SİNCAN ÇANKIRILILAR DERNEĞİ BASIN AÇIKLAMASI -1

Saygıdeğer Basın mensupları Sincan Çankırılılar dernek merkezimize yönetim kurulumuz adına hoş geldiniz.

 Dernek Başkanımız Sayın Dursun ÖZTUNCA Yönetim kurulumuza 10.04.2017 Tarihinde işlerinin yoğunluğundan dolayı Dernek başkanlığından ve yönetimden istifa etmiştir. Kendisine yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz. 

Aynı gün toplanan yönetim kurulumuz istişareler sonucunda 2004 yılından günümüze kadar Sincan Çankırılılar derneğinin üyesi ve halen yönetimde olan ben Necati ÜLKER’İ oy Birliği ile Yönetim Kurulu başkanlığına seçmişlerdir. Gönülden teşekkür ederim.

Kimdir Şair- Yazar Necati ÜLKER; Bize (LAKAP) Olarak kasım ağalar denir, Çankırı ilimizin köklü mirası olan YÂRAN ocaklarında yoğrulmuş bu ocaklardan yâran terbiyesi ile büyümüş Başağalık mertebesine ulaşmış, Çankırı merkezdeki Sevinç eczanesinden emekli olmuş tur.

Babam 7 yaşındayken vefat etmiş annem bir başkası ile evlenmiş sıkıntı ve yoklukla mücadele ederek zamanımız geçmiş bu yüzden yüksek tahsil yapamadım 10 Nisan 1950 Çankırı Doğumluyum. 45 yıllık mutlu evliliğim dünya tatlısı üç oğlum üç gelinim ve beş torun sahibiyim bu zaman dilimine 3 adet şiir bir adet yâran kültürü iki adet köşe yazılarım makalelerimi ve söyleşilerim olan 6 adet yayınlanmış kitabım bulunmaktadır.

67 Yaşında bu zor göreve getirildim dernek demek dert demek olduğunu biliyorum ancak bu göreve getiren arkadaşlarıma güveniyorum onların desteği ile hep beraber başaracağımıza inanıyorum.

Kendilerine layık olmaya çalışacağım ALLAH Mahcup etmesin.

Sağlığım el verdiği sürece Çok sevdiğim Çankırılı hemşerilerime hizmet edeceğim.

Çankırı ve Ankara da çok sayıda sivil toplum kuruluşlarında görev aldım hepsinin üstesinden geldim, bu çalışmalar dan dolayı evimin köşesinde olan bir dolu ödülün sahibiyim bana bu tür çalışmalar güç ve mutluluk vermektedir önemli olan arkamızda hoş bir seda bırakabilmektir, gelecek nesillere örnek insanlar olduğumu düşünüyorum.

Yönetim kurulumuz bu inançla kolları sıvamış kararlılık içinde Sincan da bulunan binlerce Çankırılı hemşerilerimize hizmet aşkıyla ve her siyasi görüşe aynı mesafe de olmak şartı ile ve kırmadan kırılmadan hareket edeceğimizin bilinmesini isteriz.

Bu güne kadar birçok sivil toplum kuruluşlarında görev alarak gönüllü çalışarak bir dolu insana yararlı olduğumu düşünüyorum, şunu iyi biliyorum ki Sivil toplum kuruluşların da tek başına asla başarılı olunamaz, bu güne kadar başarılı oldum ise başta eşimin desteği ve çalışma arkadaşlarımın uyumlu çalışmalarındandır.

Beni bu göreve layık gören arkadaşlarla ekip çalışması yaparak asla ben demeden biz diyerek umutlarımızı yitirmeden azimle bir dolu başarıya ulaşacağımıza inanıyorum.

Yine inanıyorum ki bana güven veren bu arkadaşlarla Çok sevdiğimiz ÇANKIRI İlimizin kültürünü örf adetlerini gelenek göreneklerini ilimiz Çankırı’nın tanıtımı ve gurbetteki Çankırılı hemşerilerimizle birlik beraberlik ruhunu İnşallah yakalayacağız.

Çankırı İç Anadolu bölgesin de bulunan bir ildir. Kuzey ilçeleri Karadeniz Bölgesi’nde kalan İL, kuzeyde Karabük ve Kastamonu, doğuda Çorum, Güneydoğuda Kırıkkale, Güneyde Ankara ve batıda Bolu illeriyle çevrilidir. İlimizde merkez ilçeyle beraber 12 ilçe, 19 belde ve 366 köy vardır.

İlerleyen zaman diliminde Rabbim izin verirse İlimiz Çankırı’yı ilçelerimizi ve özelliklerini, yapılan yapılacak olan etkinlikleri yine sizlerle paylaşacağız.

Yeni bir heyecanla görev Alan yönetim kurulumuz sadece görev taksimi yapmadı aynı zamanda haftalık toplantılarımızın yanı sıra her ayın 18’inde saat 18 de tüm üyelerimizle bir araya gelerek hasret gidermek Çankırılı hemşerilerimizle kaynaşmak olacaktır.

 Şair olarak yönetim kurulumuzun beğenisine sunduğumDerneğimizin sloganı olanaşağıda ki dörtlüğü umarım sizlerde beğenirsiniz

ÇANKIRIDIR İLİMİZ, 

HAYIR, SÖYLER DİLİMİZ,

DOSTLUK KARDEŞLİK İÇİN, 

HAZIRDIR DERNEĞİMİZ.

Yönetim kurulumuz Necati ÜLKER, Recep ONAY, Satılmış MELEK, Süleyman ABACI, Nevzat AÇIKGÖZ

Hoşça kalın Dostça kalın ama gönül kapılarınızı asla kapatmayın 

SİNCAN ÇANKIRILILAR YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Başkanı Necati ÜLKER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir