DOĞA EN DOĞAL ANTİDEPRASANDIR

DOĞA EN DOĞAL ANTİDEPRASANDIR

Doğanın İnsanlar Üzerindeki Olumlu Etkilerini araştırdığımızda

Doğa en doğal antideprasan olarak görülmektedir.

Özellikle kriz dönemlerinde alıp başını gitmek, şehrin karmaşasından uzaklaşmak istersin. Bu bazen yalnızca farklı bir şehre gitmek içindir.

Nereye gittiğinin, iyi ya da kötü olmasının bir önemi yoktur aslında. Uzaklaşmanın iyi geleceğini düşünürsün… Uzaklaşmak yalnızca kendini iyi hissetmen için yeterliyken, bunu bir de doğada yaşamaya başlayarak yaptığında neler olacağını hayal etmek hiç de zor değildir.

Ancak çok az sayıda insan hâlihazırda doğa ile iç içe yaşama imkânına sahip. Zaten azalan ormanlar ve yeşillik yüzünden birçoğumuz doğanın ne olduğunu bile unutmuş durumda. Bizler de buradan hareketle o doğayı hatırlatmak için onun olumlu etkilerini ortaya koyalım istedik.

Doğa mutluluk verir ve hayatı anlamlandırmamızda kolaylık sağlar!

Japonya’da 280 katılımcı ile yapılan bir araştırmada, katılımcıların yarısı ormana yarısı da şehir merkezine gönderildi. Ertesi gün şehirdekiler ve ormandakiler yer değiştirdi. Araştırma sonucunda bilim insanları ormanda yaşayanları, şehirde yaşayanlara göre daha düşük kan basıncına sahip olduklarını ve daha az strese maruz kaldıklarını ortaya koydu.

Modern yaşamın en kötü alışkanlıklarından biridir telefonla bağımlı yaşamak. Ne zaman sıkılsak ekranda kendimizi bir şeyleri kaydırarak buluyoruz çünkü. Sıkılmanın yaratıcılığı artırdığına dair birçok bilimsel kanıt var ancak sonunda elimize telefon alıyorsak sonuç değişiyor. 6. Doğayla iç içe yaşamak acılara dayanma gücümüzü artırıyor.

Kendimize karşı dürüst olalım: Doğada en son ne zaman vakit geçirdiğimizi, en son ne zaman bir ağaca

Dokunduğumuzu hatırlıyor muyuz? Bizim için sağlıklı olduğunu içgüdüsel olarak bildiğimiz bu aktiviteyi hayatımıza ne kadar kattığımız, hepimizin kendine sorması gereken bir soru.

Ancak bu sorudan önce, “Doğada bulunmanın olumlu etkilerini biliyor muyuz?” sorusu geliyor.

Ağaçların ve yeşil doğanın verdiği büyük enerjiyi hepimiz biliriz, bahar gelince bunu fark etmemek elde değildir. Kendi içimizdeki enerjiyi ve gerçeği en iyi doğa ile ve tabii hayat ile yakalayabiliriz.

Bir ormana gittiğimizde başımız ağrıdığında kendimizi daha iyi hissederiz çocuklara neşe herkese bir ferahlik gelir, bunda oksijenin etkisi var ancak aslinda göremediğimiz bu ağaclarin yansıttıkları Doğa enerjisi yani bioenerji…

Ülkemizde bilinmesede gelişmiş ülkelere bilinen şey doğanın ve ağaçların yalnızca oksijen üretmeyip doğaya enerji yayılımı yapması bu enerji aynı radyo dalgası gibi bedenimize iletilmektedir.

Hoşça kalın Dostça kalın ama gönül kapınızı asla kapatmayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir