DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMLİĞİNE

DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMLİĞİNE

ÇANKIRI

03.01.2018 tarihinde Ankara’da bulunan  SİNCAN ÇANKIRILILAR Dernek yönetim kurulu üyemiz Nevzat AÇIKGÖZ’ün eniştesinin vefatı dolayısıyla Çankırı Bayramören ilçesi Akgüney köyüne  cenaze merasimi sonunda mezarlık çıkışında  ayağıma bir şeyin takılması sonucu yüzüstü düşmem ve  talihsiz bir  kaza sonucu neticesinde köye 112 acil ambulans çağırıldı. Sağ kolumun omuz ile dirsek arasındaki kemiklerin kırılması Kurşunlu Devlet hastanemizdeki filmlerden anlaşıldı.

Dayanılmaz acılar içerisinde ambulansta görevli hemşire Gözde Nazife KESER ve Aylin ÇELİK şoför Hasan ÇALAR ile Çankırı’ya hareket ettik.  Dayanılmaz acılar içerisinde Çankırı Devlet hastanesine ulaştık.  Bizi karşılayan dostlar ve görevli doktorlar hemşireler personel hızlı bir şekilde beni sağlığıma kavuşturmak için görevlerini en iyi şekilde yerine getiriyorlardı. Ankara’da ikamet ettiğimden tedavimin Ankara’da yapılmasını isteyen ailem Ankara Atatürk hastanesinde yer hazırlattıklarını söylüyorlardı. Ama ben acıya dayanamıyordum. Sonrasında bir doktor arkadaş ben Ankara Atatürk hastanesinden geldim servisteki arkadaşları tanırım, Onlar orda ne yapacaksa ben burada aynısı yapacağım diye beni umutlandırdı ve ben sordum hocam isminiz ne dedim. Dr. Yusuf dediğinde bana bir güven verdi. Hocam önce Allah sonra size güveniyorum benim tedavimi siz yapın, diye ricada bulundum.

Hiç zaman kaybetmeden benim ortopedi birinci katta bulunan 17 nolu odaya yatış işlemlerimi yaptı. Geçici alçımı, ilaç tedavilerimi hemen başlattı. Azda olsa benim rahatlamamı sağladı.

Ben 68 yaşında bir vatandaşım gazetelerde değişik filmlerde ülkemiz dışındaki sağlık teşkilatlarında insana çok değer verildiğini ülkemizde böylesine insana değer verilen günleri görebilecek miyim diye hayıflanırdım. Şimdi görüyorum ki ülkemiz ve ilim Çankırı’da da insana değer verildiğini, sağlık ordusunun iyi eğitim aldığını memnuniyetle ifade etmek isterim.

Hastanemizin ortopedi servisinde hastane kültürünün oluştuğunu bu kültürün zamanla hekim, hemşire ve çalışanlar tarafından dikkatle  korunduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Serviste görev alan hekim, şef ve hemşirelerin pozitif yaklaşımlarla ekipler halinde gayretli çalışmaları tedavilerimize ilaçlar gibi etkili oldu. Yemek dağıtıcıları, temizlik görevlileri hemen her görevli bir disiplin ve ciddiyet içinde işlerini severek eksiksiz yapmak için adeta yarışıyorlardı. Ülkemiz için insana verilen değere ne söylesek azdır. Allah razı olsun.

Başta ortopedi ve Trav. Uz. Dr. Yusuf POLAT ve ameliyat ekibi tarafından başarılı bir operasyonla hızla sağlığıma kavuşuyorum. Dr. Yusuf hocam hastane de yattığım sürece günde dört kez ziyaretime gelerek şikayetim olup olmadığını sorarak beni mutlu etmekteydi. Dr. Yusuf POLAT şahsında emeği geçen ve tek tek isimlerini yazamadığım herkese şükranlarımı sunuyorum.

Ortopedi servis sorumlu hemşiresi Meryem ÇATAKLI şahsında emeği geçen tüm personele teşekkür ediyorum. Bu memnuniyetimi siz yetkililere duyurarak adı geçen personelinizin tarafınızdan onure edilmesini isterim. Ülkemizin ve ilimizin sağlık ordusunda böylesine meslek aşkını icra edilmesini sağlayan siz yöneticilere ve emeği geçen herkese teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim Saygılarımla.    19.01.2018

ANKARA SİNCAN ÇANKIRILILAR

DERNEK BAŞKANI

Tel : 0 533 452 36 53

Çankırılı şair-yazar Necati ÜLKER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir