SEVGİ EN BÜYÜK HAZİNE

SEVGİ EN BÜYÜK HAZİNE

İnsan hayatı başlı başına bir serüvendir.

Bu serüven ilk nefes aldığımızdan, son nefes vermemize kadar etkileşim içinde geçiyor doğayla, insanlarla, kendimizle.

Bir yerden başlayalım. Çoğumuz ufak yaşlarda aynanın karşısına geçip, kendisini büyük bir ilgiyle nasıl bir varlık olduğuna dair gözlemlemiştir.

Bunun yanında çevremize meraklı sorular ardı ardına kesilmeksizin yöneltilmiştir.

Her seferinde sorular biraz daha akıllıca ve merakla yöneltilirken, bir anda sorular sorulmaz olur ve en kötüsü bu durumdan kendimizde haberdar olmayız. Hayatın ve çevrenin körelttiği yetki haline gelir.

Çatışmacı bir hayata sahip olur, kendimizle ve diğer insanlarla çatıştırılırız. Sorular anlam değiştirir. Yarın ne yapacağım? İleride ne yapacağım? Hayatımız boyunca toplumun geçerli gördüğü bir yer edinebilmek için çaba sarf ederiz. Ya da toplumun uygun görmediklerini yaparak kendimizi farklı hissederiz.

Yolculuk bir gün sona erecek. Sevgiliye kavuşup kavuşamayacağımız şüpheli. Hazırsak, yaşamanın gereklerini yerine getirdiysek, her dem onunla hemhâl olduysak sevgili elbet bize kollarını açacaktır.

Yaratılan her şeyi yaratandan ötürü sevmek için insan olmam yeterli.

Sevgi en büyük hazinedir. Hayatın değerini bil. Emanetine sahip çık. Kendini ve onu sert rüzgârlardan koru. Korkularının, yenilgilerinin üzerine kararlılıkla git. Arzuyla, azimle yürü arzın üzerinde. Kendi değerini de bil.

Şiirsel bir yaşama ancak şuurla ulaşabileceğini unutma. Sahibine de.

Her şeye rağmen bu hayat senin. Kısa yolculuğunda onu mükemmel yaşa…

Hep aynı çevre, aynı iş ve aynı arkadaşlar. Gündelik hayat içerisinde yaşadıklarınız ve bulunduğunuz ortamlar aynı mı?

Oysa bu rutini kırmak ve yaşamımızın akışına yön vermek sizin elinizde.

Nasıl mı? Hayatınızda her şey yoluna giderken, istediğiniz her şeye sahipken ve gündelik hayat içinde ufak tefek problemlerden başka elde tutulur hiçbir sorununuz yokken bir boşluğa düşülebilir mi? Evet düşülebilir.

Eğer sizde son dönemlerde sık sık bu tür hislere kapılanlardansanız ve art arda uzun bir zincire bağlanmış halkaların arasından kopamıyorsanız ve kendinizi hayatın akışı içine bırakamıyorsanız artık kendinize yeni bir serüven başlangıcı yapmak yani yeni bir reform yapma zamanınızın gelmiş olduğunu görebilirsiniz.

Ancak bu reform hareketleri hayatınızın içinde var olan durumları kaldırmak için değil de, var olan durumlarınızın üstüne neler katabilirsiniz şeklinde olmalıdır.

Eğer gereksiz ve bir maceraya girip var olan durumları yok etmeye kalkarsanız o zaman siz bir reform hareketi yerine tamamen kendinizi hayattan temizleme hareketine girişmiş olursunuz ki bu da sizin için düzeltilemez ve geri getirilmeyecek durumlara yol açabilir.

O zaman hayatınıza anlam katacak bazı sorulara cevap bulmanız gerekmektedir?

Sevgi yüreğin güneşidir yüce Rabbim yürekleri sevgisiz bırakmasın. Hoşça kalın Dostça kalın ama gönül kapılarınızı asla kapatmayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir