İNSAN GÜLÜMSEMELİ NEŞE SAÇMALI

İNSAN GÜLÜMSEMELİ NEŞE SAÇMALI

Bu hareket insan sağlığı için çok önemlidir, Sizin yüzünüz güldükçe karşı taraf sizi memnun ettiğini düşünerek coştukça coşar.

İşler ne kadar kötüye giderse gitsin siz hep olumlu olmaktan yana olun, Sizi gerecek, üzecek, endişe ettiğiniz şeyleri toplayın tuvalete atın ve sifonu çekin, Allah size iki kulak vermiş niye bazı sözler bir kulağından girsin diğerinden çıksın diye her şeyi kafaya takmayın Bitti ve gitti.

Anne Babalar öğretmenler bilim insanları ve yöneticilerin dikkatine

Dünyaya bir defalık gelme şansına sahip olan insan neslini dizilerle şeytanı sevindiren yarışmalarla oyalamayacaksın.

İnsana insan olduğundan dolayı değer vereceksin gerçekleri öğreteceksin doğruları göstereceksin dinen vicdanen hakkında hayırlı olacak konularda eğiteceksin insan beynini bilgiyle kalbini sevgiyle donatacaksın.

Pek çok noktada kolay olan yolu bırakıp, zorlu yollara sürüklendiğimiz anlaşılıyor.

İnsanı eğitmek için çalışılsa hem maddi hem de manevi anlamda ilerlemek mümkün olacak.

ş dünyası artık önümüzdeki yıllarda ‘insana ve ‘insanî yatırımlara ağırlık verilmesini dile getiriyor.

Sevmek, nefret etmek, üzülmek, sevinmek, hata yapmak, öğrenmek, başarmak, başaramamak, denemek, zannetmek, anlamak, anlaşılmak, anlatmak, bilmek, yasamak, ölmek…

Mevlana’nın bir sözü vardır; biri gelir seni sen eder, biri gelir seni senden eder. Hepimiz kendimizde dâhil hep sen için uğraşır, insan sen için uğraşanların şekillendirdiği bir eserdir.

Yaşamı ustalıkla yaşayan insan zaman içinde O’nun ahlakıyla donanır, her deneyimi yaşamın hazzından kendine bir tat koymak için birer fırsattır.

Doğduğu günden ölümüne kadar insan öğrencidir, öğrenirken, paylaşır, paylaşırken öğrenir, öğrenirken öğretir.

İşi, hayata güzellikler getirmektir, Diğer her şey bunun için vesiledir, Kocaman ve eşsiz bir yürekle tümü kucaklar.

Toplum için, insan için toplum bilincinin dışında; özden gelen bir bilinçle yaşamı kucaklar, Hayatın deneyimleri onu ustalaştırır. Yine de usta; ‘ben oldum, tamamım’ bilincinden çok uzaklarda adım adım yaşam merdivenlerini tırmanandır.

Birlikte pek çok kişiyi, kitleleri yanında taşımaktan bir an olsun bezmeden, her adımın hazzını birlikte yaşamanın güzelliğiyle her ortamı aydınlatandır.

Evet, dostlar zaman geçiyor dur durak bilmeden, zaman geçerken ömrümüzde geçiyor.

Şu kısalan ömrümüzde yapabileceğimiz en kazançlı yatırım insana yapılacak olan yatırımdır.

Önce insan deyip insanları fıtratlarıyla, buluşturalım.

İnsan ile Allah arasındaki engelleri kaldırma seferberliği başlatalım. Yüce Nebi gibi dua etmeyi ihmal etmeyelim inşallah.

İyi insanlar her şeyi doğru yapmak zorunda değillerdir. İyi insanlar da her insan gibi hata yapabilir ve yanılabilirler.

Önemli olan hatalarınızdan ders çıkarmayı bilmektir, Bu sizi daha da iyi birisi yapacaktır.

İyi bir insan olmanın, kullanılmak anlamına gelmediğini aklınızdan çıkarmayın, Kendinize değer verin, kendinizi sevin ve her zaman hatalarınızdan ders çıkarın. İyi insanlar mükemmel olmadıkları gibi, aptal da değildirler.

Sonuç olarak düşündüğümde Sabah uyanın, asık suratla açmayın gözünüzü yaşama.

Güneş size kararıyor mu sabah?

Tüm ihtişamıyla orada görevinde, Siz niye olmayasınız? Gülümseyin, Şifadır bu, Yaşama gülümseyin, sabaha gülümseyin, eşinize, çocuğunuza, iş arkadaşınıza, dolmuş şoförüne, size sürekli kızıp duran patronunuza. Gülümseyin, Gülümsemenin iyileştirici, şifa veren etkisini yaşayın, yaşatın. Çok mu zor? Hiç de zor değil, Sizi üzen oğlunuza gülümseyin, ya da kapıştığınız eşinize gülümseyin, Bir süre sonra onun da size başka baktığını, gülümsemeye başladığını, dudaklarından gülümsemenin taştığını göreceksiniz, Çünkü siz bu şifayı yayansınız…

Kaybedecek vaktimiz yok: Önce insan, sonra insan ve her zaman insan! İnsan olmadan aslâ!

Hoşça Kalın Dostça Kalın Ama Gönül Kapılarınızı Asla Kapatmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir