenlere Rabbimden Rahmet, kahraman gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum.  

15 Temmuz Darbe girişimi ve Darbeye karşı “TÜRK HALKININ İNANILMAZ DİRENİŞİNİ” Türk halkı asla unutmayacak ve yıllarca Çocuklarına ve torunlarına anlatacaktır.  

15 Temmuz 2016 Demokrasi Bayramı ilan edilip resmi tatil olmasıyla artık tıpkı Cumhuriyet Bayramı gibi Ülkemizde 100 yıllarca yaşayacak o geceyi hiç unutmayacaktır.  

1950 doğumluyum 2016 yılına kadar 66 yıllık hayatımda şahsen tecrübe ettiğim en zor yıllardan biriydi.  

Türk halkı olarak sabır sınırlarını zorladık, hayal kırıkları yaşadık, dünyanın ve özellikle ülkemizin başına gelenler 2016 tarihinde yaşananların yanında 65 yaşına kadar yaşananlar kıyas bile götürmeyeceği için ben onları unuttum unutmaya çalışıyorum.  

Geriye dönüp geçmiş yıllarımızın bir muhasebesini yaptığımızda bu güne kadar bir dolu yakınımızı dostumuzu gerçek dünyaya gönderdik. ALLAH Rahmet eylesin mekânları cennet olsun.  

Aziz Şehitlerimizin ruhuna Fatihalar okuyalım şehit yakınlarına ve halkımıza sağduyulu ve sabırlı olmalarını gönülden isteyerek.  

Rabbimden dileyelim.  

İnşallah bu kötü geçen yılı asla bir daha yaşamayalım, yaşatmayalım.  

Saygıdeğer okurlarım; “2017 yılı için TEMİZ BİR SAYFA AÇALIM”  

Ülkemiz ve Dünya insanları için: Umutların tükenmediği, ulusal bütünlüğümüzün güçlendiği barış içinde terör belasından uzak gelecek gaygısı duymadan, birlik ve beraberlik içerisinde insanca yaşayabilmemiz için,   

Mutluluğun tüm kötülükleri unutturacağı. Güzelliklerin hayatımızı Dolduracağı,   

Yüzlerden gülücüklerin, gönülden sevgilerin, eksik olmayacağı. Hayırlı Ömürler dilerim, bu düşüncelerle   

Yeni yılınız kutlu olsun.  

Okunan biri olmanız dileği ile hoşça kalın Dostça kalın ama gönül kapılarınızı asla kapatmayın.  

 Şair-Yazar Necati ÜLKER  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir