KADINLARIMIZ

Kadınlar bizim için çok değerlidir onlar bizim anamız bacımız eşimiz hayatımız boyunca olmazsa olmazlarımızdır.  

Kadın erkek eşittir kadın erkek eşitliğinin medeni kanunda yer aldığı malumlarınızdır. 

Atatürk Türk kadınının toplum içinde layık olduğu yere getirilmesi için birçok düzenleme yaptı Medeni kanun ile birlikte seçme ve seçilme özgürlüğü ile ilgili yasal düzenlemeler yaptı. 

Tevhid-i Tedrisat yasası ile birlikte Türk milletinin kaybedebilecek bir tek ferdinin bile olmadığı düşüncesi, buna bağlı olarak kızları da okutmak gerektiği düşüncesi, bize Atatürk’ten Mirastır. 

Kadınlarımız toplumun en çok saygı duyulan bireyleri olmalıdır. Onlar ki annemiz kızımız kardeşimiz halamız teyzemiz eşimizdir.  

Onların emeğine kişiliğine saygı duymalıyız, şefkatle dolu dünyalarına vefa ile yaklaşmalıyız, haklarını kendi haklarımızdan öte tutar, saygımızı nezaketimizi her zaman koruyarak onlarla iletişim kurarsak, Dünyamız ülkemiz Ailemiz daha yaşanılır olur. 

Kadın eli değmeyen bir iş, yeterince güzel olmamıştır. 

Kadınlarımız Vatan ve Millet Müdafaası için eşlerini evlatlarını siper eden kudret timsali; ailesinin birlik ve beraberliğini ayakta tutan merhamet örneği ile kadınlarımız, bizlerin kutsal değeridir. 

Vatanımız Anadolu ismini, fedakâr kadınlarımızdan almıştır. “Cennet anaların ayağı altındadır.”ı bizim geleneğimizin ve göreneğimizin temeline yerleştiren bir iman sorumluluğumuz vardır. 

Yukarıda belirttiğim gibi kadınlarımız Allah’ın bize emanetleridir. Kadınlarımıza yönelik her türlü baskı ve şiddet hiçbir şekilde affedilemez Ülkemizde sıkça yaşanan bu tür olaylar kaygı yaratacak kadar artmaktadır. 

Çevremizde yaşanan bu tarz olaylara duyarsız kalmayıp yetkililere bildirirsek beklide bir hayatın kararmasını önleyebiliriz. 

www.necatiulker.com okunan biri olmanız dileği ile Hoşça kalın Dostça kalın ama gönül kapılarınızı asla kapatmayın  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir