İNSANI ÖLÜMSÜZ KILAN YARINA BIRAKILAN ESERLERDİR

İNSANI ÖLÜMSÜZ KILAN

YARINA BIRAKILAN ESERLERDİR

Bulunduğunuz konum, sizin neler yapabileceğinizi belirlemez:

Evsiz biri de olsanız, konaklarda da yaşasanız, zengin veya fakir de olsanız veya hatta üniversiteden tam notla mezun da olsanız veya sınıfta kalmış olsanız bile; bunların gelecekte bir etkisi yoktur.

Bu görüş açısını destekleyecek çok fazla sayıda başarı öyküsü vardır. Eğer azminiz ve yeteneğiniz varsa ulaşamayacağınız nokta yoktur.

Kendi sınırlarınızı ve ufkunuzu siz kendiniz tayin edersiniz.

Başkalarına yardımcı olamıyorsanız, kendinize de faydanız yoktur:

Sadece başkaları için kapıyı tutmak veya buna benzer basit bir jest bile olsa sizin hayatınızda mucizeler yaratır.

Hem kendinizi harika hissedecek hem de yaptığınız iyilik hayat yolunda bir şekilde size geri dönecektir, siz fark etseniz de fark etmeseniz de…

Başkalarına yardım etmiyorsanız, onlar da size yardım etmeyeceklerdir ve aslında yardım etmeleri de gerekmiyor demektir.

Hayatta, kaçmaya çalıştığınız kişi kendinizseniz, emin olun çok uzaklaşamazsınız.

Kendinizden keyif alın: Mümkün olduğunca hoşça vakit geçirin, her şeyi ciddiye almayın, Endişelerinizi kenara itin ve keyifli şeyleri yakınınıza çekin Eğer kolay olsaydı herkes yapardı:

Kendimden örnek vereyim Hayatımın akışı içinde sayısız sivil toplum kuruluşlarında yer aldım.

Yaran kültürünü çok sevdiğim için, tecrübelerimle yaran kültürü El kitabı yazdım Halk Bankası katkılarıyla yayınladım.

Çocukluğumdan beri şiiri aşırı seviyorum, binin üzerinde şiirlerimi içeren 3 adet şiir kitaplarımı yayınladım.

Değişik gazetelerde dergilerde sosyal medyada makaleler güncel sosyal yazılar yazdım.

Bunları da iki ayrı kitapta yayınladım yani kısacası 6 adet yayınladığım kitaplarımı yarına ölümsüz eserler bıraktığımı düşünüyorum çok şükür.

Şimdi ise Çankırı’mızda Anadolu’ya Tercüman Gazetesinde günlük Köşe yazılarımı haber ve röportajlarım yayınlanıyor, kısmet olursa Allah sağlık verirse yedinci kitabımı yayınlayacağım inşallah

Aslında bu yaptıklarımı bir eğitim almadan gerçekleştirdim bu başarımı da çok kitap okumama borçluyum ve yüce rabbim bu

yeteneği vermiş değerlendirdim. bütün bu çalışmaları yapmak hiç kolay olmadı.

Ahirete bırakılacak eserler iman, ibadet ve güzel ahlak olmak üzere üç çeşittir.

Bunun bilincinde olarak İnançlı bir kişiliğimle Bunları da yerine getirmeye çalışıyorum, Allah kabul ettiklerinden eylesin.

Dünyada sağlam ve tahkiki bir iman sahibi olmak, ahirette en önemli en etkili ve en gerekli bir eserdir diye düşünüyorum.

İbadet açısından namaz, oruç, zekat, hac, nafileler ahirete bırakılacak eserlerin başında gelirken; güzel ahlak açısından ise, iyi ve Salih bir insan olmak, cömert, cesur, şefkatli, yumuşak huylu, affedici, yardımsever vesaire gibi güzel hasletle bir insan olmaktır, emelim inşallah.

Fani dünyanın eserleri ise dünyalık şeylerdir. Mesela ev, arsa, araba, mal, mülk, makam, şan, şöhret vesaire gibi kabirde beş para etmeyen, hatta kabirde insan için tehlike arz eden dünyalık şeylerdir…

Değerli okurlarım yeri gelmişken geriye dönüp geride bıraktığımız Zaman ile alakalı iki elimizin arasına başımızı alıp düşünelim ve muhasebesini yapalım.

Bu yaşa geldik nerelerde eksiklerimiz vardı, neler yaptık, neler yapamadık, hedeflerimizin kaçta kaçını başardık?

Bunları düşünüp, kendimizi gözden geçirdikten sonra eksiklerimizi tamamlamak için planlar yapalım ve artık geleceğe daha umutlu bakarak yeni daha başarılı ve geride kalandan daha iyi geçmesini sağlamak için çaba sarf etmeye özen gösterelim inşallah.

Hoşça Kalın Dostça Kalın Ama Gönül Kapılarınızı Asla Kapatmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir