Ankara’dan sesleniş
ZOR GÜNLERDE DOST BULMAK

Hepimizin hayatında zor günler ve zamanlar geçirdiğimiz dönemler olmuştur.
İnsan böyle zamanlarda birilerinin desteğine ihtiyaç duyar, Herkes tek başına bu zamanları atlatamayabilir.
Kimi zaman sevgiliniz, dostunuz arkadaşınız, kimi zaman ise ailenizden yakınınızdan birilerinin yanınızda olmasını istersiniz bu zor zamanlarınızda.
İyi gün dostu bulmak ne kadar kolaysa kötü gün dostu bulmak bir o kadar zor, biliyorum.
Aileme ve seçtiğim tüm dostlarıma daha önce göstermediğim sevgi, anlayış ve ilgiyi gösteriyorum. Biliyorsun ki gidenlerin ardında sadece iyilikler kalıyor, ne kadar sevgi dolu olduğu hatırlanıp anılıyor.

Hayatta bazı şeyleri unutabilirsin ama seni seveni, seni sayanı, sana yardım edeni, zor gününde yanında olanı ve acını paylaşanı Asla unutma…
Kötü gününüzde yanınızda olanların değerini bilin. İşte onlar sizin gerçek dostunuzdur. Çünkü gerçek dost, iyi günde de kötü günde de dost bildiğinin yanında dimdik durur. Onun ezilmesine, üzülmesine, yıpranmasına izin vermez, Derdine derman, yaralarına ilaç olur.
Tecrübeme dayanarak yaşanmışlıklardan biliyorum ki, Kötü günde moral vermeyenlerin iyi günde akıl vermesi bence çok saçma.
Şu da bir gerçek ki bazı acılar kiracıdır ama bununki öyle değil, Öyle bir kara bulut yerleşti ki kalkacak gidecek gibi değil yani.
İyi günde herkes iyi de, kötü günde çil yavrusu gibi dağılıyorlar sizce de öyle değil mi?
Ne güzel demiş Hz. Ömer; “İyi dost, iyi günde çağrıldığında, kötü günde ise çağrılmadan gelendir.”
İnsanoğlu zaman zaman kafa dinlemek ya da nefis muhasebesi yapmak için yalnızlığı seçse de yaratılışı icabı eşe, dosta, arkadaşa ihtiyaç duyar Hele zor gününde, kara gününde yanında yöresinde mutlaka birilerini arar.
Kendisine yardımcı olmayacağını/olamayacağını bilse bile birilerini arar, hayat zorluklarla dolu ve bu zorluklarla tek başımıza savaşmak zor.
Bu yüzden hayatın her anında yanımızda olan güzel dostlara ihtiyacımız var ebetteki.
Düştüğümüzde kaldıran, hata yaptığımızda bize engel olan, bizi tüm kusurlarımıza rağmen kabul edip, bize sırdaşlık edecek,
gerekirse ailemizden biri gibi olacak can dostu olarak bilecek birilerine.
Herkesin vardır vazgeçemediği canından çok sevdiği bir dostu.
Bu hayatın çekilmez oluşuna rağmen bir araya geldiğinizde çılgınlar gibi eğlendiğiniz güldüğünüz, dolu dolu kahkaha atabildiğiniz beraber ağladığınız, yanında utanmadan aklınıza gelen ne varsa yapabildiğiniz, iyi günde kötü günde sizinle olan biri.
Böyle bir dostunuz varsa şanslısınız, Onu kaybetmemeye bakın emin olun ki sizin için her şeyi yapacaktır…
Hoşça kalın Dostça Kalın Ama Gönül Kapılarınızı Asla Kapatmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir