Şair Yazar Necati Ülker

İçerik

Recep Abdioğlu’nun Ardından

Merhum Recep Abdioğlu

 

Son günlerde acı dolu günleri şehit haberleriyle yaşarken yuvamız mutlu, şen şakrak günleri, rafa kaldırmışken.

Sevgili dünürüm, oğlum Sevinç Ülker’in kayın Babası Recep Abdioğlu (08.08.1951 Doğumlu) 12.08.2015 Hakkın rahmetine kavuştu. Zira beklenmedik bu ani ölüm çok acı oldu Allah Ailesine bizlere sevenlerine sabırlar versin.

 

Ailece ölüm haberini alınca; Eşim Leyla oğullarım Gökhan S.Barış Gelinim Yeşim Baldızım Hülya hemen Bursa’ya arabamızla acıları paylaşmak manevi görevlerimizi yerine getirmek için yola koyulduk,  Rabbime şükür yetiştik.

Bursa Emir sultan Mezarlığında oldukça kalabalık bir cemaatle defnedildi şükürler olsun ki bana da iki kürek toprak atmak kısmet oldu.

Şehitlerimize ve doyamadığım akrabam can dostum Recep beye Allah Rahmet eylesin mekânlarınız cennet olsun sizlere hep duacıyız.

Rahmetli Recep bey’in benim, benim de Recep beyin varlığından, dünyada olduğumuzdan haberimiz yoktu.

İnsan olarak, ayrı ülkelerde, aynı ülkede, ayrı kentte, aynı kentte, aynı sokak, aynı caddede, hatta aynı apartmanda, otururlarda biri birinden haberdar olmazlar.

Bizlerde Rahmetli Recep Abdioğlu ile aynı konumdaydık Abdioğlu ailesi Bursa ilimizde Ülker ailesi Ankara ilimizde ikamet ediyorduk.

Oğlum Sevinç;

Bize Rahmetli Recep beyin kızı Sema ile tanıştığını mutlu olabileceğini, heyecanla anlattığı güne kadar. Rahmetli Recep beylerin varlığından belkide hiçbir zaman haberimiz olmayacaktı.

Ön görüşmelerin ardından bir Kasım 2008 günü Bursa’ya Abdioğlu Ailesini ziyarete gittiğimizde, başta aile reisi Recep bey olmak üzere bütün ailenin fertleri bizleri gülen yüzlerle karşılayıp harika bir misafirperverlik göstererek bu harika aile ile kaynaşmamamız tavan yapmıştı.

Zaman içinde nişan, düğün, bayram, vs. karşılıklı ziyaretler çok mutlu günlerimiz oluştu anılarla dolu mutluluklarla perçinleşen güzellikleri unutmamız mümkün mü? Böyle bir aile ile akraba olmaktan hep gurur duyduk.

Geçen süre içinde çocuklarımızın mutlulukları her iki aileyi de hem çok mutlu etmiş hem de akraba ilişkileri ayrılmaz bir bütünlüğe ulaştırmıştır.  Allah’tan dileğimiz Mutluluklarımız daim olsun.

Rahmetli Dünürüm can dostum Recep beyle gerçek dostluğumuz gerçek akrabalığımız daha fazla sürmesini arzu ederdim. Ama ömrü yetmedi bizleri bırakıp gerçek dünyaya göç etti.

Onun yokluğunda, inanıyorum ki; bizlerde ölene kadar akrabalık bağlarımız daha güçlü bir şekilde devam edecektir.

Rabbime şükürler olsun ki sizler gibi harika bir aile ile bizleri akraba yaptı.

Can Dostum Recep Bey; sen huzurlu ol gücümüz yettiğince geride kalan eşiniz Nermin hanım benim kardeşimdir. Kızlarınız Semra, Sema, Merve, benim kızlarımdır.

Bizler ailece sahip çıkacağız. Onlar artık bizim ailenin parçalarıdır. Yeri gelmişken Recep Bey;

İkinci kez sen huzurlu ol.

Öylesine aile bağlarınız var ki vefatından sonra üç gün ailenin acıların paylaşmak için bulunduğumda gördüm ki;

Oğlan kardeşleriniz, Ali bey, Remzi bey,  kız kardeşleriniz, Şükrüye, Ayşe, hanımefendiler ve Enişteniz Asım bey diğer birinci derecedeki yakınlarınız, geride bıraktıklarınıza bizlerden çok sahip çıkacaklarına inanıyorum.

Bir şey daha gördüm; gerçekten çok sevilen ve sayılan birisi olduğunuzu eviniz taziye ziyaretine gelenlerle dolup, dolup boşalmakta Allah Kabul etsin sürekli dualar yapılmakta bir insan ancak bu kadar sevilebilir, arkanda hoş bir seda bırakmışsın nur içinde ol hep söylerim önemli olan arkamızda hoş bir seda bırakmaktır.

Can dostum Recep Bey sen bunu başarmışsın inşallah bizlerde başarırız.

İnsana her duyguyu tattıran bazen hüzün bazen kucaklar dolusu sevgi ve bazen küçücük bir gülümsemedir.

Hayat düz bir çizgi değildir, hayat düz bir çizgi olsaydı yani her zaman mutlu hissetseydik kendimizi hayattan zevk alamazdık, tabi ki insanın doğasında mutlu olmak kadar üzülmek, ağlamak ta vardır hayatımızın tuzu biberidir gözyaşlarımız.

Sabır ve zaman çok şeyin ilacıdır şu günlerde gerçekten bu ilaca çok ihtiyacımız var zira can dostum Recep Abdioğlu’nun ardından bu yazıyı kaleme alırken halen gözyaşlarıma hâkim olamıyorum.

Bu güne kadar insan olarak çok yakınlarımızı kaybettik ama dualarımızla umutlandık Rabbime sığınarak sabırlı olduk zamanın çok şeyin ilacı olduğuna inandık, bu inançla hayatımızın akışı içinde kendimizi günün şartlarına bıraktık gidiyoruz,  biliyoruz ki Ölümden kaçış yok elbet bir gün bizlerde oraya geleceğiz.

Tekrar bütün ailenin yakınlarına sevenlerine baş sağlığı diliyor acıların yürekten paylaşıyoruz.

Okuyun ve okunan biri olmanız dileği ile hoşça kalın dostça kalın ama gönül kapılarınızı asla kapatmayın.

Ülker Ailesi adına Necati Ülker

Bunu paylaşmak istersen

Yorumlarınızı Bekliyorum