HER TÜRLÜ ŞİDDETE HAYIR

HERTÜRLÜ ŞİDDETE HAYIR

Yaşam hakkını tehdit eden, temel insan haklarını ihlal eden, toplumu derinden yaralayıp zayıflatan, aile birliğini zedeleyen, anne ve çocuk sağlığını bozan her türlü eylemin önemli bir halk sağlığı sorununun göstergesi olduğudur.

Kadına yönelik şiddet katı töre, gelenek gibi hiçbir gerekçe ile asla meşrulaştırılamaz.

Kız kardeşlerimiz, annelerimiz, eşlerimiz, geleceği emanet ettiğimiz evlatlarımız, kadınlar, bu toplumu oluşturan herkes aynı haklara sahiptir”

İslamiyet, adından da anlaşılacağı üzere barış ve selamet dinidir. Bu dünyada emniyet ve güven içerisinde yaşamak, ahirette ise Cennet´e ve Allah´ın rızasına nail olmak, ancak İslamiyet´le mümkündür. İslam, öldürmeyi değil yaşatmayı, şiddeti değil şefkati esas alır.

Çocuklar, eski eş, akrabalar, komşular, vs. gibi aile bireyleri arasında gerçekleşen;

Bireyin, fiziksel, cinsel, ekonomik veya psikolojik zarar görmesiyle veya acı çekmesiyle sonuçlanan veya sonuçlanması muhtemel hareketleri, buna yönelik tehdit ve baskıyı ya da özgürlüğün keyfî engellenmesini de içeren, toplumsal veya özel alanda meydana gelen, fiziksel, cinsel, psikolojik, sözlü veya ekonomik her türlü tutum ve davranıştır.

Şiddete maruz kalan sadece kadınlar mı? Hayır.

Bir yanda tabiiki çocuklar. İstismara, tacize uğrayanlar, küçük yaşta sokaklarda çalıştıranlar, sürekli ötekileştiren hor görülen ve sevgiden mahrum bırakılan yarının kadınları yarının Anneleri yarının gençleri yarının sahipleri olacak olan çocuklar.

Hepsini aydınlık günler bekler, hepsini sevgi dolu kucaklar bekler, hepsini İstikbal bekler.

Hepsinin umut bahçelerinde büyüyecek gülleri tozpembe olacak. Yarınların kadınları bilinçli ilgili bilgili olacak, bu çocuklar mutlu ve neşeli yaşayacaklar.

Çünkü çocuklarda kadınlar da toplumun birer temel taşıdır. Toplumun mimarıdır kadınlar.

Büyüyecek olan çocuklar hepsi birer insan. Hepsi Allah’ın yarattığı en üstün varlık.

Cennet annelerin ayaklarının altındadır diyen bir Peygamberin ümmeti olarak kadına annelik saygınlığını yeniden kazandırmalıyız. Çünkü toplumu oluşturan bireylerin taşıyıcısıdır onlar.

Toplumu inşa da en büyük sorumluluk alan Mimarlar annelerdir.

Kadınlar şiddeti hak etmez bu dünyada, suç işlemişse erkek de olsa kadında olsa cezasını çeker.

Haktan hukuktan ayrılmadan huzurla yaşayalım. Huzurun yolu İslam’dan geçer.

Huzur İslam’dadır. Çatışma da değil barış da olmak ümidiyle.

Hoşça Kalın Dostça Kalın Ama Gönül Kapılarınızı Asla Kapatmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir