ÇERKEŞLİLER BULUŞUYOR GECESİNDEYDİK

Sincan Çankırılılar Derneği yönetimi diğer arkadaşlarla davete icabet ederek 

Balgat’da bulunan Ahmet Taner Kışlalı kapalı spor salonunda Dostumuz ve Çerkeş Dernekler federasyonu yönetim kurulu üyesi şenel YALÇIN Bizleri güler yüzle karşıladı ve protokol da yerimizi aldık.

Program: ATATÜRK Ve silah arkadaşlarına saygı duruşu devamında İstiklal Marşımızla ve Kuranı kerim Tilaveti ile başladı.

Çerkeş Dernekler Federasyon genel Başkanı Durali KARAPINAR protokolü isim, isim zikrederek katılımcılara da hoş geldiniz diyerek ve Federasyon çalışmaları hakkında ve program hakkında bilgiler sunarken özellikle Çankaya belediye başkanı Alper TAŞDELEN’e bu salonu ücretsiz tahsis ettiği için Ayrıca Çerkeş Belediye Başkanı Hasan SOPACIY’a bizlere her konuda yardımcı olduğu için diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan SOPACI Hazır Çerkeşlileri bir arada görünce çer keşteki gelişmeleri ve Belediye çalışmalarını uzun uzun anlatarak bilgiler sundu.

Saz ve ses sanatçıları mesleklerini icra ederken geceye katılanlar salona inerek marifetlerini sergileyip kurtlarını doyasıya döktüler.

ara, ara Şiir okumalarına da yer verildi.

Sonrasında kına gecesi uygulamalı olarak sergilendi ve öğretmen ve Sincan Çankırılılar derneğimizin yönetim kadrolarından olan sanatçı Hüseyin YILDIZ Kardeşimiz sinsin müziğini sazı ve sözü ile işlerken insanları adeta coşturdu.

Çerkeş yumaklı köyü ortaya meşaleyi simgeleyen ışıklı bir düzenek koyarak sin sin oyunlarını harika sergilediler. 

Yeni Baskıdan çıkan UNTMA!.. İsimli şiir kitabımı ve TUZ TADINDA YAZDIKLARIM Olan köşe yazılarımı içeren iki kitabımı ulaşabildiğim insanlara Takdim edilmek üzere Mesut BAL Kardeşime bol miktarda verdim umarım dağıtımını tam yapmıştır,

 Kitaplarımı alamayan ya da isteyenler olursa Kargo bedelini ödeyerek verecekleri adreslere gönderirim.

Bu güzel geceyi dolu dolu yaşayarak geceden mutlu olarak yine Çankırı misafirperverliği ile ayrıldık. Çerkeş dernekler federasyonu genel başkanı Duarali KARAPNAR’a  Başkanın Şahsında emeği geçenlere  teşekkürler ederim.

29.04.2017 SİNCAN ÇANKIRILILAR DERNEĞİ Başkanı Necati ÜLKER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir