ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ ANILAR HEP HATIRLANIR

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

ANILAR HEP HATIRLANIR

Eğil kulak ver ceddine!

Türk’e kefen giydirmek hangi itin haddine.!

VATANIMIZI bölmek isteyen o itlere inat verdiğimiz;

30 bin şehidin ruhu için ağlamak yok, Biz TÜRK’üz yılmayız, yıkılmayız!

N E M U T L U T Ü R K Ü M D İ Y E N E

Amerikalıların ve Avrupalıların oyununa gelmeyelim, cennet vatanımıza sahip çıkalım.

Ankara’dan arabamızla eşim ve iki torunumla çıktık yola Bursa rehberlerimiz; oğlumuz Sevinç ve sevgili eşi Sema Ülker ve sevgili dünürlerim ve sevgili yeğenlerim Barış ve Burcu yılmaz;

Bizleri Tam bir Çankırı misafirperverliği göstererek ağırladılar. Yıllardır böylesine ağırlanmamıştık, Bursa’nın Ulu Camisinden ulu dağından tarihi hanlarından Rahmetle andığım sanat güneşimiz Zeki Müren’in mezarını kaplıcalarını geçmişimizi ecdadımızı kısaca Bursa’nın burcu, burcu kokan tarihi yerlerini büyük bir hayranlıkla gezerek torunlarımızla geleceğe köprü kurduğumuzu düşünüyorum.

Yeryüzünde; nerede olurlarsa olsunlar, beraber yaşama kararlılığını gösteren toplumları millet yapan ancak ortak değerleridir.

Bu ortak değerlerin başında inanç birliği, gelenek ve görenekler, örf adetler, kültür birliği gibi, zaman içinde ortak katkılarla beraber kazanılan ve geliştirilen değerlerdir.

Ortak katkılarla yaşananları paylaşmak; destanlarla, Türkülerle, dile getirilmiştir.

Pek çok milletin destanları hayal mahsulüdür, oysa bizim milletin yazdığı tüm destanlar, Türküler, gerçek yaşananlardan günümüze kadar gelmiştir.

Çanakkale destanı Dünyanın askeri ve sivil güçlerine karşı kazanılan Büyük bir zafer, tam bir kahramanlık destanıdır.

Ülkemizde her yeri tarih kokan pek çok ilimiz var iki ilimiz olan Bursa’yı Çanakkale’yi gezdiğimiz için diğer şehirler gibi sıradan birer şehirler olmadığı vatan uğruna canlarını feda eden şehitlik mertebesine ulaşan şehitlerimizin destanlarını okurken duygularımıza hâkim olamadan gözyaşlarımız sel oldu akıyordu.

Kemikle Çeliğin Harman olduğu, Çanakkale savaşlarının yapıldığı yerler olan Gelibolu yarım adasını gezmek için feribota arabamızla yerleşik düzen girdik.

Adaya yaklaştıkça o devasa yazı her şeyi özetliyordu “DUR YOLCU ”“Necmettin Halil Onan”, Şairimizin yazdığı ilk dörtlüğüne baktığımızda

Dur yolcu, bilmeden gelip bastığın,

Bu Toprak, bir devrin battığı yerdir.

Eğil de kulak ver, bu sessiz yığın,

Bir Vatan kalbinin attığı yerdir!…

Takriben yarım saat sonra adada idik rehberlerimiz kardeşim Sabri ve sevgili eşi Aliye Ülker’di.

Ben sevgili eşim Leyla ve Gizem ile Gamze Torunlarımızla 2011 yılı Temmuz ayındaki dolu, dolu geçen on beş günlük unutulmaz tatilde idik.

Bu tatili, bu günleri, bu vatanı, bizlere canları pahasına armağan eden Aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin önünde saygıyla eğiliyorum.

15 yıl öncede Çanakkale’ye gitmiştim, ama bu gidişimde sanki ilk kez görüyormuşum gibi geldi zira çok heyecanlandım çok ağladım. Gezilerimizi şöyle özetlersek; Ertuğrul koyu, seyit onbaşı Anıtı, şehitlikler, Çanakkale abidesi, Meçhul asker anıtı, alçı tepe köyü, Mecidiye Tabyası, 57. Alay, Atatürk’ün saatinin parçalandığı yer, Nusrat Mayın gemisi.

Çanakkale savaşlarının yapıldığı yerleri gezerken gurur kaynağımız Mehmetçiğin savaşı kazanmak için neler çektiklerini, seyit onbaşının tek başına 275 kiloluk top Mermisini insanüstü bir güçle iman aşkıyla nasıl kaldırdığını hayal etmek bile hafızalarımızı titretiyordu.

İşte biz o ecdadımızın ve kahraman Mehmetçiğimizin Torunlarıyız onlarla ne kadar gururlansak azdır.

Yine Çanakkale’yi gezerken Aynalı çarşıdan bahsetmemek olmaz, oradan eşimize dostlarımıza harika hediyeler aldık.

Pek tabii ki Truva Atını da hayranlıkla seyrettik, O Muhteşem Çanakkale Boğazında güneşin Battığı anı çaylarımızı yudumlarken seyretmek bir doğa olayı idi.

Çanakkale gençlik kampı ve orman kamplarındaki plajlarda Denizin tadını yaşadık ayrıca bu gezilen yerlerin onlarca fotoğraflarını çekerek o yaşanan muhteşemliği belgeledik inşallah zaman ve yeri geldiğinde siz okurlarımızla paylaşırız.

Gel Gör İbret Al Çanakkale sözün bittiği yer. Bence ülkemizde bir Cennet köşesi olan Çanakkale’yi herkesin gezmesi gerektiğine inanıyorum.

Özellikle Hain vatan düşmanlarının gaflet uykusundan uyanmaları için yüce Rabbimin yardımcı olmasına Dua ediyorum.

Bu vatan kolay kazanılmadı bu vatan uğruna Ay yıldızlı Bayrağımız uğruna ne canlar feda edildi, vatan millet sevgisini, iman dolu kalplerin Ölümsüzleşen Aziz şehitlerimize olan hayranlığımızla bildiğimiz bütün Duaları gözyaşlarımızla okuyorduk.

Ancak Orada da Çankırılı lığımız ağır basmış olacak ki, hemen Çankırılı Aziz Şehitlerimizi arayıp bulduk;

912 Ecdadımız savaşların yapıldığı yerler olan, Arı burnunda, Seddülbahir’de, Anafartalar’da, conkbayırın’da, Asma dere’de, kanlı tepe’de ve sayamadığım daha birçok yerlerde gencecik yaşlarında kutsal vatanı savunmak uğruna Aziz şehitlerimiz olan Çankırılı isimleri okudukça duygulanmamak, gururlanmamak mümkün değildi.

Şu Mübarek Ramazan ayında yaşadığımıza bakın, kalleşçe, kahpece pusu kurarak, mayın patlatarak, bu din, vatan, Bayrak, düşmanları, bütün Türk halkını üzüyorlar, inşallah bu Ramazan ayının bedduaları ile lanetleri ile sonları yakındır.

Ramazan ayı hürmetine, bu ülkeye göz dikenlere, acımasızca kan dökenlere yüce ALLAH fırsat vermesin, bu alçakça ihanetlerin hesabını sormaları için Güvenlik güçlerimizi yüce ALLAH başarılı kılsın yıllardır vatan sağ olsun, vatan sağ olsun, diyerek bu günlere gelindi.

Bunca şehitler verildi artık yeter, can kemiğe dayandı bunca şehidin kanı yerde kalmamalı bu PKK terörünü artık bitirelim.

Hain vatan düşmanlarına lanetler savuruyorum Tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi, tekrar saygıyla anıyorum,

Hakkâri bölgesinde Mehmetçiklerimiz, şehitlerimizin kanını yerde bırakmamak için gece gündüz operasyonda… Vatan sevgisiyle can siper hane görev yapmaktalar. ALLAH Yardımcınız olsun, bu vatan insanları sizlerle gurur duyuyor.

Ne diyor şairimiz; Bayrakları bayrak yapan, üstündeki kandır!

Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır!

Ecdadımız vatan için Şehit olmuş yatıyor, Ne çabuk geçti zaman ufukta gün batıyor,

Vatandaşlarımıza sabırlar temenni ediyorum. Yaralı Gazilerimize acil şifalar ve Aziz şehitlerimize, Gazilerimize, yüce ALLAH’TAN Rahmetler diliyorum.

Hoşça kalın Dostça kalın ama gönül kapılarınız asla kapatmayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir