BUNLARI BİLİYORMUYUZ ?

BUNLARI BİLİYORMUYUZ ?

Yok, artık dedirten bilgileri derleyerek bu günkü köşe yazımı sizler için hazırladım. Bir köpekbalığı 100 milyon damla deniz suyu içindeki bir damla kanı hissedebilir.

* Bir fare bir deveye oranla daha uzun süre susuzluğa dayanabilir. Eğer ağzımıza attığımız bir şeye tükürüğümüz değmese onun tadını anlayamayız satışından gelir.

Her insanın dilinin izi de parmak izi gibi farklıdır, Einstein 9 yaşına kadar düzgün konuşamamıştır, Ailesi onun özürlü olduğunu düşünmüştür. Her gün doğan çocukların ortalama yüzde 12’si yanlış anne babaya verilmektedir, Kâğıt para sanıldığı gibi kâğıttan değil pamuktan yapılır.

1950’den önce kenevir, ağaç kabuğu ve marijuana yaprağı kullanılarak yapılırdı. Çikolatanın köpekleri öldürdüğü doğrudur. Onların kalbine ve sinir sistemine zarar verir. Yarım kilo kadar çikolata küçük bir köpeği öldürebilir. Birçok ruj çeşidi balık pulu içerir.

* Katil balinalar köpek balıklarının midesine alttan torpil gibi vurarak öldürür. Ketçap 1830’lu yıllarda ilaç olarak satılırdı. * Uyurken, TV izlerken olduğundan daha fazla kalori harcarsınız. Meşe ağaçları elli yaşından önce palamut vermez. Amerikan Havayolları 1987 yılında first-class da sunulan bir adet zeytin eksiltmek suretiyle 40 bin dolar kar etmiştir. Kaplumbağalar kıçlarından da nefes alabilirler, Evinizdeki toz parçacıklarının büyük çoğunluğu ölmüş deri dokusudur. İnekler merdiven çıkabilir ama inemezler. Ördeklerin ‘vak’ sesi yankı yapmaz, nedenini de kimse bilmez. Sivrisinek kovucu spreyler sinekleri kovmuyor, sizi gizliyor. Sivrisineğin alıcılarını bloke ederek sizin orada olduğunuzu anlamamalarını sağlıyor. Taze kakao içinde bulunan sıvı, kan plazması yerine kullanılabiliyor, Hiçbir kâğıt parçası 7 defadan fazla ikiye katlanamaz. (Alıntı) Tamda bu yazıma uygun olan Üstün Dökmen üstadın alttaki yazısını çok beğendiğim için siz okurlarla paylaşmak istedim. Güvenmediğin kimseye aleyhine kullanabilecek hiçbir koz verme, İnsanlara doğru değer ver, hak etmeyenleri sil. Kimseye yalvarma. Asla dönüp arkana bakma, Sır tutmasını bil, Dostlarının yeri ayrı, sevgilinin yeri ayrı. Sevgilin için dostlarını, dostların için sevgilini satma, Kimsenin lafıyla dolduruşa gelme, ama aklının bir köşesinde de tut. Bir ilişkiyi kafanda bitirdikten sonra iki çift tatlı söz, iki damla gözyaşı için asla yumuşama. Seni sevenlerle kullananları iyi ayırt et, Seni dinleyip anlamaya niyetli olmayanlarla tartışma. Emrivaki oluşturulan dostlukları kabul etme, Eğer verdiğin o kişide kalmıyorsa ikinci bir sır şansı verme, Kendini öven insanlardan kaç. Karşındakinin doğruyu söylediğini varsayma, Kendine saygını yitirmene neden olacak hiçbir şey yapma. Sorunun olduğunda insanlar zaman ayırıp seni dinliyorsa onların öğütleri göz ardı etme. Göz göre göre su birikintilerine taş atma, mutlaka üzerine sıçrar. Gözyaşlarının değerini bil. Onları hak etmeyenler için harcama. Senin zekâna inanan insanları hayal kırıklığına uğratma, Kendini sev. Dışarıdaki güneşe bakıp gülümse ve önünde koskocaman bir gelecek olduğunu unutma, Dostluğunla yetinmeyenler için hiçbir fedakârlık yapma, İnsanları kaybediyorsun diye ağlayıp sızlama, ama kazandığın insanların değerini bil. Kimseye taşıyabileceğinden fazla değer verip bununla övünmesine fırsat verme, İstediğini almak için asla duygu sömürüsü yapma, Sana duyulan sevgiyi ve güveni istismar etme. Hoşça kalın Dostça kalın ama gönül kapılarınızı asla kapatmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir