DOSTUM KAMİL YALÇIN

Rüya gibi sanki koskoca 63 yaşını doldurdum geriye dönüp baktığımda çok şey bırakmış durumdayım arkamda acı ile dolu gözyaşları olan günler, bunların yanı sıra bir okarda mutluluk ve gülümseten anılar, iyi ki yaşamışım diye düşündüğüm şu şu anıları iyi ki yapmışım dediğim işler. İyi ki tanımışım iyi ki dost olmuşum “Kamil Yalçın” gibi güzel insanlarla olmayı.

Kamil YALÇIN tıpkı benim gibi hayatı dolu dolu yaşamayı, seven herkesin her işine koşan her şeyden önemlisi paylaşmayı bilen ailesine akrabalarına İline İlçesine Köyüne ve köylüsüne çok düşkün ortak bir yapımız var bu yapı ikimizi kadim Dost yapmıştır.

Yaşantım boyunca Doğayı hayvanları insanları hep sevdim zira kimseye kin gütmem mümkün olduğunca hemen herkese hoş görülü olurum hep güler yüzlüyüm kimseyi incitmemeye çalışırım. Yapım böyle bir başka tarafımda Çankırı sevdalısı Yâran kültürü gönüllüsü olmamda bana ayrı bir şeref verir yüce Rabbime şükürler olsun ki bu özellikleri bahşetmiş.

İlim Çankırı’yı Çankırı da ikamet ederken de severdim, ancak Çankırı’dan Başkentimiz Ankara’ya taşındıktan sonra Çankırı hasreti daha bir başka olduğunu her gittiğimde Çankırı’ya daha çok sevdiğimi anlıyorum.

10 Nisan Türk polis Teşkilatı’nın kuruluşudur. bu anlamlı günün benim için ayrı bir özelliği var 10 Nisan aynı zamanda benimde doğum günümdür genelde on Nisanlarda mutluluk içerisinde olurdum ancak kadim Dostum olan Saygıdeğer insan iş ortağım kendisi ile gurur duyduğum Sayın Kamil YALÇIN Müdürüm illet hastalık Prostat Kanseri teşhisiyle 2013 başında öğrendiğimden bu güne kadar çok huzursuzum ilaç tedavilerine başlandı hemen her gün görüşüyorum Allah’ıma “Yarabbi. Derdi veren sensin dermanı da sendedir” Müdürüm Kamil Yalçına Şifalar ver diye dua ediyorum.

Sayın Müdürüm; UMUTSUZ OLMAMALIYIZ 

Hepimizin hayatı kendimiz için çok değerlidir. Ayrıca hepimizin hayatı birbirimiz için de bir değer taşımaktadır, değerli olmasa idi yüce rabbim kâinatı bizim emrimize vermezdi. O halde kişi önce kendi değerinin farkına varmalı ve bilinçli bir hayatı olabildiğince sağlıklı mutlu yaşayabilmelidir. Geçmişi geçmiş diyerek hayatımıza umutla bakalım ki huzuru ve mutluluğu bulalım.Yaşamak en güzel şey deyilimidir? 

İnsana her duyguyu tattıran bazen hüzün bazen kucaklar dolusu sevgi ve bazen küçücük bir gülümsemedir zira hayat dümdüz bir çizgi değildir dümdüz bir çizgi olsaydı, hayatı yani her zaman mutlu hissetseydik kendimizi hayattan zevk alamazdık tabi ki zira insanın doğasında mutlu olmak kadar üzülmek ağlamak ta vardır. Hayatımızın tuzu biberidir gözyaşlarımız.

İnsan her şeyini kaybedebilir, evini evinin eşyalarını arabasını vs. ama insan kaybetmeyeceği iki şey “umudu ve sevgisi” bir damla umut yaşatır insanı sevgi dolu kalp mutlu eder insanı umut etmekten asla vaaz geçmemeli çünkü insanın elinden alınamayacak tek şey umududur.

Yaşamak sevmekse sevmek eğer mutlu olmaksa her zaman mutlu olmalı madem ki bu dünyaya elimizde olmadan geldik insan hayatını sevmeli yaşamayı sevmeli olumsuz gelişmelerden etkilenmemeli sevgi ile baktığımız hayatımız gün gelir cennet olur insanı neşelendiren içini yeşerten gün olur cehennem olur insanın kalbini eriten Hayatı sevmeliyiz tüm olumsuz gelişmelere karşı koyarak umutla sevgiyle neşeyle dimdik durmalıyız yarınlara umutla bakmalıyız.

İsterseniz şöyle bir bebekliğimize dönelim biz önce sevildik, sonra sevdik… sevgi üzerine gönderildik bu aleme.. 

önce bebektik sonra büyüdük.. bir annenin şefkatiyle öğrendik hayatı acısıyla, tatlısıyla.. Bu dünyanın elbette vereceği var her insana… gün gelip düşsekte acılar içinde olsak’ta içimizde hep umut olmalı yarınlara çünkü yaşamak güzeldir, hayat güzeldir her şeyde bir hayır vardır mantığıyla bakmalıyız yarınlara Hayat kısa..! bu gün geriye kalan hayatımızın ilk günü olarak kabul edelim bunu asla unutmayalım. Umut sevgi ve mutlulukla geçireceğiniz bir ömür yaşamanız temennisiyle 10.Nisan.2013 

Hoşça kalın Dostça kalın Şair-Yazar Necati ÜLKER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir