MUTLULUK BANKASI HESABINIZA 365 GÜN DAHA YATIRILMIŞTIR.

MUTLULUK BANKASI HESABINIZA

365 GÜN DAHA YATIRILMIŞTIR.

2020 yılının, Türkiye, dünya ve insanlık için, barışın ve hoşgörünün egemen olduğu, şiddetten ve çatışmalardan uzak güzel günler getirmesi dileklerimle;

Her yeni yıl; başarının, güzelliğin, mutluluğun ümit edildiği, kardeşlik ve dostluk bağlarımızın pekiştiği, daha rahat bir hayata ulaşma yolunda yeni isteklerimizin filizlendiği bir yıl olmaktadır.

Bu düşüncelerle geçmişe geçmiş diyerek yeni yılda beyaz bir sayfa açalım inşallah

Silkinip kendimize gelerek anlayış ve hoşgörü ortamında Acı ve tatlı hatıralarıyla 2019 yılını geride bırakırken, 2020 yılının iyi bir şekilde geçmesi için hangi adımların atılması gerektiğini düşünerek, zamanımızı, enerjimizi ve potansiyelimizi en verimli şekilde değerlenmesi için çaba göstermeliyiz.

Dünyamızın dört bir yanında devam etmekte olan savaştan, terör ve şiddetten, açlıktan, yoksulluktan insanlığın kurtulması; sevgi, barış ve hoşgörünün hâkim olduğu, temel insan hak ve hürriyetlerinin her yerde sağlandığı bir dünya ortak özlemimizdir.

Önceki tecrübeler yeni olayları açıklamakta yetersiz kalır. Deneyimlerinizi, sizi kilitleyen önyargılar haline getirdiğinizde iyi bir öğretmen olan hayata kulaklarınızı tıkamış olursunuz.

Daha önce emeğinizin boşa gittiği başarısızlık hikâyeleri, yeniden denediğinizde başarıya dönüşebilir.

Hayata karşı sabırlı, kendi yeteneklerinize karşı inançlı olursanız duygusal yükleri sırtınızda taşımanız gerekmez.

2020 yılı, değişimin kendini etkin olarak göstereceği yepyeni bir yıl. Bu yeni dönemi karşılarken bitmekte olan yılın ve öncesinin yüklerini bırakmakta fayda var.

Zira yeni dönemin konuları farklılaşacaktır Her ikisi ile birlikte başa çıkmak ise daha zordur.

Öncelikle hastalıkları gözden geçirin Bedeninizin onarıma ihtiyacı var Her türlü yenilik, içten dışa anlam bulur İçimizi iyileştirerek dışarıyı da iyileştirebiliriz.

Bir bilim insanının söylediklerine baktığımızda neşelenin. Yeni yılın her yeni gününde kendinize en az 5 dakikalık neşe zamanları ayırın. Komik bir video izlemek, karikatür okumak, dans etmek, müzik dinlemek, fıkra anlatmak gibi. Günde 5 dakikalık neşenin sizi nasıl değiştirdiğini yaşayarak görün.

5 dakika manzara izlemek yaşamın akışını size hatırlatacaktır. Manzara her zaman deniz, orman olamaz. Var olduğunuz her mekânın kendine özel bir dokusu var.

Onu hissedin ve yaşayın. İçinde nasıl durduğunuza bakın ve size keyif verecek bir şeyler bulun.

Her ne kadar “acısıyla-tatlısıyla” desek de geride bıraktığımız yılın hem dünyada hem ülkemizde çok da tatlı anılar bıraktığını söyleyemeyiz.

Daha güzel günler ve yarınlar için umutla karşılayacağız yeni yılı Çünkü her yeni başlangıç yeni umutlara gebedir.

Şöyle veya böyle her insanın geleceğe dair umutları, beklentileri vardır, bu nedenle insanoğlu her yeni başlangıcı kendince kutlar.

Sevgili okurlarım ve sevgili Dostlarım;Mutluluk bankasının sevgi şubesinde 2020 Nolu hesabınıza 365 Gün daha yatırılmıştır sağlıklı ve mutlu bir şekilde harcamanız dileği ile Hoşça Kalın Dostça Kalın Ama Gönül Kapılarınızı Asla Kapatmayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir