EN ÖNEMLİ VARLIK AİLEDİR

EN ÖNEMLİ VARLIK AİLEDİR

18 bin âlemin yüzü suyu hürmetine yaratıldığı Peygamber bile vefat etti. Biz mi ölmeyeceğiz..

Belki hukuk okumadık ama biz de birçok konuya hâkimiz:

Yeri geldi mi Savcı olur kendimizi sorgularız. Yeri geldi mi Avukat olur kendimizi savunuruz.

Yeri geldi de mi Hâkim olur kendi kararımızı kendimiz veririz, Kimseye ihtiyacımız yok artık…

Benim en kıymetli hazinem, geçmişte; şu anda ve daima ailemdir. Biz mükemmel olmayabiliriz ama yine de ben ailemi her haliyle ve tüm kalbimle seviyorum.

Eski eş, eski araba, eski arkadaş, eski ev olur ama eski anne, eski baba, eski kardeş olmaz! Hayattaki en önemli varlık ailedir.

Aklımızın duyulmayan seslerinden olan düşünceler…

Hepimiz biliyoruz ki, tüm evrende bütün her şeyin düşüncelerden doğduğunu biliyor ve de görüyoruz, Tüm her şeyin ana temelinde Yaratanın düşüncesi vardır.

İnsan yaklaşık yıllık bir sürenin ardından terk edeceği dünya hayatının her anında denemeden geçirilmektedir, Ölümünün ardından, hayatı boyunca söylediği her sözün, yaptığı her hareketin, aldığı her kararın, doğrularının ve yanlışlarının hesabını verecek, daha sonra da sonsuz ahiret hayatına başlayacaktır.

Hesap gününde hiçbir şey eksik bırakılmayacak, küçük ya da büyük yapılan her şey ortaya çıkarılacak, hiç kimse haksızlığa uğratılmayacaktır.

O gün geldiğinde peygamberlerin, doğruların, Salihlerin, samimiyetle kendilerini Allah’a teslim eden iman sahiplerinin, Allah’tan korkanların, Allah’ın sınırlarını titizlikle koruyanların, Allah’ın rızasını, rahmetini ve cennetini umut edenlerin yolunu seçenler sonsuz cennet yurduyla sevineceklerdir.

Bu düşünceden yola çıkarak bol bol tövbe edelim şükür dileyelim Ev de kal denilen yaşlılarımıza sahip çıkalım.

Buradan bütün dünyaya sesleniyorum anne ve babanızın kıymetini iyi bilin çünkü kaybettikten sonra işe yaramaz

Mekânınız cennet olsun başta annem babam ve tüm ecdadımız.

Ey Rabbim, cennet kokan çocuklara baba, gözleri yollarda olan eşlere ayrılık ve ‘evladım Sana emanet’ diyen ana babalara da evlat acısı yaşatma ne olur.

Bende yine sözü evirip çevirip coronovirüs ve etkileri bize her dilde her biçimde ve her mecrada anlatılıyor, Ancak biz, ‘’başka türlü düşünmek, düşündüğümü dile getirmek istemiyorum.

Biraz sosyal hayatımıza ara verip evlerimizde kalmanın bizi öldürmeyeceğini hepimiz biliyoruz değil mi?

Evlerimizden çıkar ve hiç bir şey yokmuş gibi davranırsak başımıza neler gelebileceğini henüz bilemiyoruz…

Okullar, ibadethaneler, eğlence mekânları, sosyal alanlar, spor salonları vs. önlem amaçlı kapatılmışken, zorunluluk dışında hala sokaklarda dolaşıp kalabalığa karışmak niye?

Bu tür sorumsuz davranışların kendi canımıza olduğu kadar, başkalarının yaşam hakkına da saldırı olduğunu idrak edemiyor muyuz?

Şefkatli ve merhametli olan Allah insanları içinde sayılamayacak kadar çok nimetle dolu olan topraklarda yaşatır.

Öyle ki kimi zaman insan toprağı ekip biçmeden bile toprak yemyeşil ürünler ve başaklar verir.

İçinden sarı, kırmızı, yeşil, turuncu meyveler ve sebzeler çıkar, Masmavi denizlerin içi ise yine binlerce çeşitte ve lezzette balıklarla doludur, Bütün bunların yanında Allah insanlara hem yerdeki hayvanların etini hem de gökteki kuşun etini yedirir, hayvanların içinden tertemiz süt çıkarır, arılara bal yaptırır, Bütün bunları insanlara Allah bağışlamaktadır.

İnsanoğlu için gerçek bir ibadet olduğunu bilmemiz gerekir,

Unutmamalıyız ki bizlerin düşünceleri, başka düşüncelerin yanında bir kıvılcımdır.

Unutmayın ki kâinatı da düşünenler de Vardır.

“Kıymetli Müslümanlar, tedbirlere uyalım, evimizde kalalım ve dua edelim. Yüce Allah devletimizi ve milletimizi her türlü felaketten korusun. Ülkemizi ve dünyamızı bu salgından en kısa zamanda kurtarsın. Sağlık çalışanlarımızın ve hastalarımızın yardımcısı olsun.” Amin.

Hoşça Kalın Dostça Kalın Ama Gönül Kapılarınızı Asla Kapatmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir