KENDİMİZE GELELİM

KENDİMİZE GELELİM

Doğmak ve ölmek bizim karar verebileceğimiz olaylar olmadığı için onlardan sadece ibret almakla yetiniyoruz.

Hayatı Yaşamaksa bize bağlı olan ve bizim kararımızla yön verdiğimiz bir husustur.

İnsan belli bir yaşa geldiğinde en büyük nimet olan aklını kullanarak hareket etmeye başlar, bu süreç içinde önünde birçok değişik ve farklı olaylarla karşılaşır.

İnsan, dününü hatırlayamadığı, yarınından emin olamadığı bir dünyada, bugününü de heba ederek yaratılıştaki güzellikleri ve sırları fark edemeyerek yürür de yürür.

Göz açıp kapayıncaya kadar süren, bir solukta geçen bir hayatın ardından ve sürekli dönüp duran bir dünyanın peşinden, yetişemeyeceğini bile bile döner durur.

Yaş olarak Yetmişli yıllara geçmekte olduğum şu günlerde düşünüyorum da eskiden yokluk vardı, daha mutluyduk, eskiden herkes de bit, pire vardı ortamlar sağlıksız olmasına rağmen daha sağlıklıydık hastalık yoktu ,(ya da o ortamlar daha sağlıklıydı biz anlayamıyorduk).

Şimdi her şey , her imkan bollaştı, her yer pırıl pırıl ama insanlar hastalıktan kırılıyor , kırklı yaşlara gelmiş özellikle kadınlar bel fıtığı sorunu yaşıyor.

Yapılan istatistiklere bakıldığında Toplumda psikolojik tedavi gören insan sayısı küçümsenemeyecek kadar çok.

İnsanların çoğunluğu hasta ya da olmayacak sebeplerden ölüyor, Bunda Bir tuhaflık yok mu?

Kanser denen illetten bir dolu yakınını kaybetmiş birisi olarak söyleyecek şeyimiz çoktu, maalesef hepimizde bu sıkıntıları biliyor olmamıza rağmen uygulama ve yaşantımızda sıkıntılar yaşıyoruz.

Hep söylerim Doğal gıda üretimi de, tüketimi de rafa kalkmış, kimsenin umurun da değil.

Sigara, alkol, uyuşturucu, obezite, en önemlisi de hazırlanmış gıdalar.

Hemen hemen herkesin bunlardan birisiyle ilişkisi var, zararını ve çözümünü bildiğimiz halde bunlardan uzak duramıyorsak işimiz zor.

Saygı değer okurlarım Kendimize gelelim elimizde bulunan Fırsatı değerlendirelim ölüm onu bizden almadan, sağlıklı yaşamak için tüketilen gıdalarımıza ve dengeli beslenmemize spor yaparak ve

inançlarımıza göre Elbette ibadetler sadece bedeni faydaları için yapılmaz; ancak ibadetlerin ruh

Sağlığı kadar beden sağlığına da faydalı oldukları gözden kaçırılmamalıdır.

Yanlışların içinde bulunuyorsak günahlarımıza tövbe edelim ve Allah’a dönelim.

Allah bizi yanlış yolu tutan ve hayatını boşa geçirenlerden değil, Doğru yolu tutan ve kurtuluşa erenlerden eylesin… Amin

Hoşça Kalın Dostça Kalın Ama Gönül Kapılarınızı Asla

Kapatmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir