EL İŞİ BENİM İLACIM YAŞAM KAYNAĞIMDIR

EL İŞİ BENİM İLACIM YAŞAM KAYNAĞIMDIR

Saygı değer okurlarım bu gün köşe yazıma 48 mutlu evliliğim olan değerli eşim Leyla Ülker’i müsaadelerinizle konuk ediyorum.

Söylediklerine hiç müdahale etmeden aynen yazıyorum.

Ben Leyla ÜLKER diye başladığı konuşmasını kayda alıyorum kısmet olursa yazıya dökeceğim.

Oldum olası örgü işlerini severim hatta örgü örerken kendimi dinlenmiş hissederim, örgü benim sağlığıma da çok iyi gelen bir ilaçtır.

Diye düşünürüm zira strese girmem dedikoduyu sevmem günlük ev işlerimi bitirince kazak, hırka gibi giysileri üretir sevdiklerime hediye ederim.

Torunlarıma ve yakınlarımın dostlarımın bebeklerine yelek hırka örer hediye etmeyi sever mutlu olurum.

Uzun kış gecelerini hep böyle değerlendirirken bir arkadaşımda gördüğüm örgü işi olduğu için ilgimi çeken ismini dahi bilmeyerek başladığım örgü tığı ile sık iğne tekniği kullanılarak üretilen aslında bir oyuncak sanatı olan “Amigurumi” denilen tekniği önceleri çok uğraş vererek başladım ve severek çeşitli renk ve boyutta severek üretmeye çalışıyorum.

Yine çocuklarıma torunlarıma yakınlarıma dostlarıma hediye edeceğim inşallah.

Okuduğum bir bilgi de çocukların sağlığını olumsuz

Etkilemiyor olması beni daha da sevindirdi.

Benim çocukluğumda annem el örgüsü olarak şişlerle bez bebek yapardı.

O zaman alım gücümüz pek yoktu, ama çok mutluyduk.

Bende torunlarıma bez bebeklerde yaptım yıkayıp yıkayıp hala kullanırlar.

Evcilik oynarlar o bez bebeklerine bile hırka etek pantolon şapkalar örmüşlüğüm varıdır.

Şu an bile o bebekler hala duruyor, Ben de bundan etkilenerek şimdiki çocuklar neden bu oyuncaklarla oynamasın, onların da çocuklarına anı olarak kalsın düşüncesiyle üretmeye çalışıyor çocuklara hediye ederek verirken bakıyorum çocukların gözlerinin içi gülüyor.

Ben hem mutlu oluyorum hem de tüm yorgunluğumu unutuyorum.

Yine edindiğim bilgilerde “Oyuncaklarda anti bakteriyel organik ipler kullanıyorum. İpler, 30 derece yünlü programda sıkma yapmadan yıkandığı zaman ömürlük oluyor.

Tamamen sağlıklı, ithal değil yerli ürünler kullanıyorum. Amigurumi oyuncaklarının en büyük özelliği organik iplerden örülmesi, fabrikasyon değil el yapımı olması, yıkanabilir olması, içine doldurulan elyafın bakteri üretmemesi, çocuklara tehlike oluşturabilecek özelliğinin olmaması.

Mesela; çocukların boğazına kaçabilecek küçük ve sert paçalarının olmaması, parmaklarını sıkıştırabilecek deliklerinin olmaması en önemlisi de kanserojen madde içermemesidir.

Eşim bana diyor ki ürettiklerini biriktir bir kişisel sergi açalım,

İnsanlara örnek ol hadi bu ürettiklerini sen para ile satmıyorsun. Belki ihtiyaç sahibi olan aileler ise aile bütçelerine katkı olacak şekilde pazarlayabilirler umarım buda sana mutluluk verecektir.

Aslında insanlara bu şekilde yardımcı olmak benimde hoşuma gider ALLAH Ömür verirse Eşim Necati’nin dediği neden olmasın bunu da zamana bırakırken arkamızda hoş bir seda bırakıyorum diye düşünüyorum.

Hoşça Kalın Dostça Kalın Ama Gönül Kapılarınızı Asla Kapatmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir