Selahattin DÜZBASAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ

Selahattin DÜZBASAN

DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ

Kendisi ile gururlandığımız çok değerli hayırsever iş adamımız ve Derneğimize maddi katkıları ile Harika bir Mekân kazandıran ve bu maddi yardımlarının toplumla paylaşılmasını istemeyerek alçak gönüllülük gösteren; Selahattin DÜZBASAN Dostumuzdan

Gelecek nesillere örnek olması için Özür dileyerek, yaptıklarını özetle anlatmaya çalışacağım.

Mülkiyeti Derneğimize ait olan iki adet Depomuzun Tadilatını ve içinin teşrifatını yaptırtmış Yaran kültürünün yaygınlaşması için hiçbir maddiyattan kaçınmamış olan Değerli hemşerimize saygı değer Selahattin DÜZBASAN kardeşimize Dernek yönetim kurulu üyelerimiz, Dernek üyelerimiz, Sincan Çankırılılar Derneği YÂRAN Meclisimiz, canı gönülden ne kadar teşekkür etsek azdır.

Yüreği; Çankırı ve yâran kültürü ve de İnsan sevgisiyle dolu olan bu güzel insana yürekten söylerim ki, sizden ALLAH Razı olsun ve sağlık içinde hayırlı işler versin.

Bizlerde oy birliği ile bu Mekânın ismini

“Selahattin DÜZBASAN YÂRAN EVİ” unvanı ile ismin yaşatılmasına karar vererek, gelecek nesillere ulaşmasını sağlamak istiyoruz.

Resmi açılışını Selahatin beyin işlerinin yoğunluğundan dolayı henüz yapamadık, ancak kullanıma açtık.

Dün bizi arayarak derneğimizi ziyarete saat 13 de gelebileceğini söylemesi bizleri aşırı mutlu etti ve heyecanlandırdı.

Uyum içinde çalışan Yönetim kurulumuz tam kadro hazırdı, Baş ağalarımız yaran ağalarımız olarak heyecanlı bir şekilde Çuhadaroğlu peşrevi ile karşıladık.

28.01.2019 Bu gün Derneğimizi şereflendiren Selahattin DÜZBASAN ve beraberinde Zeki TEMUR Arkadaşı ile geldiler.

Evvela Dernek ofisimizde Dernek çalışmalarımız hakkında bilgiler sunarken 1994 te resmi kuruluşu olan derneğimiz 90 lı yılların sonunda kendisi ile gururlandığımız hayırsever hemşerimiz saygı değer insan Namık TANIK kardeşimiz, bu binanın arsasını Derneğimize bağışlamış o zamanlar buralar da tek tük binalar varmış şimdi ise mahalle olarak yerleşim yeri oldu.

Bizden önce ki yönetim mülkiyeti derneğimize ait olan arsayı müteahhitle iki daire iki depo olarak vermiş teslim almışlar halen dairenin birisini ofis olarak kullanıyoruz diğer daire de derneğimize gelir amaçlı kiradadır.

Bu gelişmeleri Derneğimizin Tarihçesi olarak dernek karar defterlerinden edinilen bilgiler ışığında güzelce bir panoya işleterek salonumuza asmak ve değerli hemşerimiz Namık TANIK beyin de ismini gelecek nesillere aktarmak görevimiz olduğunu düşünüyoruz dediğimde, Selahattin DÜZBASAN güzel düşünmüşsünüz iyide olur demesi hepimizi memnun etti. Karşılıklı sohbetlerle harika bir zaman dilimi yaşadık.

Sonrasında katkılarıyla yaptırdığımız YÂRAN EVİMİZE Geçtik Nostaljik görünümü olan ihtişamlı Mekânımızı görünce ilk söylediği;

Görüyorum ki Emekler boşa gitmemiş bu söylemi ile de Kendisinin mutlu olduğunu göstermiştir.

Başta Dernek Başkanı Necati ÜLKER Şahsında Emeği geçen herkesi kutlarım çok beğendim demesinin devamında ise

Bu mekânın bağımsız daha büyüklerinin yapılabileceğini söylemesi bizleri umutlandırmıştır.

Bizler de gurbette yüreklerimiz Çankırı için çarpan kişiler olarak İlimiz Çankırı’nın Kapalı kıymalısını özenle hazırlatıp Ayran ve tatlı ile Çankırı ve yaran örf adetlerine göre yer sofrasında

Yâran evimizde ikramlar yaparak Çankırı gelenek görenekleri ile de tam bir misafirperverlik gösterdik.

Erzurumlu olan arkadaşı bu misafir perverlik beni çok eskilere götürdü ve çok beğendiğini söylemesiyle alkış tufanı yapıldı.

Saatlerce yapılan sohbetlerin konusu nerdeyse tamamı Çankırı ve yaran kültürü üzerinde yoğunlaşmıştı.

Zamanın ne çabuk geçtiğini anlamadan bu harika sohbet sona erdiğinde güzel dileklerle bu günü belgelemek için fotoğraflar çektirerek misafirlerimizi memnun ederek Mutluluk içinde güler yüz tatlı dille yolcu ettik.

Her zaman olduğu gibi diyorum ki, Hoşça kalın Dostça kalın ama gönül kapılarınızı asla kapatmayın.

SİNCAN ÇANKIRILILAR DERNEĞİ Yönetim Kurulu adına Necati ÜLKER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir