BAŞKENT ANKARA DA ÇANKIRI RÜZGÂRI ESTİ

1074 ÇANKIRISPOR’un

Çankırı ilimizin Amatör Ligde (BAL) temsil eden 1074 Çankırı spor Futbol takımı, Ankara’da yaşayan Çankırılıları kahvaltılı dayanışma gününde bir araya getirdi.

Başkent Ankara da ÇANKIRI Rüzgârı esti hem Çankırı’dan hem Ankara’dan Hemşerilerimizin katılımı muhteşemdi.

Teknopark Teknolojinin başkenti olan İvedik organize sanayi Başkanı Hemşerimiz Hasan Gültekin ve Genel Müdür hemşerimiz Oğuz Ünal ev sahipliğinde Ankara’da gerçekleştirilen dayanışma günün de ki Kahvaltılı Birliktelik gerçekten görülmeye değerdi.

Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Ankara Milletvekili hemşerimiz Zeynep Yıldız, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Ankara Vali Yardımcısı Ayhan Özkan, ilçe Belediye Başkanları, bürokratlar, işadamları, ÇANKIRI SİVİL TOPLUM Kuruluşlarının Temsilcileri Basınımızın temsilcileri, Çankırı ve Çankırı spora gönül vermiş çok sayıda hemşerilerimiz, birlik beraberlik ruhu içinde kaynaştı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan dayanışma günü programında 1074 Çankırıspor Kulübü Başkanı Alaattin Arslan bir konuşma yaptı.

1074 Çankırıspor Kulüp Başkanı Alaattin Aslan,

Biz bir Çankırı’yız, biz bir iliz. Bizim takımımız Bölgesel Amatör Lig’de mücadele ediyor, bunun bize yakışmadığını bilmenizi isteriz, Bu sene, bu katılımlarınız sayesinde bizim hedefimiz profesyonel lige çıkmak olacaktır, bu hedefimiz siz hemşerilerimizle gerçekleştirilecektir, ifadelerini kullandı.

1074 Çankırıspor’un Çankırı’ya ve Çankırılı gençlere kattığı değerden söz ederek bütün Çankırılıları futbol takımına destek olmaya çağırdı.

Daha sonra Milletvekilleri Salim Çivitcioğlu ile Zeynep Yıldız birer konuşma yaparak dayanışma gününde hemşerileriyle bir arada

Olduklarından dolayı mutluluklarını dile getirdiler.

Programda söz alan Valimiz Hamdi Bilge Aktaş ise sporun gençlerle güzelleştiğini ifade ederek, 1074 Çankırıspor yönetimi ve başkanına güveniyorum.

Kulüp yönetiminin davetiyle Çankırılı hemşerilerimizle bir araya gelmek için buradayız. Futbol kulübümüzü yöneten arkadaşların iyi insanlar olmaları ve ilimizi spor ile buluşturmak için çok çabaladıkları için destekliyoruz.

Bu konuda gereken destek ne ise ben şahsım adına vermeye hazırım. Buraya gelirken küçük bir grupla karşılaşacağımızı düşünüyorduk ancak çok sayıda hemşerimizin katıldığı, amacına uygun çok güzel bir program olmuş.

Futbol kulübümüze katkı ve desteklerinizi bekliyoruz. Hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Etkinlik sonrası katılımları dolayısıyla Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş ve Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’e ve Branşların da ilimizi temsil edip dereceye giren sporculara protokol mensupları tarafından plaketler taktim edilirken coşku içinde alkışlar koptu.

Topluca anı fotoğrafları çekilirken yüzler hep gülüyordu, bu muhteşem Dayanışma günü programı samimi bir atmosfer içinde fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Güzel bir organizasyondu Emeği geçenleri kutlarken bu tür toplantıların sıkça yapılması Hemşirelerimizi kaynaştırdığı bir gerçektir. 13.07.2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir