BİR GÜN BANADA SIRA GELECEK HAYDİ, GİDİYORUZ DENECEK

BİR GÜN BANADA SIRA GELECEK

HAYDİ, GİDİYORUZ DENECEK

Yaş gelmiş 70’e. Yolculuk yaklaştı, otobüs yakında kapıya gelecek! Bu yaşa gelindi;

Çoğu gitti azı kaldı! Peki, ne anladık? Kendimizi tanıyabildik mi? Dünyayı çözebildik mi? Ne yaptık bu güne kadar? Bir hayrımız dokundu mu insanlığa? Nasıl geçirdik günlerimizi? Bir anı biriktirebildik mi? Göçüp gittikten sonra hatırlanabilecek miyiz? Mezara konulduğumuzda hemen unutulacak mıyız?

Bu konuda ben biraz şanslıyım sanırım boş zamanlarımda çokça kitaplar okuduğumdan ufkumu açan kitapların sayesinde ayrıca yüce rabbim bana verdiği yeteneklerle tecrübelerimi bir araya getirdim 14 yaşlarına kadar çok çileler çektim anasız babasız büyümek öyle kolay değildir yaşayanlar bilir.

Eczacı Sevinç Gültekin ALPKAYA Ailesiyle yolumu kesiştiren Allah’a hamt ederim ki böylesine değerli bir aile ile beni buluşturduktan sonra hayatım değişmeye başladı.

Bu ailenin yaşam tarzı sıkı aile bağları saygı sevgi ortamıyla yetişirken tam bir okul hayatım oldu bu aileden çok şeyler öğrendim sıcak bir yuva ortamında anlayışın hoşgörünün dürüstlüğün Allah korkusunu peygamber sevgisini bu değerli aile bireyleriyle 26 yıl geçirdim.

Çankırı merkezde SEVİNÇ Eczanesi’nden Emekli oldum.

Hiç birinin hakkını asla ödeyemem eğer bu gün harika bir aile reisi isem aile içinde saygı görüyorsam mutlu bir ailem varsa bu değerli aileden aldığım terbiyenin ürünüdür.

ALLAH onlardan razı olsun ahrete göçenlere Allah rahmet eylesin mekânları cennet olsun halen yaşayanlara da sağlıklı ömürler dilerim.

70 yaşına kadar üç oğlum oldu yuvalarını kurdular Dünya tatlısı beş torunum var hepsinin de yuvaları mutluluk içindeler çok şükür.

Çankırı aşığı yaran sevdalısı kişiliğimle tecrübelerimle siyasi olmayan din, dil, ırk, ayırmadan daha çok eğitim ve kültür amaçlı köşe yazılarım ve şiirlerimle insanlara yararlı olarak ve bu değerli çalışmalarımın ürünleri olan “SEKİZ ADET KİTAP YAYINLADIM” bu çalışmalar bana mutluluk ve sağlık getirdi çok şükür.

Hiçbir kitabımı para ile satmadım satmıyorum İnsanlığa bir yararım olsun düşüncesiyle bu çalışmaları yaptım çok şükür.

Yayınladığım kitaplarımı çocuklarım olarak değerlendiriyorum, zira her bir kitabım çok çileler çekilerek doğmuştur.

Yazmış olduğum yâran içerikli, sosyal içerikli, yazılarım Şiirlerim, hayatımın akışı içinde yer almıştır.

Benim gidemediğim yerlere gidiyorlar, kalamadığım yerlerde kalıyorlar.

Demek oluyor ki ben hayatta iken de, öldükten sonrada, adımın hayırla anılmasına vesile olacaklardır.

Yeri gelmişken hatırlatayım; Kişisel web sitem olan www.necatiulker.com kitaplarımı okuyabilirsiniz.

Tüm bunların yansıra kendime göre daha çok Çankırı ve Çankırı kültürü ve edebiyat ile ülkemiz Tarihli ağırlıklı konuları içeren yıllardır imkânlarım ve ücreti karşılığı aldığım ve hediye kitaplarla dolu olan çalışma odamdaki gözüm kadar koruduğum. Hemen her birisiyle çok zaman geçirerek çokça yararlandığım yüzlerce bulunan bana göre çok zengin olan

“KÜTÜPHANEMDEKİ TÜM Eserleri” Dört yıldır Başkanlığını yaptığım Sincan Çankırılılar Derneğine uyumlu çalışan yönetim kurulumuzun kararları doğrultusunda (360 Adet) kitaplarımı ve ahşap kitaplığımı DERNEK

KÜTÜPHANESİ OLUŞTURTUĞUMUZ Ofisimizdeki odamıza 18.07.2020 tarihinde Kitap Demirbaş numaraları ile Sincan Çankırılılar Derneği kütüphanesine Dernek Başkanı Necati ÜLKER BAĞIŞIDIR Diye etiketleyerek huzur içinde bağışladım.

Bu değerli kitaplardan kendim çok yararlandım istedim ki diğer insanlarda yararlansın.

Ve yine beş dörtlükten oluşan “ÇANKIRI GÜZELLEMESİ” Şiirimi Değerli üstadım ve dostum şair yazar bestekâr Murat DUMAN Bu şiirimin üç dörtlüğünü Besteledi ve TRT Sanatçısı Erden İLKAZ Notaya döktü

Kısacası bu Eser SÖZ: Necati ÜLKER MÜZİK: Murat Duman Notaya döken: Erden İLKAZ Noter Tasdikli İlim Çankırı ve yöresine hayırlı olsun amacım arkamda böylesine bir hoş seda bırakmaktır.

Tekrar etmek istiyorum ki bu değerli “KÜTÜPHANEMİZ” ve Değerli Eserimiz “ÇANKIRI GÜZELLEMESİ” Demek oluyor ki ben hayatta iken de, öldükten sonrada, adımın hayırla anılmasına vesile olacaklardır.

Bu düşüncelerden anlaşılıyor ki yine kendime göre arkamda hatırı sayılır anılar bırakmış oluyorum, bu durumda beni mutlu ediyor çok şükür.

Tüm bu çalışmalarımın yanı sıra yüce Allah’ımın nimetlerinden faydalanırken yüce Kur’an yolundan giderek dini vecibelerimi de imkânlarım dâhilin de yerine getirmeye çalışıyorum rabbim eksiklerimizle kabul eder inşallah.

Bu yaşanmışlıkları dile getirirken sorularımızı tekrar sıraladığımızda hangi unutulmaz eserler bıraktık gelecek neslimize.

Ömrümce hep şuna dikkat etmişimdir! En büyük servet sağlık ve zaman kaybıdır bu ikisi hayatımın akışında çok önem arz etmiştir, ayrıca Çocuklara çok değer vermişimdir,

Yüce ATATÜRK Çocuklarımıza seslenişinde, Sevgili Gençler!

Sanatla ilgilenin, sporla ilgilenin, kitaplar okuyun, teknolojiyi faydalı kullanın, büyüklerinizi sayın, küçüklerinizi sevin, kendinizi her yönüyle geliştirin.

Artık geleceğe yön veren bir Türkiye var. Şüphesiz ki, bu değerli emaneti; Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar korumak ve gelecek nesillere en iyi şekilde bırakmak en önemli görevinizdir.

Gazi Mustafa Kemal’in şu sözünü unutmayın ve sık sık tekrar edin: ‘Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.’ Kendinizi bu bilinçle yetiştirmeli ve geleceğe güvenle bakmalısınız.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi Yakınlarımızı rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

Geleceğimizin teminatı gençlerimizdir biliyorum.

Onlara ne kadar servet bıraktık, onları Yaradan’la tanıştırabildik mi? “Mal sahibi mülk sahibi, hani bunun ilk sahibi, mal da yalan mülk de yalan var biraz da sen oyalan

” Özdeyişinde olduğu gibi makam, mevki ve para sahibi olmak için mi oyalandık?

Buna benzer ömrünü tüketen bir dolu insanlar olduğu biliniyor ve diyorum ki “ÇOCUKLARIMIZA ROLMODEL OLALIM.”

Çocuklarımıza örnek birey olarak kendi yaşam biçimimizle onları eğitmiş olalım.

Hoşça Kalın Dostça Kalın Ama Gönül Kapılarınızı Asla Kapatmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir