KAN BAĞIŞI ETKİNLİĞİ

KAN BAĞIŞI ETKİNLİĞİ

SİNCAN ÇANKIRILILAR DERNEĞİ

YÂRAN MECLİSİ

2019 Yılı ocak ayında Gönüllülük esasına dayanarak Dernek merkezimizde KAN BAĞIŞI KAMPANYASI Başlatmıştır.

Türkiye de kan hizmetlerinin kurulup geliştirilmesini üstlenmiş olan Türk Kızılay’ına topluca kan bağışı yaptık.

Amacımız Türk Kızılay’ının yürüttüğü çalışmalara bir parçada olsa destekte bulunmaktır.

Başağa Uğur AKBULUT girişimleriyle Dernek merkezimize gelen Modern şekilde dizayn edilen otobüste dernek Başkanı Necati ÜLKER ve dernek yönetimi, dernek üyelerimiz ve Başağalar Yâran ağalar Misafir ağalar olarak Türk Kızılay’ına kan bağışında bulunduk.

Kan bağışı acil değil sürekli bir ihtiyaçtır bu yıl birincisini gerçekleştirdiğimiz kan bağışı etkinliğimize gönüllü katılanlar, bizleri çok mutlu etmiştir, diyen Başkan Necati ÜLKER

İlerleyen dönemlerde yine kan bağışı etkinliğimize devam edeceklerini söylerken gönüllü kan bağışının vatandaşlık görevi olduğunu vurgulayarak, “Hastaneler de yatan binlerce hasta bizlerin bağışladığı kanla tedavi oluyor.

Önceden eşimizin dostumuzun kana ihtiyacı olduğunda insanların kan bulmak için nasıl seferber olduğunu hatırlayalım

Bulamadıklarında ise ne kadar ıstırap, sıkıntı, çektiklerine çok şahit olmuşuzdur,

Bir gün sizin de kana ihtiyacınız olabilir. İhtiyacınız olduğunda kan bulmak istiyorsanız, lütfen sağlıklı iken gelin kan verin.

Hem kendi sağlığınızı koruyun, hem de Kızılay’ımızın bu kutsal vazifesine destek olalım Güzel ülkemizde yaşamaya devam edelim.

İnsanlarımız kan vererek sağlıklarını koruyabilirler. Gerçekten bu hem insanların kendi sağlığı açısından çok önemli, hem de her verdikleri kan 3-4 kişinin hayatını kurtarabilir.

Bu kadar kutsal bir vazifeyi bütün vatandaşlarımızın yapması lazımdır.

Bu bilinç ve sorumlulukla hareket ederek tüm vatandaşlarımızın düzenli kan vermesini öneriyorum.

Büyük bir otobüs Hastane gibi döşenmiş güven veren teknik cihazlarla donatılan ortamda insanların kan bağışlarken gözlerindeki mutluluk her şeye değerdi, zira kan bağışını huzur içinde veriyorlardı, kan

verenlere Kızılay maden suyu ikram edilirken, bilgi formunu doldururken yaran ağalar çok heyecanlıydılar.

“TÜRK KIZILAYI “ Ankara batı Bağış kan merkezinden gelen Doktor Sinan Dönmez başkanlığında ki beş kişilik ekip adeta gizli kahramanlar gibi çalıştılar, Kızılay ekibini de kutluyorum.

Kendilerini yolcu ederken ekiptekiler de bizler de çok mutluyduk. Ekip olarak başarılı bir (KAN BAĞIŞI Kampanyası oldu.) tahminimizin üstünde kan bağışı yapıldı, demeleri, Dernek yönetimi, Başağalar, Yaran ağalar, bu kutsal kampanyayı başarıyla gerçekleştirdiğimiz den dolayı kucaklayarak kutluyorduk.

Emeği geçenlere kan bağışçılarımıza teşekkür ederiz diyerek

Gerek dernek üyelerimiz gerek yaran meclisimizin gösterdikleri örnek davranışın ve sosyal duyarlığın halkımız ve diğer derneklere de örnek olmasını dilerken, bu etkinlikte emeği geçen herkese şükranlarımı sunarken, Hoşça kalın Dostça kalın ama gönül kapılarınızı asla kapatmayın. 26.01.2019

Başkan Necati ÜLKER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir