Mustafa Özcan GÜNEŞDOĞDU VE SİNCAN ÇANKIRILILAR

Mustafa Özcan GÜNEŞDOĞDU VE SİNCAN ÇANKIRILILAR

Dernek Başkanı Necati Ülker ve Yönetim Kurulu üyeleri Anadolu’ya Tercümanı ziyaret etmişlerdir.

İlimiz Çankırı da ziyaretlerde bulunan 28 Şubat 2020 Tarihinde Anadolu’ya Tercüman Gazetemizin Ankara Temsilcisi ve köşe yazarımız Necati ÜLKER’İN Dev röportajını yayınlamıştık Dünya Kur’an okuma Birincisi, ilahi sanatçısı ve hafız hemşerimiz Mustafa Özcan Güneşdoğdu ile Gazetemiz iadeyi ziyaret etmişlerdir.

Aslen Çankırılı olan çocukluğundan beri 33 sene Almanya’da yaşamış ÇANKIRI’MIZIN değerlerinden, Mustafa Özcan GÜNEŞDOĞDU Tasavvuf Müziği Sanatçısı, Bestekâr, İmam, Hatip, Hafız ve Kâri (Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Dünya Birincisi)

1985 yılında Kur-ân’ı Kerim güzel okuma yarışmasında Avrupa 1’inciliği ile 1991 yılında Suudi Arabistan’da yapılan Uluslararası Kur-ân’ı Kerimi güzel okuma yarışmasında Dünya 1’.nciliği bulunan sanatçımızın, ayrıca 30’a yakın ilahi ve Kur’an-ı Kerim Albümleri bulunmaktadır.

İşte; özel yaşamından, ilahilerine, Kur’an-ı Kerim okuma yarışmalarından birinciliklerine, aldığı sayısız ödüllerin sahibi olan Kıymetli hemşerimiz, Altın Sesli İmam; Mustafa Özcan GÜNEŞDOĞDU Yapılan Röportaj için Gazetemize nezaket ziyaretinde bulunmuştur.

Ayrıca Gerek Güneşdoğdu hocamız gerek Dernek başkanı Ülker Çankırı ziyaretleri hakkında da açıklayıcı bilgilerde bulunmuşlardır.

Necati Ülker ve yönetim kurulu üyeleri Çankırı’mızın değerlerini bir çatı altında toplamaya devam eden ve alanında Ankara’nın en faal derneklerinden biri olan Uyumlu bir yönetimi ile naçizane şahsımızın Başkanlığında Sincan Çankırılılar Derneği uzun kış gecelerini değişik etkinliklerle, birlik beraberlik ruhu içinde değerlendirmeye çalıştıklarını söyleyen Başkan

Çankırılı iş insanlarımızı, bürokratlarımızı, sanatçılarımızı tanımak ve Çankırılı hemşerilerimizle dayanışma ve yardımlaşma düsturuyla birlik içindeyiz ve Etkinliklerden bir tanesi de, iki haftada birde olsa, Bizleri kırmayarak, Yüreklere dokunan, Kur’an Tilaveti, sohbet ve ilahileriyle Derneğimizi şereflendiren, yöremizin değerlerinden Kıymetli Hemşerimiz Mustafa Özcan Güneşdoğdu’ya katkılarından dolayı müteşekkir olduklarını dile getirmiştir

Bununla beraber, Çankırı’nın değerlerini tanıtırken Çankırı’mızın da tanıtımına katkıda bulunmak, bu vesile ile yöremizden çıkmış ve güzel yetişmiş donanımlı insanlarımızı çocuklarımıza ve gençlerimize örnek olarak sunmaktır.

İlimiz Çankırı da yapılan ziyaretleri ile de şu bilgileri vermişlerdir.

Mustafa Özcan Güneşdoğdu hocamızın şahit olduğu yaşanmış şu olayı anlattı.

Kayserili,

Viyana da ki Aile dostları Mustafa Ulu’nun Bir kızı var, İsmi, Nurhan ulu orada doğmuş büyümüş ama yüreği Türkiye için çarpan ŞEHİT ve GAZİLER İçin kan ağladığını söyleyen bu uzak diyara da onlara bir şeyler yapamadığından hemen her gün gözyaşı döken bu Türkiye sevdalısı kızımız bir gün babasına derki babacığım bizler bu onurlu insanlar için AHDE VEFA Borcumuzu nasıl ödeyeceğiz.

“Onlar bizim için canlarını seve seve verdiler. Bu kapsamda bizlerde onlar için ne yapsak azdır.

Bu düşünceden hareketle Şehit ve Gazi ailelerine yönelik Kayseri’de kapsamlı bir yemek etkinliği düzenlememiz için bizlerden yardımcı olmamızı istediler.

Bizlerde bu aile dostlarımızın arzusunu hiçbir aksaklığa meydan vermeden Şehit ve Gazilerimize olan minnet ve şükran duygularımızla Şehrin mülkü ve idari amirlerinin katılımlarıyla

Şehit ve Gazi aileleriyle bir arada olduk, şükür.

Program akışı saygı duruşu ve istiklal Marşımızın ardından Mülkü amirlerin Şehitlerimizin ve gazilerimizin değişik isimlerdeki derneklerin başkanları selamlama konuşmalarının ardından Bu programı oğlu Nurullah İle hazırlayan Değerli hemşerimiz Mustafa Özcan Güneşdoğdu açılış konuşmasında;

Şehitlik ve gazilik, İslam´da iki büyük mertebedir. Biri, Allah için savaşarak ölmek; diğeri ise, aynı savaştan sağ çıkıp şerefle yaşamak demektir. Bu iki yüce mertebeye ulaşmak, asırlardır her Müslümanın ana gayesi olmuştur. Gerek Yüce Kitabımız Kur´an-ı Kerim´de ve gerekse eşsiz Peygamber Hz. Muhammed (sav)´in hadis-i şeriflerinde, şehitler ve gaziler alabildiğine övülmüş ve çeşitli cennet nimetleriyle müjdelenmiştir.

İşte bizler bu onurlu insanlara ne yapsak azdır diyerek Kendisi Dünya Kur’an okuma birincisi olan Güneşdoğdu Kur’an Tilaveti, ile İlahilerle Gönüllere dokunmuştur.

İstedik ki ailelerin her zaman yanlarında olduğumuz çalıştık, Şehit ve Gazi ailelerimizin çocuklarından anne babalarına kadar her daim yanlarında olunduğunu hissettirdik Vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz bizim değerlerimiz ve vatanı vatan yapan ölümsüz sembollerimizdir.

Bu kutsal vatan topraklarını bizlere armağan eden, milletimizin varlığının, birliğinin ve beraberliğinin ölümsüz sembolleri aziz

şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz.

Geçen sene bu yaşanmış olaydan etkilenen Mustafa Özcan Güneşdoğdu hocamız ailesiyle konuşarak, Tüm masrafları üslenerek, Bizde Çankırı’mızda böyle bir etkinliği yapalım diye karar vermişler ve Sincan Çankırılılar Derneği yönetiminden yardımcı olmasını istemişlerdir.

Bu düşünce ile Dernek Başkanımız Telefonla İlimiz Çankırı’daki Şehit ve gazi Derneklerimizin Değerli Başkanlarıyla irtibat kurarak 10.03.2020 Salı günü program dâhilinde ilimizde bir dizi ziyaretler gerçekleştirilmiştir.

Derneklerimizin Başkan ve yönetim kurullarına Mustafa Özcan Güneşdoğdu hocamız tarafından bu düşünceler anlatıldığında Böylesine anlamlı programın olması bizleri mutlu etmiştir ifadelerini kullanarak Çankırı misafir perliği ile yolcu etmişlerdir.

Bu konuyu anlatmamız için Ziyaretlerimizi İlimiz valisi Hamdi Bilge Aktaş ve ilimiz Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ile devam edilerek istişareler yapılmıştır.

İlerleyen zaman içinde Mekân ve yer seçimleri oluştuktan sonra Tarih belirlenecektir.

Bu ziyaretlerde gösterilen yakınlık bizleri de mutlu etmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir