HOŞ GELDİNİZ
PAZAR DERNEĞİMİZDE DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ VARDI

Derneğimizi ziyarete gelen değerli hemşerimiz Ankara vali yardımcısı Sayın Ayhan ÖZKAN ve aynı zamanda üyelerimiz olan iş insanlarımız
Mehmet Ali KARAMEMİŞ, Şaban DURMUŞ, Murat GÜMÜŞ, Recep SARIKAYA, Eyüp GÜNDOĞAN, ETİMESGUT Çankırılılar dernek Başkanı aynı zamanda M.H. P. Belediye Encümen üyesi Şenel YALÇIN,
Türk yerel hizmet sendikası genel başkan yardımcısı Hemşerimiz Ömer YANKAŞ,
Medya Ankara gurubunun imtiyaz sahibi Bayram POLAT Ankara Çankırılılar dernek Başkanı Aydın ÖKSÜZ, Başkan vekili aynı zamanda ANKARA Uluslararası Batık aradeniz birliği Genel Başkan yardımcısı Hasan KAYA,
Diğer misafirlerimizle harika sohbetlerle kaynaştık istişarelerde bulunduldu.

Dernek hakkında ve Derneğin çalışmaları hakkında Vali Bey ve misafirlere bilgi veren Sincan Çankırılılar Derneği Başkanı Necati ÜLKER 1994 yılından beri faaliyette bulunuyoruz Yaklaşık 400”ün üzerinde üyemiz var olduğunu dile getirmiştir.
Sincan Çankırılılar Derneğimizin şu anki yeri kendi mülkü olan 1 ve 2 Nolu Daireler 2 adet depoları 4086 ada 8 parsel arsa 19.09.2002 Tarihinde arsası Çankırılı hayırsever iş insanı Sayın Namık TANIK Tarafından derneğimize bağışlanmıştır. Sonrasında atıl durumda olan iki adet depomuzu da Çankırılı hayır sever iş insanı Sayın Selahattin DÜZBASAN Depoların tadilatını yaptırarak nostaljik görünümlü bir yaran evi oluşmuştur. Yönetim kurulumuz bu yaran evinin ismini “SELAHATTİN DÜZBASAN” yaran evi olarak konmasını oy birliği ile alınan kararı karar defterine işlenmiştir.
Dairemizin birisini Dernek Ofisi olarak kullanmakta olduğunu diğer daireyi de kiraya vererek derneğimize gelir elde edildiğini belirten ÜLKER Bu değerli iş insanlarımıza yönetim kurulu olarak müteşekkiriz.
Derneğimizin kuruluş amacı doğduğu yer olan Çankırı’mızdaki örf adetleri gelenek görenekleri iş aş için doyduğu yer olan bu İlçemize göç yapan hemşerilerimizle diyalog içerisinde olmak, birlik ve beraberliği sağlamak, Acıları sevinçleri paylaşmak için belirli zamanlarda bir arada toplanıp, sosyal etkinlikler düzenleyerek kaynaşmayı sağlamaktır’ şeklinde konuştu.
Gerek valimize gerek katılım sağlayan iş insanlarımız ve üyelerimize bizlerin davetini kırmayıp icabet ettikleri için her birinize ayrı, ayrı yönetim kurulu arkadaşlarım adına yürekten teşekkürler.
Değerli hemşerimiz vali Ayhan ÖZKAN ise; ben gerçek Çankırılıyım Çankırılı olmaktan da gurur duyuyorum, bu mekânı ve sizleri gördüğümde kendimi Çankırı’da hissettim.
Bizlere Çankırı misafirliğini yaşattığınız için duyduğu memnuniyeti belirterek Sincan ilçemizde bulunan Çankırılılar derneğinin İlimiz Çankırı’nın kültürünü burada ikamet edenlere aktarıyorsunuz çok da iyi yapıyorsunuz sayın başkan sizin şahsınızda yönetim kurulunu ve üyelerinizi yürekten tebrik eder buraya maddi manevi emekleri olanları da kutlar sağlık ve başarılarınızın devamını dilerim.
Diğer misafirlerimizde sohbette katılarak memnuniyetlerini ve tebriklerini söylemeleri uzunca bir alkışa neden oldu.
Gerek Dernek yönetim kurulu arkadaşlarımla gerek üyelerimizle ve gerek Sivil toplum kuruluşları ile İstişare etmek benim çok önem verdiğim bir kavramdır diyerek son veren Ülker
Yapılan ikramların sonunda plaket takdimi yapılarak Çankırı misafirperverliği ortamında güzel temennilerle ziyaret son bulmuştur.
Anadolu’ya Tercüman Gazetesi Ankara Temsilcisi ve Köşe Yazarı
Necati ÜLKER
HOŞGELDİNİZ
Türki’yedir ana vatanımız bizim
Kanla yoğruldu toprağımız bizim
Gaziyle şehitle şeref hepimizin

Dostlar derneğimize hoş geldiniz

Misafirler Çankırı’dır ilimiz bizim
Yaran kültürüdür özümüz bizim
Her çorbada var tuzumuz bizim

Dostlar derneğimize hoş geldiniz

Mutlu geçirelim yarını bu günü
Birliktir yaşamanın mümkünü
Dostluk kardeşlikte arama kini

Dostlar derneğimize hoş geldiniz

Ülkemizde dört mevsimi yaşarız
Misafirlerimize hal hatır sorarız
Derneğimizde herkesi kucaklarız

Dostlar derneğimize hoş geldiniz

Dostluklar sevgiler hep var olsun
Hainler ülkemizden kovulsun
Günlerimiz birlikte bayram olsun
Dostlar derneğimize hoş geldiniz

Dostlar derneğimize hoş geldiniz

Çankırılı Şair-Yazar Necati ÜLKER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir