DAYANIŞMA BUDUR

Sincan Çankırılılar Dernek yönetimi olarak, Derneğimizin hem ofis kısmını, hem Selahattin DÜZBASAN YÂRAN Evimizi, hem de gönül kapılarımızı, ardına kadar açarak KURŞUNLU İlçemizin HOCA HASAN Köy derneğinin yönetimine ve YÂRAN Meclisine Açtık.

Başkent Ankara’nın değişik ilçelerinde ikamet eden Dernek üye ve Yâran ağalara, Yâran kültürünü aslına uygun ocaklarını yakmalarını sağladık.

Bundan böyle her ay içinde bir cumartesi bizim ocaklara denk gelmeyecek şekilde mirasımız yâran kültürü ve ilimiz Çankırı’nın örf adetleri, gelenek görenekleri olarak bu mekânlarda yaşayacaktır.

Amacımız hoşgörü ortamında tamamen iyi niyetle kırmadan kırılmadan birlikteliğimizi sürdürmektir.

Bizim samimi içten Dayanışmamıza Dernek başkanı Mustafa kayacı B. Başağa Eyüp AĞAOĞLU K. Başağa Eyüp KÖRİSMAİLOĞLU

Yâran Çavuşu Fahrettin HAMZAOĞLU

Aynı köyün İstanbul Dernek Başkanı Ramazan KABAKCI İstanbul B. Başağası Şaban HANAĞASI İstanbul K. Başağası Hasan AĞAOĞLU Olarak bize söyledikleri bizler doğduğumuz yerde değil de doyduğumuz yerdeki hemşerilik ruhunu Sincan Çankırılılar dernek yönetimi ve başkanı sayesinde yakaladık, bu dayanışmayı asla unutmayacağız.

Tarihi mirasımız olan yâran kültürümüzü gelecek nesillere aktarmak olduğunu, Sincan Çankırılılar Derneğinin kendi mülkünü bizlere tahsis etmeleri hepimizi hayli mutlu etti.

Dernek başkanı Necati ÜLKER ise Çankırı aşığı, Yâran sevdalısı kişiliğimle güzel bir yâran ocağında Sizlerle olmaktan bu ortamda bulunmaktan şeref duydum.

Sevgili hemşerilerimiz bizim mülkümüz tüm Çankırı insanın mülküdür. Kendi yeriniz gibi etkinliklerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz, Mekânlarımız Çankırı insanlarımıza açıktır.

Ülkemiz de ve Başkent Ankara’da çok sayıda hemşeri dernekleri var. Derneklerin kimisi tabela derneği olduğu gerçeğini biliyoruz kimisi de bizim dernek gibi gerçekten Yardımlaşma ve Dayanışma örneği içinde varlığını sürdüren derneklerdir.

Böylesine özverili uyum içinde ki yönetim kurulu mesai arkadaşlarımla olmaktan mutluyum ALLAH Bu mutluluğumuzu bozdurmasın birlikteliğimizi daim yapsın.

Dayanışma budur derken Hoşça kalın Dostça kalın ama gönül kapılarınızı asla kapatmayın. 22.12.2018

Çankırılı Şair- Yazar Necati ÜLKER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir