BUDA GEÇER

BUDA GEÇER

Neye neden karar vereceğinizi bilmez yaşamın kıyısına kadar yürürsünüz “bu da geçer” sözü hiç gelmez aklınıza geçmeyecek gibi hissedersiniz çünkü. Geri adım atmayı başardığınızda ise yıllar sonra dönüp “geçti gitti” demek çok basittir artık.

Ama zamanı gelen, sırası gelen, vakti gelen gidecek. Yerine ne gelir bilinmeyecek.

Bu sahne, hayata dair oynanan oyunun yeni sahnesidir, sanki bir gün elveda diyeceğimizi bilirmişçesine. O an birimizin içini yakan, acıtan ne varsa; şüphesiz ki diğerimizin de içini yakar ve acıtır, öyle değil mi? Dostçasına ve kardeşçe sine. Hâlbuki birlikte olduğumuz zamanlarda güldük, eğlendik, coştuk, mutlu olduk, bazen de sinirlendik, öfkelendik, bağırıp çağırdık, zaman zamanda hüzünlendik. Hülasa, dolu dolu yaşadık, yaşadık hayatı, hayat denen süreci.

Her bekleyişin ardından gelen mutluluğu ve diğer güzel şeyleri bulduk. Kimi zamanda fırtınalar yaşadık, fırtınalar sonrası kasveti yaşadık.

Kâh hırçın, öfkeli ve ürkütücü olduk; kâh masum, doğal, görkemli ve sevgi dolu olduk. Birlikte gerçekleşmesi imkânsız gibi görünen lakin gerçekleşen dilekler tuttuk.

Susarken bile çok şey anlatabildik bakışlarımızla. Açığa vurulmuş kızgınlıklarımızı Kaf Dağı’nın arkasında saklamayı; sevgiyi, muhabbeti, adaleti istemeyi ve başkaları için de dua etmeyi öğrendik.

İnsan çabucak değişiveriyor. Düne dair ne varsa unutuyor. Basamakları üçer dörder çıkmaya, her şeyi görmezden gelmeye başlıyor.

Bundan sonra görünmezlik başa bela olacak. İnsanlar artık kendi dünyalarına çekilen çocuklar yetiştiriyor.

İletişim çağında iletişimsiz kendi hayal dünyasında varlığını nasıl sürdürebilecek? Düşünmek bile ürküntü verebilir.

Her şeyin sonu vardır ama sadece sevmenin ve sevilmenin sonu yoktur, demeyelim de sevginin büyük bir güç kaynağı enerji kaynağı olduğunu bilmeliyiz sevgisiz olmamalıyız.

Her şeye buda geçer diyebilirsiniz ve kendinize çeki düzen verirsiniz sevgi enerjidir.

Herkes ismini ne isterse koyabilir ancak o şey duygu olan sevgi değildir. O bambaşka bir şeydir.

Kadim bilgiler de yazan, en eski medeniyetlerde dahi gördüğümüz, tüm kutsal kitaplarda, tüm öğretilerde anlatılmak istenen şeydir; Sevgi enerjisi.

Bir akmaya başladı mı o enerji, durduramazsınız artık kendinizi, sonu yoktur bu enerjinin, sonsuzluktur. Adlandırmak, bir kelimeye sığdırmak istemezsin O’nu.

Tanımlarken bile her kelimenin yetersiz kalacağını bildiğinden ne zordur anlatmak.

Aşk dersin yetmez, Sevgi dersin yetmez, Sevgi enerjisi dersin o da yetmez. Tarifsiz bir şey olduğunu bildiğinden herkes yaşasın, herkes anlasın istersin.

Su’ya attığın TAŞ’ın yaptığı gibi dalga, dalga yayılsın istersin. İnsanoğlu Kendisiyle barışmalıdır, gerçeğe ulaşmalıdır, sevinmelidir, sevmelidir, gülmelidir.

Ne idim, ne oldum, ne olacağım diyerek yaşamak, yaşamımıza yön vermek, her faninin dikkat etmesi gereken en önemli husustur. Unutulmasın ki!

Bu yalan dünya, mevcut görevlerimiz, hiç kimseye baki değildir… Sadece; ‘’Baki kalan bu gök kubbede bir hoş sedadır.

Hoşça Kalın Dostça Kalın Ama Gönül Kapılarınızı Asla Kapatmayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir