Şair Yazar Necati Ülker

İçerik

Dost’tan DOSTLARA

 Dost’tan DOSTLARA

2015 bitiyor: Yeni bir yılını sonuna yine geldik bu geliş benim için 65 defa yaşanmış oldu.

 Geriye dönüp geçmiş yıllarımızın bir muhasebesini yaptığımızda bu güne kadar bir dolu yakınımızı dostumuzu gerçek dünyaya gönderdik. ALLAH Rahmet eylesin mekânları cennet olsun 

Bir dolu birikimlerimizi ister kader deyin ister şans deyin ama heba edilende var muhafaza edilende heba edilenler genelde maddi olanlardır. 

Muhafaza edilenler ise manevidir kendimden örnek vermek gerekirse şükür ki asla isyan etmedim sabırla iyi niyetle hayatta rızık yolculuğuna beyinimi çalıştırarak kalbimin sesini dinleyerek doğrulardan şaşmadan devam ettim.

 Zira rabbimin hazinesinde ne ararsan var yeter ki istemesini bil  bir kapı kapandığında yüce ALLAH on kapıyı açıyor inanın. “sağlıklı ve mutluyum.”

Peki, sizler bu hayatın neresindesiniz sağlığınız yerinde mi Başarılımısınız? Mutlumusunuz? Gelecek kuşaklara iyi bir dünya bırakabildikmi?

 Bu tür soruları tabiî ki çoğaltmak mümkün…

İşte tüm bunların muhasebesini yapmamız gerekli bizleri başarıya götürmenin yollarından birisi düşünme gücü ve onun makinesi olan beynimizdir.

Yaşadığımız hayat, başarılı olsun başarısız olsun seçimlerimizin bir sonucudur.

Başarılı olmak kadar zor olan şey, başarılı kalmaktır, nerede duracağını bilmektir, en doğru hareket başarmak ve dengelemektir.

Ben bunlardan bazılarını istemeden yitirdim ama azim ve kararlılıkla sağlığımı bozmadan çok şükür tekrar kazandığımı düşünüyorum 

Başarıya giderken de kırmadan kırılmadan yol alırken kendi değerlerimizi kaybetmeden, haksız kazançlara set çekerek benliğimizden ödün vermeden gelecek kuşaklara örnek olmak için büyüklerimizi sayarak küçüklerimizi severek biz olarak gitmemiz gerektiği düşüncesiyle hareket ettim. Başardım da

Başarılı insan olmak, değerlerinizi kaybetmeden yol almak gerektiğine inanıyorum. 

Siz değerlerinizle oradasınız, o değerleriniz sayesinde başarmışsınızdır. 

Başarı bu hayatın lezzeti, süsü, tacı kısaca ödülüdür. 

Başarmak için arı gibi çalışmak gerekir.

O vakit hayatınız boyunca  “ya tozu dumana katarsınız ya da tozu dumanı yutarsınız” karar sizin

2015 Yılını geride bırakırken okurlarımın yeni yılını Banka için yazılanları kendimce süsleyerek gönüllerde olabilmek adına Dost’tan siz dostlara naçizane sesleniyorum.

 Dost’tan DOSTLARA

Değerli Dostlar sevgi yolu şubemizdeki 2016 numaralı yeni açılan hesabınıza 365 mutlu gün aktarılmıştır.

 Her günün değerini mutluluklar içinde harcayın. Lütfen bilgi ve şifrenizi sırlarınızı kötü niyetli kişilerle paylaşmayın. 

Mutluluk bank ve gerçek dostunuz Necati ÜLKER hep yanınızda. 

Yeter ki sabırlı ve hoş görülü olunuz sağlıklı ömürler.

Okuyun ve okunan biri olmanız dileği ile hoşça kalın dostça kalın ama gönül kapılarınızı asla kapatmayın

 Şair-Yazar Necati ÜLKER

Bunu paylaşmak istersen