HATIRIMDA KALANLAR- 6

 44 YIL ÖNCE BU HAFTA

Yıl 1972 Kasımın 22si askerden yeni gelmişim Ankara Mamak aşıklar yokuşunda Mahallenin camisinin yanında bulunan (Nişanlım Leyla COŞKUN ) yakın akrabaları ile komşuları Bahçeli evlerinde havuz başında tatlı bir mutlulukla Aşçıbaşı olan Rahmetli Dursun COŞKUN Kayınbabamın hazırlayıp sunduğu yemeklerimizi Rahmetli Güngör dayının kanunla çalıp söylediği, Allah sağlıklı ömürler versin Mehmet Uzkol eniştenin kemanla ortalığı inlettiği Rahmetli Zeki Dayının darbuka ile müzik eşliğinde yerken herkesin mutluluğu gözlerden okunuyordu. 

 Büyük bir telâşe vardı zira burası kız evi idi hafta sonu gelin alınacaktı güya bende Rahmetli Mustafa abimle Rahmetli Dilaver Dayımla programı konuşmak üzere oradaydık.

Hani bendede heyecan tavan yapmıştı, O yıllar o günler film şeridi gibi gözümden geçmektedir. Ora da bulunup da şimdi aramızda olmayan o kadar çok insan var ki akraba dost komşu Rahmetle anıyorum nurlar içinde olsunlar yaşayanlara da sağlıklı ömürler diliyorum. 

Program yapıldı kına şu gün şurada şu yemek şurada eğlence derken Hafta sonu geldi çattı Pazar günü Çankırı’dan otobüsler araçlar eş dost ve Kadın Terzisi Rahmetli Erdoğan Baş abımızın 

CEHEVROLET marka çok havalı olan sallı tatlı yeşil kayık gibi arabası gelin arabası olarak süslendi Arkasına evleniyoruz.

 LEYLA- NECATİ Yazıldı hazırlandı. Yine programa göre, Çankırı’dan tam hatırlayamadığım bir yakınımız Çankırı da kuru kıyma ile hazırlanan Çankırı kapalı kıymalısı ile Ayranları davetlilere yetecek miktarda ve şu saatte Baykuş boğazında hazır bekleyecekti.

Dualarla neşe içinde Başkent Ankara’dan gelin almaya gittik.

 Davul zurna eşliğinde şahane bir karşılama yapıldı, ayaküstü ikramlar ve araçlara bir şeyler takıldı.

 Bu arada dualarla hayırlı olsun temennileriyle bizimde dini nikâhımız kıyıldı ve neşe içinde tekrar Gelin alındı yine konvoy halinde Çankırı’ya hareket edildi.

 Baykuş boğazında hazırlanan kıymalılar ayran Çay vs ikramlar edildi Çankırı caddelerinde kornalar eşliğinde turlar atıldı.

Büyük caminin karşısında bulunan ilimizin tek nikâh salonunu olan Belediye nikâh salonuna inildi.

Önceden dağıtılan  “BİZ ARABAMIZLA 26.11.1972 SAAT 16.30’DA SADETE GİDECEĞİZ SİZ DOSTLARIMZI BİZLERİ YOLCU ETMEYE DAVET EDİYORUZ.”          Leyla Necati Bu davetle Nikâh salonu hınca hınç doldu ayakta kalanlar çok fazla idi değim yerinde ise ayak basacak yer yoktu.

Benim şahidim Allah sağlıklı ömürler versin Can Babam Eczacı Sevinç Gültekin ALPKAYA Leyla’nın Şahidi Rahmetli Doktor Ahmet KÜTÜK idi Mikrofonu eline alan Leyla’nın şahidi sevgili misafirler ben geçenlerde Necati ÜLKER’İ muayene ettim yapılan tetkiklerin sonucunda eczanede bulunmayan bir ilaca ihtiyacı vardı bende o ilacı imkanlarım dahilin de buldum kendisine sizlerin huzurunda veriyorum deyince büyük bir alkış tufanı koptu harika bir espriydi nur içinde olsun. 

Evet, sevgili okurlar şimdi geriye dönüp baktığımda 

koca 44 yıl geçti bu süre içine kendileriyle gururlandığım örf adetlerimize bağlı yüreklerinde Allah korkusu peygamber sevgisi olan yüz kızartıcı bir suçları olmayan bizleri gururlandıran 3 oğlumuz ve yine kendilerini sevdiğimiz 3 gelinimiz Dünya tatlısı 5 torunumuz zikzaklarla dolu 44 yıl geçti birlikte acı tatlı günlerimiz oldu ancak hiçbir zaman biri birimizi kırmadık. 

Yüce Rabbimin bizlere verdiği ömrü mutluluk içinde sürdürmeye çalışıyoruz gönülden arzu ederiz ki bizi seven herkes en az bizler kadar mutlu olsunlar.

Bu gün 26 Kasım 2016 Evlilik yılı dönümümüz 44 yıl önce hayatımızı birleştirmiştik. Bende hatırımda kalanları yazıya döktüm. 

Kıymetli eşim Leyla; Rahmetle andığım, seni doğuran ana’nın yetiştiren Baba’nın Mekânları Cennet olsun. “DUALARIMLA” 

Seni bana eş olarak yazan Yüce Rabbime şükürler olsun.

Okunan biri olmanız dileği ile Hoşça kalın Dostça kalın ama gönül kapılarınızı asla kapatmayın

 Şair-Yazar Necati ÜLKER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir