DOĞANIN MUCİZELERİ

DOĞANIN MUCİZELERİ

Bilim insanlarının akıl sır erdiremediği inanılmaz doğa mucizeleri, Gezegenimiz bizi şaşırtmayı her zaman sürdürüyor.

Dünyanın her köşesinde öyle inanılmaz olaylar yaşanıyor ki, en şüpheci insanları bile mucizelere inanmaya iten bir şeyler mutlaka oluyor. Hatta bazıları bilim insanlarının akıl sır erdiremediği inanılmaz doğa mucizeleri…

Yazar Ece şirin bir makalesinde hayatın mucizelerine değişik bir pencereden bakıyor;

Ağaçlar, çiçekler ve kuşlar, bilgelikleri ile hayatın güzelliğini ve sihirli olasılıkları temsil ederken bize hayatın sırrını açan ise doğa ananın ta kendisidir. Bu sırrın kendimizdeki yansımasını bulduğumuzda ise doğa biz oluruz.

Doğayı ve kendi doğamızı keşfederek, doğa ananın fiziksel hediyeleri ile ruhsal bilgeliğini içimize alarak hayatı bir ritüel olarak kutlayalım.

Hayat kendimizi keşfetme yolculuğu, Bu yolculukta doğa ana en büyük öğretmen, ışığı ışığımız, tüm zenginlikleri ise hazinemiz.

Güneş, yağmur, şimşek, gezegenler, kuşlar, ağaçlar, çiçekler bize sırlarını aktarmak üzere her an kalbimize konuşmaktalar.

Elbette kuşlar, çiçekler, böcekler ve daha birçok canlıyı doğal ortamında görmüşsünüzdür. Ama acaba bunlar hayatlarını nasıl sürdürüyor diye hiç onların perspektifinden baktınız mı? Hayal etmesi biraz güç ama aslında çok eğlenceli.

Bizim gibi onların da bir hayatı ve belirli amaçları var,Ağaçlar bizim için oksijen sağlarlar ve bir çok hayvana ev sahipliği yaparlar. Aslında ağaçları sevmek için bunun gibi birçok sebep daha var. Ancak bazı ağaçları sevmek için görüntüsü bile yetiyor.

Normal zamanlarda yılanlar hakkında çok olumlu duygular, sevimli tepkiler açığa çıkmasa da işin içine moda ve tasarım kavramları girdiği anda onlarla ilgili tüm algılar pozitif yönde değişiyor. İlham veren kıvrımları, mükemmel derilerin üzerindeki eşsiz dokuları ve bakışlarıyla uzun yıllardır tasarımcıların vazgeçilmezi olan yılanların son keşif noktalarından biri de mücevher dünyası.

Bugün, doğadaki mucize yer elmasından ve faydalarından söz edeceğiz. Prof. Dr. İbrahim Uslu, doğanın mucizelerini sıkça köşesine taşıyanlardandır. Uslu Hoca, geçenlerde yer elmasını değerlendiren bir yazıyı paylaştı. “Faydaları saymakla bitmeyen lezzet: Yer elması” başlığı altındaki yazısında “Patates gibi toprak altında yetişen, kış

sebzesi olan yer elmasının tadı ve dokusu turpa benzer, keskin bir tadı yoktur.

İster çiğ olarak yenir, ya da zeytinyağlılarda, et yemeklerinde ve salatalarda tüketilir.

Yer elması çok önemli bir sebzedir, faydaları saymakla bitmez. Yer elmasının içinde önemli miktarda inülin denen bir madde vardır. İnülin ile insülini sakın karıştırmayın. İnülin, kolon kanserini önleyicidir, bağırsaklar için çok faydalı etkileri vardır.

Bir arının bir defada kovana taşıdığı bal damlası, çok fazla değildir. Bal midesi, bir toplu iğne başı büyüklüğünde olduğuna göre, bir yüksük dolusu bal toplamak için arının, midesini 60 defa doldurup boşaltması gerekir.

Bir arının, midesini bir defa balla doldurması için yoncanın, 1000 veya 1500 münferit çiçeğine konması lazımdır

New York Devlet Üniversitesi biyologları, arılar üzerinde yaptıkları incelemelerde, yüzlerce arının kovanın girişinde, iç ve dış kısmında durarak hava dolaşımını sağladıklarını, gördüler.

Arılar, kanatlarını çırpınca, kirli havanın dışarıya çıktığını, kanat çırpmayı bırakınca da temiz havanın içeri girdiğini gözlemledi.

Prof.. Dr. Davut Başaran, şöyle diyor: “En gelişmiş bilgisayar, saniyede 16 milyar işlem yaparken, bir arı beyni saniyede 10 trilyon işlem yapabiliyor. “

Baharatların doğru bileşenlerle tüketilmesi halinde tam bir şifa deposu olduğunu biliyor muydunuz?

Baharatlar geçmişten bu yana her derde şifa olarak kabul ediliyor. Yemeklerimizde baharat olmasa ne olurdu hiç düşündünüz mü?

Bilim adamları bile mucizelere akıl erdiremiyorlar örneğin

Virüs hakkındaki tüm haberleri izlemeyin.

Bilmeniz gereken şeyleri zaten biliyorsunuz, korana virüsü kafanıza takmayın ve gözünüzde büyütmeyin.

Unutmayın virüs kendiliğinden bulaşamaz ve öldüremez, O yüzden Allahu Tealâ ile irtibatınızı her zaman diri tutun.

“Sizin hayır gördüklerinizde şer, şer gördüklerinizde hayır vardır Allah bilir de, siz bilemezsiniz..” (Bakara,216)’

Hoşça Kalın Dostça Kalın Ama Gönül Kapılarınızı Asla Kapatmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir