DOĞANIN ŞİFA SIRLARI

Son yıllarda, modern yaşantının getirdiği kötü beslenme alışkanlıkları, hareketsizlik, aşırı stres ve ekolojik dengenin bozulması gibi nedenlerden dolayı, hastalıklarda büyük bir artış görülmeye başlandı.

Teknolojide yaşanan yüz seneden az bir zamanda çok ilkel telefonlardan, görüntülü ve uzak menzilli uydu telefonlarına geçiş örneğine benzer hızlı ilerlemenin insan ömrüne olumlu etkisi aynı oranda olamadı.

Diğer yandan tıp alanına da yansıyan bu yoğun teknolojik ilerlemenin, insan sağlığı ve ömrüne çok daha fazla yarar getirmesi beklenirken, insan ömründe küçük bir artış görülse de, yaşam sürecinin çok mutlu ve sağlıklı geçtiği söylenemez.

Yinede son zamanlarda, teknolojinin de katkısıyla, doğanın bünyesinde barınan şifa sırları birer birer ortaya çıkmaya başladı.

Evrensel bilgiler yayıldıkça, en üst teknolojinin bizzat doğanın kendisinde olduğu gerçeğidir.

Eskiden “kocakarı yöntemleri” dediğimiz ağızdan ağıza yayılan ve temelinde çoğu bitkinin aslında iyi birer şifa kaynağı olduğu gerçeğini barındıran tedavi şekillerinin doğruluğu bilimsel olarak da kanıtlanmaya başlandı.

Doğa her türlü sıkıntının ve acının çaresini ve merhemini de bünyesinde barındırır.

Doğada ki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler doğanın bize bir armağanıdır.

Yaradan’ın sevgisinin birer ifadesidir.

Doğada ki şifa kaynakları, bizi daha mutlu ve sağlıklı kılmak için bize göz kırpmaya çalışırlar, ancak biz kendimizi kaptırdığımız için göremiyoruz anlayamıyoruz, oysa iç sesimiz öyle üst bir teknolojik haberleşme sistemidir ki, şu an ki en gelişmiş uydu sistemi veya cep telefonlarından bile binlerce kez daha ileridir.

Bitkisel tedavileri uygularken özellikle dikkat etmemiz gereken bir diğer nokta, bu tedavilerin hekim kontrolünde

veya tıbbi özellikleri olan kişiler tarafında uygulanmasının önemi büyüktür.

Bu tedavilerin rastgele yerlerde bilgisiz kişiler tarafından hijyenik şartları iyi olmayan alet ve yerlerde uygulanması olmamalıdır.

Sağlık, bize bir başkasının hediye edeceği bir olgu değil bizim sahip çıkmamız gereken en büyük değerimizdir.

Şunu hep söylerim evrenin özü sevgidir sevgi en büyük şifa kaynağıdır, bazen yoğun bir sevgi, ve aşk içinde bulunmak dahi bir çok olumsuzluğu yok etmeye, bir çok hastalığı iyileştirmeye yeterlidir.

Hoşça kalın Dostça kalın ama sevgisiz kalmayın gönül kapılarınızı asla kapatmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir