BENİM GİDEMEDİĞİM YERTLERE GİDİYORLAR KALAMADIĞIM YERLERDE KALIYORLAR

BENİM

GİDEMEDİĞİM YERTLERE GİDİYORLAR

KALAMADIĞIM YERLERDE KALIYORLAR

(Bıkmadan Usanmadan Kitap Okumak Düsturumdur.)

Telefonların kullanımı artık tüm dünyada bağımlılık haline gelecek seviyede artış gösterirken bilgiye ve doğru bilgiye ulaşmak yolunda ilk tercihimiz bilgisayarlar ve akıllı telefonlar oluyor.

Araştırmalara nazaran her on kişiden 9 u araştırmalarını web üzerinden yapıyor.

Kitap okumak ise çoğu insan için göstermelik yapılan veya zorunluluk sonucu baş yaralanan bir aktivite haline geliyor.

Düzenli kitap okuyan ve okumaya değer veren kişiler de okumuş oldukları kitaplarla ilgili zaman geçtikçe hiçbir şey hatırlayamamak, aynı kitabı okuduğunu unutup yıllar sonra tekrar okumak ve geçmişte beğendikleri bir kitabın ismini bile hatırlayamamak mesele yaratıyor.

Şunu açıklığa kavuşturmakta fayda var ki; kitap okuma eyleminin ana gerekçesi aralıksız bilgi edinme değildir, öyle olsaydı parklarda, kafelerde ve kütüphanelerde ellerinde ansiklopediler ve sözlüklerle vakit geçiren insanlar görürdük.

Böylece tüm dünya, geçmiş ve gelecek, zaman ve düşünceler sonsuz bir şekilde önümüzde uzanır, zamanımızı ayırdığımız kadarına sahip oluruz.

Kitap okurken okuduğun kitabı yaşıyorsan orada kendinden bir yer ediniyorsan doğru yoldasın demektir.

Bilim adamları özgürlüğe, demokrasiye ulaşmanın yolunu araştırmak ve kırmadan kırılmadan tartışmaktır, bunun için yazılı dürüst kaynaklara ihtiyaç vardır.

Sanat ve yazma konularında yazar ve sanatçılar çoğaldı, yeteneği olanlar yeteneklerini geliştirdi tıpkı benim gibi bundan dolayıdır ki toplumların kültür seviyesi yükselmeye başladı.

Şu da bir gerçek ki her ferdin değişik yeteneği vardır, bu yeteneklerini, duygu ve düşüncelerini dışa vurmasının çeşitli nedenleri vardır.

Kendisini göstermek güzellikler yaratmak, paylaşmak iletişim kurmak gibi…

Kendimden örnek verirsem askerliğe başladığımda hasret kaldığım aileme Çankırı’ma öylesine şiirler karaladım ki bu duygular alışkanlık halini aldı ardından kültürel etkinlikleri sever oldum, ve

durmadan yeni kitaplar edinerek hayatımın akışına yön verdim okuduğum kitaplardan çıkardığım derslerden hayal alemlerin de gezerken bu seyahatimi herkesle paylaşma ihtiyacı duydum olumlu yorumlar beni doğru yolda olduğumun göstergeleriydi.

Bir şeyler yazarak üretici olduğumu keşfettim birkaç dostumda teşvik edince yazdıkça ve okudukça ufkumun açıldığını gördüm.

Bu duygularla yeni şiirler yeni yazılar bana son derece mutluluk ve huzur vermeye başladı.

Hele birde kitaplarım yayınlandıkça kitaplarımı imzalayarak insanlarla paylaşmam gurur vermeye başlayınca ürettiğim şiirlerimi ve köşe yazılarımı makalelerimi ölümsüzleştirmek için kitaplar çıkarmaya başladım.

Bu güne kadar üç şiir kitabı, iki Köşe yazıları kitabı, bir Yâran kültürü kitabı olmak üzere altı yayınlanan kitabım oldu, ALLAH kısmet ederse yedinci kitap basım hazırlıklarım sürüyor.

Hep şunu söylüyorum; Yayına çıkan kitaplarımı çocuklarım olarak değerlendiriyorum.

Zira her bir kitabım çok çileler çekilerek doğmuştur, yazmış olduğum yâran içerikli, sosyal içerikli, yazılarım. Şiirlerim. hayatımın akışı içinde yer almıştır.

Benim gidemediği yerlere gidiyorlar, kalamadığım yerlerde kalıyorlar, demek oluyor ki ben hayatta iken de öldükten sonrada, adımın hayırlarla anılmasına vesile olacaktır.

Kişisel web sitem olan wwwnecatiülker.com ‘dan kitaplarımı köşe yazılarımı okuyabilirsiniz.

Hoşça Kalın Dostça Kalın Ama Gönül Kapılarınızı Asla Kapatmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir