İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ÇANKIRI

03.01.2018 tarihinde Ankara’da bulunan SİNCAN ÇANKIRILILAR Dernek yönetim kurulu üyemiz Nevzat AÇIKGÖZ’ün eniştesinin vefatı dolayısıyla Çankırı Bayramören ilçesi Akgüney köyüne cenaze merasimi sonunda mezarlık çıkışında ayağıma bir şeyin takılması sonucu yüzüstü düşmem ve talihsiz bir kaza sonucu neticesinde köye 112 acil ambulans çağırıldı. Sağ kolumun omuz ile dirsek arasındaki kemiklerin kırılması Kurşunlu Devlet hastanemizdeki filmlerden anlaşıldı. 

Dayanılmaz acılar içerisinde ambulansta görevli hemşire Gözde Nazife KESER ve Aylin ÇELİK şoför Hasan ÇALAR ile Çankırı’ya hareket ettik.

Yukarda adı geçen hemşirelerin son derece sevecen ve beni motive edercesine insanüstü bir performans göstererek; az kaldı Necatı amca, parmaklarını oynatabiliyor musun? Şuran da ağrı var mı? Buranda ağrı var mı? Şeklinde işlerini adeta acılarımı paylaşarak Çankırı’ya kadar hiç oturmadan görevlerini dört dörtlük yaptılar.  Yaptıkları hizmet için yazacak kelime bulamıyorum. 68 yaşındayım geçmişte izlediğimiz filmlerde, dizilerde yurt dışında insana önem veren sağlık teşkilatlarını acil servisleri izledikçe ülkemizde de buna benzer seyler yapılabilir mi? Diye hayıflanıyordum. Allaha çok şükürler olsun ki ben özlediğim o günleri ambulansta yaşadığımı gördüm.  Allah onlardan razı olsun. Haklarını helal etmelerini isterim. Bu memnuniyetimi siz yetkililere duyurarak adı geçen personelinizin onure edilmesini arzu ederim. Ülkemizin ve ilimizin sağlık ordusunda böylesine meslek aşkını icra edilmesini sağlayan siz yöneticilere ve emeği geçen herkese teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim Saygılarımla. 19.08.2018

ANKARA SİNCAN ÇANKIRILILAR

DERNEK BAŞKANI

Tel : 0 533 452 36 53

Çankırılı şair-yazar Necati ÜLKER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir