İNSANA YATIRIM MUTLULUĞU VE BAŞARIYI GETİRİR

İNSANA YATIRIM MUTLULUĞU

VE BAŞARIYI GETİRİR

Kendini sevmeyen insanlar genellikle mutlu olmasını bilmeyen, hayattan zevk almayan insanlardır.

Mutsuz insanlarda kendisini ve çevresini her daim yargılayan ve sürekli olumsuz iç sesiyle yaşayan insanlardır.

Farkındalığınızı yükseltin ve olumsuz iç sesinizi her duyduğunuzda hemen olumluya çevirmeyi alışkanlık haline getirin.

Hiç düşündünüz mü ? Kendinizi sevmek ve mutlu olmak için yatırım yapıyor musunuz?

İnsan her konuda olduğu gibi kendini sevmek ve mutlu etmek için de yatırım yapmalıdır.

Mutlu olmak için kendisine yatırım yapmayan insanın, kendisiyle ve çevresiyle çatışma halinde olmasına şaşırmamak gerekir.

Dengeli, huzurlu mutlu ve refah içinde bir hayat sürmek için, insanın öncelikle geçmişin tutsaklığından kurtulması ve özgürleşmesi gerekir.

Bunun içinde öncelikle kendisini, daha sonra geçmişini, geçmişte yaşadıklarını ve kendisine üzücü şeyler yaşatan insanları affetmesi gerekir. Bunu o insanlar için değil, kendi ruhsal sağlığı için yapmalıdır.

Daha sonra fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal yatırım yapıp, kendine emek vermeli ve bu paralelde bilgi ve deneyimini arttırmak için parasal yatırım yapmaktan da kaçınmamalıdır.

Fiziksel yatırım; sağlıklı beslenmek, düzenli egzersiz yapmak, masaj, manikür, pedikür, kuaför, spor salonu üyeliği, dans vb. gibi kendine fiziksel ödüller vermek.

Duygusal Yatırım; hoşlandığınız insanlarla hoş bir akşam yemeğine gitmek, tiyatro, konser, bale gibi etkinliklere katılmak, güneşin doğuşunu batışını izlemek, bir arkadaşla derin sohbet, tatile çıkmak, bireysel gelişim eğitimlerine katılmak, bilinçaltı temizliği yapmak.

Zihinsel Yatırım; geliştiren, farkındalığınızı arttıran kitaplar okumak, bireysel gelişim CD’leri dinlemek, bireysel gelişim eğitimlerine katılmak, ufuk açıcı belgeseller izlemek.

Bir şeyi ne kadar sık tekrar ederseniz o kadar kendinize mal edersiniz.

Ruhsal Yatırım; derin nefes egzersizleri yapmak. İbadet etmek. Meditasyon yapmak. Hobilerinize zaman ayırmak.

Çünkü hobilerimizle uğraşmak bize keyif verir, ruhumuzu dinlendirir.

Eğlenmeyi de dinlenmeyi de bilmek. Arada bir koşuşturmalara ara vermek ve arkadaşlarınızla, partnerinizle keyifli anlar paylaşmak.

İnsanın kendisini sevmesi ve mutlu olmasına paha biçilmez.

Başarı kavramı aslında biraz görecelidir, kişiden kişiye ve kıyaslama faktörlerine göre değişkenlik gösterebilir. Bazı insan için iyi bir eğitim, bazısı için özgürlük, bazısı için ise çok para kazanmak bir başarı olarak görülebilir. Aslında insan başarılı mı değil mi diye kendisini sadece kendisiyle kıyaslamalıdır. Çünkü her insanın yetenekleri ve öncelikleri değişkendir.

Bazı insanlar matematikte çok başarılı iken bazı insan resim yapmada bazısı da müzik yapmada çok başarılı olabilir. Peki başarılı bir insan olmanın en önemli kıstası nedir?

İnsanın Kendisine Yatırım Yapması.

Başarılı insanların ortak özelliklerinden en önemlisi kendilerine yatırım yapmalarıdır. Hırslı, iyi zaman yönetimi ve fırsatları değerlendirme yetenekleri gibi özelliklere de sahiptirler.

Başarılı insanlar genel olarak objektif ve gerçekçi hedefler belirler. Ve bu hedeflere ulaşmak için ellerinden gelenin en iyisi yapmaya çalışırlar.

Yatırım dünyasında da başarıya giden yol insanın kendisine yatırım yapmasından geçer.

İyi bir yatırım eğitimi yatırımcılara birçok yeni yetkinlik kazandırmakta ve karar alma mekanizmalarını güçlendirmektedir. Uzun vadeli ve sürdürülebilir hedefler belirleyen, duyguları ile hareket etmeyen ve doğru zamanda doğru hamleleri yapan yatırımcılar her geçen gün başarılı yatırımcı olma hedefine yaklaşmaktadırlar.

Unutmayın ki başarı kendiliğinden gelen bir şey olmadığı gibi hiç kimse için de çok geç değildir.

Kendinize yatırım yapın hem mutlu hem başarılı olmak için ilk adımı atın.

Hoşça kalın Dostça kalın ama gönül kapılarınızı asla kapatmayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir