GELENEKSEL HALE GETİRİYORUZ

ANKARADAN SESLENİŞ 

                 GELENEKSEL HALE GETİRİYORUZ

Sincan Çankırılılar derneğimizin kendi mekânı olan Selahattin DÜZBASAN YÂRAN Evinde, yönetim kurulu üyelerimizle aldığımız kararları zaman diliminde uyguluyoruz.

Bundan böyle, Doğduğu yerde değil de Doyulan yerdeki Çankırılı hemşerilerimizle geleneksel hale getirerek birlikte olacağız.

Dernek tüzüklerinin pek çoğunda birleştirici bir unsur olduğunu hepimiz biliyoruz, Yardımlaşma Dayanışma da bunun özüdür.

         İlkini Milli eğitim deki çalışan hemşerilerimizle yaptık, bizleri onurlandırdılar, birlikte olmanın mutluluğunu yaşadık

SİNCAN İlçemizde ki muhtelif okullarımızda, yönetici ve öğretmenlerimizle birlikteydik. “Az değil 24 Çankırılı yönetici var.”

         Önce herkes sırayla kısaca kendini tanıttı,

Dernek Başkanı Necati ÜLKER Dernek çalışmaları hakkında bilgiler sundu ve okul yöneticilerinden Çankırılı öğrencilere Bu Mekânda Aslına uygun İlimiz Çankırı’nın örf adetlerimizi, gelenek göreneklerimizi, yemek adabı gibi unsurları bünyesinde Taşıyan, “Köklü YÂRAN Kültürümüzün” Eğitimlerini vermek isteriz.

Bu mekânı çok amaçlıda kullanmak arzusundayız örneğin madde bağımlılarla mücadele başka birçok konferansları siz eğitimciler tarafından verilsin isteriz.

Okullarımızda Çankırı mahalli oyunlarımızı uygulamak ve halk eğitimle usta öğreticilerle Çankırı halk oyunları kursları açılması,

 Yine Sincan ilçemizde Örneğin Tuz temalı ödüllü şiir yarışması, vs. pek çok konuda istişareler yapıldı.

 Yapılan istişarelerin kâğıt üzerinde kalmaması için bir komite kurulması benimsendi, Lise, ortaokul, ilkokul, yöneticisi üç Çankırılı ön çalışmalar yaparak tekrar toplanılmasına karar verildi.

Derneğimizi beğenen Yönetici misafir ağalarla ileriye dönük projeler ve birlikte yapılabilecek konular üzerinde.  İleriye dönük Verimli çalışma oluştu herkes memnundu.

 Çankırı Misafirliği ile ağırlayarak ikramlarda bulunuldu bu tür toplantıları Çankırılılar olarak yapılmasında birlik beraberlik içinde kaynaşarak doyulan yerde Çankırı’yı yaşayalım istiyoruz. 07.12.2018 Necati ÜLKER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir