HEY GİDİ YILLAR HEY

HEY GİDİ YILLAR HEY

NASILDA GEÇİVİRİYORLAR

Bu yılki gezi programımızı korana virüs iptal ettirdi

Oysa geçen yıl eşimle Ankara’dan çıkalım Bursa üzerinden Balıkesir ilinin şirin ilçesi Erdek’e gidelim niye Erdek diye soranları duyar gibiyim.

Haklısınız değerli okurlarım Ailemizin büyüğü biz Çankırı da ikamet ederken değerli abiyemde Ankara’da ikamet ederdi. Bayramlarda düğünlerde cenazeler görebildiğimiz ve sonrasında Almanya’ya yerleştiğinden birkaç yılda görüşebildiğimiz kendisiyle gururlandığım.

Ülkemizin değerli saz ve söz üstadı tanınmış şahsiyet Rahmetli Mustafa Dayımın Büyükoğlu Selahattin TOPRAK Almanya’dan kesin dönüş yaparak Adı geçen ilçeye yerleşmiştir.

Kendisiyle telefon görüşmelerimizde sitemkâr konuşmalarından ben senin büyüğünüm bize bir hoş geldiniz’e gelmedin bende üzülüyorum demesi üzerine bu yılki gezi programız Erdek olsun kararı aldık.

Gideceğimiz gün tarih belli olunca Değerli Abiyi mi aradım halen Erdek temisiniz?

Biz şu tarihte sizleri ziyaret etmek misafiriniz olmak istiyoruz dediğimizde Erdek’teyiz sizlerle olmayı arzu ederiz demesi özlemimizi daha bir etkiledi.

Ankara – Erdek arası yaklaşık olarak 510 km. Bu yol üzerinden

Yolun etkileyici manzaralarla kaplı oluşu yolculuğumuzu daha bir güzelleştirerek Şükür ki değerli aileye kavuştuk.

Balıkesir’in bir ilçesi olan Erdek, Marmara Bölgesi’nin Marmara Denizi kısmında yer alan Erdek Körfezi’nde bulunuyor.

Türkiye’nin en turistik bölgelerindendir.

Bu güzelliklere Değer katan Büyüklerimiz Selahattin TOPRAK Abimizi ve değerli eşi “Şemsa yengeyi ilk kez görmemize rağmen” güler yüzü samimi tavırlarını yakın ilgisini eşim ve ben asla unutamayız.

Öyle bir kanımız ısındı ki adeta on yıllardır tanıyor gibi olduk, ayrıca Bu aileyi mutluluk içinde görmek bizi daha bir mutlu etmiştir.

Gurbet ellerde ekmek parası için verdikleri mücadelenin yorgunluklarını üzerlerinden atmış ikinci baharlarını mutluluk içinde geçiriyorlar.

ALLAH Mutluluklarını daim etsin sağlıklı ömürler dileriz.

Bu aile büyüklerimiz bizi öylesine misafir ettiler ki tarif etmek imkânsızdır.

Güleryüz tatlı dil ile Erdek ilçesinin doyumsuz güzelliklerine güzellik katmışlardır.

Bütün bunların yanı sıra Rahmetle andığım Mustafa Dayımın ve Satı yengemin mezarları orada olduğundan onların da mezarlarını ziyaret ettirmeleri ve rahmetlilere dualar etmemiz gönlümüzü ruhumuzu ziyadesiyle rahatlatmıştır.

Ruhları şad mekânları cennet olsun inşallah bu köşe yazımı yazarken de dualar gönderiyoruz.

Kısacası Çankırı misafirperverliği ile ağırlayıp yolcu etmişlerdir

Bizlere unutulmaz günler yaşatmışlardır.

Bizde eşim Leyla ile bizim için çok değerli olan bu aileyi kendi mutlu yuvamızda misafir etmekten onur duyarız, yuvamıza mutluluk katacaklarını biliyoruz hasretle bekliyoruz.

Unutulmasın ki büyüklerimiz, dün ile bugün arasında köprü kurarak kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan özel kişilerdir.

Şimdi düşünüyorum da, ne kadar güzel ve özel günler geçirirmişiz hey gidi yıllar hey nasılda geçiyorlar demeden kendimi alamıyorum.

Bizler Hayatta olan büyüklerimizin kıymetini bilmek insanlığın ve yüce dinimizin bir gereği olduğunu asla unutmayız.

Hayatta olan büyüklerimizin ellerinden öpüyor, sağlıklı ömürler temenni ediyor Rahmetli olan büyüklerimize Allah’tan rahmet diliyorum…

Hoşça Kalın Dostça Kalın Ama Gönül Kapılarınızı Asla Kapatmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir