ŞİİR SOFRASI SEZON KAPANIŞI DUYGULU YAPILDI

ŞİİR SOFRASI SEZON KAPANIŞI

DUYGULU YAPILDI

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel beyefendinin kazandırdığı Göktürk Aile Yaşam Merkezi, Atatürk Meydanı, Atatürk Emekliler Konağı ve Çocuk Trafik Eğitim Parkı Olarak hizmet veren bu göz kamaştıran ve ihtişamlı mekânları gezenleri adeta büyülüyor.

Harika etkinlikler burada yapılıyor, emekliler burada hayat buluyor, yeni, yeni Dostluklar bura da oluşuyor yapılanları, buraya yazarak anlatılması hayli zor gelip görüp yaşamak gerek.

Buradaki etkinlikleri özetlerken,

Beni ilgilendiren mekân ATATÜRK EMEKLİLER Konağında 3 yıldır benimde içinde bulunduğum Haftanın her Perşembe günü saat 14.00 le 18.00 arasında gerçekleşiyor.

Değerli Dostum İbrahim ATASOY Başkanlığında 3-4 Şairle kurulan şimdiyse 35-40 şair ile işlevini sürdüren ve yukarıda verdiğim saat aralığına sığmaz hale gediğinden tüm şairleri ve şiir severleri mutlu etmektedir.

Sezon kapanışında katılım belgelerini alan dostlar çok duygulu bir gün yaşayıp helalleşerek samimi bir atmosferle vedalaşıldı.

2019 Ekim ayında Tekrar buluşmak üzere ALLAH Kısmet etsin diyerek kucaklaşıldı.

Gönüllülük esasına göre şiir dinletileri yapılıyor olmasının yanı sıra Tesis Müdürü Dostumuz Murat DEMİRHAN yakın ilgisi herkese güler yüzle yaklaşması şiir dinletisi sırasında slayt gösterileri, fon müziği olarak bizzat ilgilenmesi, ikramalar vs. bu etkinliği zirveye taşımaktadır.

Hal böyle olunca da biz emeklilerin vakit geçirmek, için anılarımızı insanlarla paylaşarak zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyoruz.

Her gün onlarca insan bu etkinliklerden yaralanıyor olmasını sağlayan Başta Etimesgut Belediye Başkanı Sayın Ever Demirel’e ve emeği geçenlere duacı oluyorlar.

Burada sadece şiir dinletisi yapılmıyor başka aktiviteler de yapılıyor örneğin

Etimesgut Belediyesi’nin Eryaman Atatürk Emekliler Konağı’nda, emeklilerin ruhsal ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilecek birçok aktivite bulunuyor. Konakta emekliler şiir dinletileri yapıyor, mini konserler düzenliyor, sinema gösterileri ve tavla turnuvalarıyla ile emekli dostlarımız ikinci baharlarını yaşıyorlar.

Hemen bitişiğinde

ATATÜRK Meydanı etkinlikleri

Türk bayrağı ve 16 büyük Türk devletinin bayraklarının dalgalandığı Atatürk Anıtı ile oturma alanları ve amfi tiyatronun bölgesinin hem buluşma noktası hem de sosyal ve kültürel etkinlikleri coşkuyla izlenerek harika bir zaman geçmesi sağlanıyor.

Çocuklar için Trafik Parkı ise ayrı bir güzel

Etimesgut Belediyesi Trafik Eğitim Parkı’nda çocuklar, temel trafik kurallarının anlatıldığı dersin ardından eğitim parkındaki özel araçlarla tur atıyor; görerek, deneyerek, yaşayarak kuralları öğreniyorlar. Trafik polisi, trafik jandarması ve trafik zabıtası da eğitimlere eşlik ediyor, çocukların ve yetişkinlerin trafik konusunda bilgilendiriliyor, başka haberlerde buluşmak üzere Hoşça kalın Dostça kalın ama gönül kapılarınızı asla kapatmayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir