İFTAR KONUŞMASI 18.06.2017

Sayın ÇANKIRI ELDİVAN İlçesi Belediye Başkanı Nusrettin GÖKÇER, krom lüks şirketler gurubu yönetim k. Başkanı Mustafa ÇELİKTEN, Sincan Lokman hekim Hastane Müdürü Bekir PEHLİVAN, Ankara muhtarlar Derneği Başkan yrd. Ve ATAKENT Mahallesi Muhtarı Onur YALÇIN Derneğimizin kurucu Başkanı Fethi KÜSKÜ, Derneğimizin üç dönem başkanlığını yapmış Emrullah ESEN, Derneğimize gönül vermiş Kadir ESKİCİOĞLU Gibi birçok üyemiz aramızdalar kendileri ile gururluyuz. 

Çankırılı hemşerilerim ve misafir ağalar bizleri bu mübarek iklim ortamında iftar sofrasında yalnız bırakmadığınız için şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarım adına yürekten teşekkür ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Evvela tüm Babaların ve baba adaylarının babalar gününü kutlar ahrete giden Babalarımızı da Rahmetle anar nur içinde olsunlar

Hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz, Ben 1950 Çankırı Merkez doğumlu emekli Eczacı kalfası Şair-Yazar Necati ÜLKER,

1994 yılında gönüllü Çankırılı hemşerilerimiz tarafından Sincan Çankırılılar yardımlaşma ve dayanışma ismi ile kurulan Derneğimiz günümüze kadar 8 Başkan ve onlarca yönetim kurulu değişiklikleri yapıla gelmiştir.

Huzurunuzda kuruluşundan günümüze kadar başkan ve yönetim de görev almış olan ve emeği geçmiş tüm üyelerimize ve iş adamı Hemşerilerimize şükranlarımı sunarım. ALLAH onlardan razı olsun.

13 yıldır Ankara Sincan da ikamet ediyorum 2004 Yılında gönüllü üyesi olduğum derneğimizi, Çankırılı hemşerilerimizi ve insanları çok seviyorum.

Çankırı ve Ankara da çok sayıda sivil toplum kuruluşlarında görev aldım Dernek demek dert demek olduğunun bilincindeyim.

Aldığım görevlerde hep başarılı oldum zira ekip çalışmasına önem veriyorum, yönetim kurulu dostlarıma da güvenerek Deneğimizin 9. Başkanı oldum, 

Çankırı’dır ilimiz, Hayır söyler dilimiz, Dostluk kardeşlik için Hazırdır Derneğimiz. Bu sloganla herkesle kucaklaşmaktır emelimiz.

Halka hizmetin hakka hizmet olduğunu benimsiyoruz.

Gücümüz nispetinde siz Çankırılı hemşerilerimize kol kanat olmayı, İlimiz Çankırı’nın geçmişini gelecek kuşaklara aktarmayı, hedefliyoruz inşallah başarırız.

Çankırı’mızın 18 Plaka koduna istinaden  yönetim kurulumuz her hafta yapılacak mutat Toplantılarımızın dışında her ayın 18’inde saat 18 de Tüm üyelerimizle Toplanıp sıncanda ikamet eden Çankırılı hemşerilerimizle kucaklaşıp acı ve tatlı günlerin de birlik beraberlik ruhu içinde sizlerle olmak istiyoruz.

İlimiz Çankırı öteden beri bir Müslüman ve Türk beldesidir. Türk örf adet ve gelenekleri bütün görkemiyle Çankırı da yaşamaktadır bizlerde bu kültürümüzü dernek olarak burada yaşatmaya çalışıyoruz, inşallah başarırız.

Siz hemşerilerimizle birlikte olmaktan gurur duyuyoruz, birlikte hayır ve bereket vardır, ayrılıkta azap ve yalnızlık vardır,  bu düşünce ile derneğimiz ve gönlümüz Çankırılı hemşerilerimize hep açıktır, bu dernek birlikteliğin sembolüdür. 

Buradan maddi manevi desteklerini bizden esirgemeyen siz değerli üyelerimize, gönülleri burada olup da gelemeyen üyelerimize, iş adamı hemşerilerimize, hayır dualarını bizden eksik etmeyen değerli büyüklerimize yönetim kurulumuz adına ayrı ayrı teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. Yerimiz dar ama gönlümüz geniş hizmette kusur olursa hoşgörünüze sığınırız. 

Vesileyle ramazan ayının hayırlara vesile olmasını dileyerek bu ayın 18 de bir araya gelmiş olmamızdan dolayı son derece mutluyuz.

Hepinize afiyet olsun. 18.06.2017 

 Dernek Başkanı Necati ÜLKER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir