FUTBOL BAHANE, KARDEŞLİK ŞAHANE

SİNCAN ÇANKIRILILAR DERNEĞİ

FUTBOL TURNUVASI DÜZENLEDİ

Hemşeri derneklerinin amaçlarının, memleketlerine ait kültürü kendi aralarında yaşatmaya çalışmanın ötesinde, yeni kuşaklara ve ‘yabancılara’ tanıtabilmek için çeşitli faaliyetler yürütmek olduğu gerçeğinden yola çıkıldığında hepimiz belli yaşlara gelmişiz.

Derneğimizde Eğitim, spor ve kültürel çalışmaların yapılması ile bireylerin sosyal yaşama daha kolay adapte olmasını sağlamak

Derneğimiz 1994 yılında gönüllük esasına göre resmi kimlikle kurulmuş ve bu güne kadar çeşitli etkinliklerle hemşeri dernekleri içinde en ön sıralarda gururla yerini almıştır.

Emeği geçenlere müteşekkiriz.

Aylar öncesinden hazırlık çalışmalarını özverili bir şekilde tamamlayarak 2022 Yılında 1. Futbol Turnuvasına 4 takımla 09.01.2022 Pazar günü gerçekleştirdik

Hemşeri Derneği olarak Gençlerimizi bir arada tutmak ve sosyal, kültürel faaliyetler dışında toplumun sorunlarına da çözüm üretmek

FUTBOL TURNUVASI YAPILMASI İÇİN Kolları sıvadık pandemi kurallarına uyularak futbol turnuvası etkinliğimiz başlattık.  

İnancımız o ki Futbol takımları için eğlenceli bir fırsat olacaktır.

“FUTBOL BAHANE, KARDEŞLİK ŞAHANE” Düsturu ile gençlerimize inanarak ve yönetim kurulu arkadaşlarımıza güvenerek gençlerle yapılan istişareler bize bu heyecanı vermiştir.

Toplantılarda amaç ve gayemiz kardeşliğin dayanışmanın kaynaşmanın sağlanmasıdır.

“Futbol bahane, kardeşlik şahane diyoruz”

“KAZANAN DOSTLUK OLSUN, KAZANAN ÇANKIRI OLSUN, KAZANAN ÇANKIRILILAR OLSUN.”

Turnuvanın birlik ve beraberliği daha da güçlendireceğini belirten Başkan Necati ÜLKER “Sivil toplum kuruluşlarımız bizim kültürel mozaiğimiz ve en önemli zenginliğimizdir. Derneğimiz tecrübelerinin meyvesini almaya devam etmektedir.

Nasıl ki yaran kültürümüz bizim yol arkadaşımızdır gençlere köprü görevi yaparak aktarmaya çalışıyoruz.

Sporda bunlardan biri olduğuna inanıyoruz.

            STK’larımızın katılımıyla sporun birleştirici özelliğini ön plana alarak düzenlediğimiz bu turnuvanın da birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştireceğine inanıyoruz.

Müsabakalarımızın centilmence geçmesini temenni ettiğimizin bilinmesini isteriz.

Turnuvanın sonunda inanıyorum ki kazanan dostluk ve kardeşlik, kazanan Çankırılılar olacak.

 Centilmenlik, saygı, sevgi ve dostluk bağlarının pekişmesine vesile olması temennisiyle etkinliğimize iştirak eden iş insanlarımıza teşekkürlerimizi sunuyor, turnuvamızın hoşgörü saygı sevgi ortamında kazasız belasız gerçekleşmesi Rabbimden dileğimizdir.

Ankara Sincan ilçemizde Çankırılı yoğun bir nüfusa sahibiz ve doğduğumuz yerde değil de doyduğumuz yerde birlik beraberlik içinde yaşamayı sürdürmek bizlere güç ve güven vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir