HOŞGÖRÜNÜN ANAHTARI OKUMAKTIR

HOŞGÖRÜNÜN ANAHTARI OKUMAKTIR

Korana virüs için gerek sağlık kuruluşları gerek yöneticilerimiz “ 60 YAŞ ÜSTÜ EVDE KALMA” isteklerini biz yerine getiriyoruz çok şükür.

16 Mart 2020 Tarihi itibaren ailece Korona günlerinde kitap okuyoruz. Hastalara acil şifalar diliyoruz. Salgının yayılmaması için mecbur kalmadıkça evden çıkmıyoruz. Herkese hastalıktan uzak sağlıklı günler diliyoruz.

Bu tür felaketlerden korunmamız gerekli dersi çıkarmamız ve ibret almamız önemlidir.

İnançlı insanlar olarak kulluk bilinciyle Allah’a yönelmeliyiz.

Bu durumu fırsata çevirip en iyi şekilde değerlendirmek için zamanımızın çoğunu Kur’an-ı Kerim okuyup dualarla ibadetle,

Kitap okuyup Kendi sağlığımızı ve toplumun sağlığı için evden çıkmıyoruz.

Hem benim içinde daha iyi oluyor ilimiz Çankırı da Anadolu’ya Tercüman Gazetesinin kuruluş olan 26.11.2018 Tarihinden günümüze kadar günlük KÖŞE YAZILARIMI Yazıyordum.

Değişik konuları işleyerek okurlarımızın karşısında oluyordum şimdi ise Depoladığım KÖŞE YAZILARIMIN Pek çoğunu bu Virüs Belasına ayırıyorum.

İnşallah yakın bir gelecekte eski düzenimize kavuşturur yüce yaradan, İnanıyorum ki;

Allah’ım Kâinatın, her zerresinde varlığını hissettiğim yüce kebir ismi hürmetine sabahlayıp, akşamladığımız zaman içinde müminlerin üzerine gelecek her türlü belayı bizlerden uzaklaştıracaktır. Uzaklaştır yarabbi sana yalvarıyorum.

Bazen söz biter, dil düğümlenir kendimizi ifadeye aciz kalırız. İşte tam bu anlarda Ozanlarımızın ve Şairlerimizin sözleri devreye girer.

Bazen Türkü olur, bazen de şiir olur, bizlerin duygularına tercüman olarak, kendimizi ifade etmemize katkı yaparlar bu düşünceleri benimseyen kişiliğe sahibim şükür.

Avrupa’da yılın kahraman Hemşiresi Bizden biri..

Şimdi kendisiyle gururlandığım bir sağlık çalışanı olan hemşirenin başarı öyküsünü sizlerle paylaşıyorum.

Birinci Ansell Cares Avrupa Ameliyathane Hemşireleri H.E.R.O. (KAHRAMAN) Hizmet Ödülü sahiplerine verildi. Avrupa’da ‘yılın

Kahraman hemşiresi’ unvanı ilk kez kazanan bir Türk hemşire olan İlknur Yayla, bu gün ödülünü törenle aldı.

Toplam 28 Avrupa ülkesinden meslektaşlarını geride bırakan hemşire İlknur Yayla, toplam 156 bin oyun 102 binini almıştı. Bugün beş Avrupa ülkesinde, kazananların hastanelerinde ödül törenleri gerçekleştirildi.

Ansell EMEA ve APAC Bölgesi CCO’su (Chief Commercial Officer) Peter Dobbelsteijn, bu konuda şunları söylemiştir: “Bize 20 Avrupa ülkesinden 150 aday bildirildi ve etkileyici bir uzmanlık, insani beceri ve liderlik rolü çeşitliliği ile karşılaştık. 71 ülkeden insanlar, hemşire kahramanları için 156.000’in üzerinde oy verip haberlerin yayılmasına yardımcı olarak bu ödüllere gerçekten uluslararası bir nitelik kazandırdı.

Pozitif sağlık hizmeti sonuçları elde edilmesinde perioperatif hemşirelerin oynadığı anahtar rolü bizimle birlikte kutladıkları için kendilerine teşekkür etmek istiyoruz.” Ve ülkemizde sağlık çalışanlarını gece saat 21.00 alkışlamak yetmez maddi yönden de desteklenmesi gerekir.

Günlük yaşamın stresli karmaşasından biraz kurtulmak için her birey kendine en uygun hobiyi belirler.

Bu hobiler içinde sizlere en verimli ve en çok faydası dokunacak olanın kitap okumak olduğunu söylesek! İnsan doğduğu zaman sıfır bilgi ile dünyaya gelir.

Zamanla etrafında olup bitenle bir şeyler öğrenmeye başlar

Yapılan istatistiklere göre kitap okuyan toplumların diğer toplumlara nazaran gelişmişlik ve kültür seviyeleri oldukça yüksektir.

Olaylara bakış açıları ve müdahaleleri her zaman daha iyi durumdadır Ve tabi; kitap okumak insan ruhuna en iyi gelen ilaçtır.

Kitap okumanın stresi azalttığı bilim adamları tarafından yapılan araştırmalarla da onaylanmıştır.

Yoğun ve yorucu geçen bir iş gününün sonunda, okuyacağınız 20-30 sayfalık bir kitap, sizi günün kaygılarından uzaklaştıracaktır.

Hoşça Kalın Dostça Kalın Ama Gönül Kapılarınızı Asla Kapatmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir