HAYAT BİR GÜNDÜR O DA BU GÜNDÜR

HAYAT BİR GÜNDÜR O DA BU GÜNDÜR

Evet, hayatı sonsuz sananlar, yarın için bugünü satanlar,

Saçma sapan sebeplerle gününü zehir edenler, bazen ben, bazen sen, bazen o oysa şu anın kıymetini bilmek ve tadını çıkarmak lazımdır, Evet öyledir.

Gerçekten de öyle her günümüzü hayatımızın ilk ve son günü gibi dolu dolu heyecanla yaşamalıyız….

Ama maalesef yaşam şartlarımız buna izin vermiyor hayatı hep erteliyoruz…

Çocukken okulu bitirmek, iş hayatına atılmak, evlenmek, çocuk yapmak, hep ileriki günleri bekliyoruz… Yaz gelse, kış gelse diye diye bugünün değerini bilmiyoruz… Oysa yarına çıkacağımızın garantisi var mı?

Her geçen gün farkına vararak veya varmayarak tüketiyoruz ömrümüzü. Kim neye tükettiğinin hesabını göredursun, bunun farkına varmak bile insanoğlu için büyük bir önem arz ediyor.

Pek çoğumuz şairane sözleri seviyoruz ama hayatı fazla ciddiye almamak, gelecek planları yaparken yalnızca kendi zevkimize göre tasarlamak o kadar kolay değil. Eğer imkânınız varsa ya da bazen hayatın sizi getirdiği bir noktada ister istemez yeniden başlamak zorunda kaldıysanız gerçekten de bundan sonra ne yapmak istediğinizi yeniden düşünüp bir şeylere başlayabilirsiniz.

Günlük hayatımızın içine farklı bir biçimde taşıyabiliriz, Hayatın içindeki küçük, gereksiz ayrıntıları takmayarak, elimizde olmayan, değiştiremeyeceğimiz konuları dert edinmeyerek, bazı şeyleri belki de görmezden gelerek, kendimize ve gerçekte ne istediğimize daha fazla odaklanıp kendi özel yanlarımızı geliştirerek aslında yaşadığımız hayatı daha anlamlı kılabiliriz.

Hayatınızı olağandışı kılmak birdenbire her şeyi altüst etmek, bir anda olmadık maceralara kalkışmak yerine her gününüze farklı bir gözle bakabilmek anlamına da gelebilir.

Her gününüze ama aslında kendinize farklı bir gözle bakabilmek ve belki de başkalarına da kendinizi, onların istediği değil de sizin istediğiniz şekilde anlatabilmek…

Bizi gerçekten heyecanlandıran, bize gerçekten mutluluk veren, zaman elimizden kayıp gitmeden bizi bu hayatta farklı kılan

Yeter ki kalbimiz ve kişiliğimiz kirlenmesin…

Kalan her şeyi yüce rabbimin nimeti olan su zaten temizliyor.

Keşke sevgi yüreklerden hiç eksilmeseydi Saygı, sadakat, huzur, terbiye, barış, kardeşlik, anlamını yitirmeseydi.

Herkes birbirine bu güzellikleri dağıtabilseydi.

Örneğin Evler büyüdü. Ama aileler küçüldü.

Teknoloji arttı, Ama vicdan ve sevgi azaldı. Uzay yakın ama uzay yakın ama komşuluk bitti.

İletişim araçları arttı, ama sohbet, muhabbet azaldı.

Bilgi arttı ama güven azaldı. Allah sonumuzu hayretsin…

Yaşadığım onca şeye, gösterdiğim sabra, insan kalan yanıma ve hala yerinde duran aklıma şaşmamak elde değil

Can yücelin Doğumdan günümüze kadar uzunca yazdığı Hayatı özetlediği şiirinde söylediği gibi

FARK ETMELİ.

Ömür Dediğin Üç Gündür, Dün Geldi Geçti Yarın Meçhuldür,

O Halde Ömür Dediğin Bir Gündür, O Da Bugündür.

Hayata tutunma gücü veren, ilkelerimi pekiştiren, iyi günde zor günde bana yaşam yolculuğunda eşlik eden Kıymetli eşim Leyla ÜLKER ile yolun sonunu görmeden bilmeden yürüyoruz Allah yolumuzu açık mutluluğumuzu daim etsin sağlıklı ömürler hayırlı ölümler versin.

Hoşça kalın Dostça kalın ama gönül kapılarınız asla kapatmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir