HİÇBİR ŞEY İÇİN GEÇ DEĞİL!

HİÇBİR ŞEY İÇİN GEÇ DEĞİL!

“Gençlere kendini Genç hissedenlere ve Hayatı sevenlere”

Bu gün elime “Yeşilay bilgi rehberlik Merkez’inin” hazırlamış olduğu

MADDE BAĞIMLILIĞI İle ilgili bir kitapçık okumuştum ve çok ilgimi çeken konu olduğu için, Siz okuyucularımla paylaşmak istedim.

Sloganlarına bir göz atmada yarar var sanırım.

Yeşilay dostu olan kazanır, Hiçbir şey için geç değil, Maddeyi kabul etmek kolay, Bırakmak zordur. Yaşam kalitenizi yükseltin bağımlı olmayın, Sigarayı dışla Hayata yeniden Başla, Sen onu bırak o seni bırakmadan, zararlı alışkanlıklardan en güzel korunma yolu; Hiç başlamamaktır. Kendine zarar verme, Bağımsızım, Hayatı seviyorum. Sağlıklıyız, Mutluyuz, gelecekten umutluyuz. Sağlıklıyım, Mutluyum, Yeşil’ ayın Dostuyum.

Bilim adamlarımızın söylediklerine baktığımızda insan beyni muhteşem bir şekilde yaratılmıştır. Bir iş başarmak istediğinizde bir problemle karşılaştığınızda beyninize “Çözüm yolları istiyorum!” diye talimat verin.

O size akla hayale gelmedik teklifler sunar, siz bile kendinize şaşırırsınız…

Aynı şekilde bir işi “Başaramayacağınızı” düşündüğünüzde veya tembelliğiniz ağır bastığında yine beyninize “Bana mazeret bul” şeklinde talimat verin. Rahatlıkla yüzlerce mazeret bulur. Üstelik hepside tatmin edici mazeretlerdir… Bundan emin olun.

Başarılı insanların hedefleri vardır, Başarısızların ise mazeretleri…

Ömrümüzün en kıymetli çağları gençlik çağlarıdır. Bu dönemde bütün hayatımızı etkileyecek kazanımları elde etmemiz lazım.

Her saniyemizi bir altın kıymetinde bilip ona göre kullanmalıyız. Zira saniyelerimiz sayılı.

İki günümüz birbirine eşit olmamalı. Her gün ilerleme kaydetmeliyiz. Dünyaya bir defa geldik. Yedek hayatımız yok.

Yaradılış gereği yeniliklere ve değişime açık olan gençlerin karşılaştıkları en büyük tehlikelerden, kötü alışkanlıklardır.

Duygusal tabiatları ve farklılıklara olan istekleri sebebiyle kolayca kötü alışkanlıkların tuzağına düşebilirler. Nitekim birçok zararlı alışkanlıklar gençlik döneminde edinilir. Başta sigara, içki, uyuşturucu, kumar olmak üzere birçok kötü alışkanlıkları sayabiliriz. Yüce Peygamberimiz (a.s.m.) bizleri kötü alışkanlıklardan sakındırmış, zamanımızı güzel işlerle geçirmemizi istemiştir.

Hayat’a bu şekilde bakıldığında Nur içinde olsun büyük usta rahmetli Necip Fazıl KISAKÜREK Derki; Hayat dediğin, Allah(c.c.)İçin Değilse; Ne çıkar, Kâinat senin önünde eğilse…

Haydi, gençler ve kendini genç hissedenler, verin kararınızı kötü alışkanlıkları beyninizden silin hayatınızı doya, doya sağlıklı yaşayın.

Hoşça kalın Dostça kalın ama gönül kapınızı asla kapatmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir