Ankara’dan sesleniş
SEKİZ ESERLE MUTLUYUM
AL ELİNE KİTAPLARIMI OKU

Kitaplar tarihin en eski dönemlerinden beri var olan ve hayatımızın her alanında yardımına ihtiyaç duyduğumuz eserlerdir.
Kitaplar hayatımızın vazgeçilmezi olan varlıklardır, evet varlık diyorum çünkü bir kitap için; cisim, nesne, eşya, madde gibi ifadeleri kullanmak bana pek mantıklı gelmiyor.
Çünkü kitaplar; tıpkı iyi bir dost gibi size sarılır, başarılı bir doktor gibi sizi tedavi eder, ufkunuzu açar, yol gösterir, yalnız bırakmaz.
Mustafa Kemal Atatürk, yaşamının her döneminde kitapla bütünleşmiştir.
Bu okuma sevgisinin kendisine sağladığı bilgi birikimini zaman zaman yazmaya dönüştüren Atatürk, yaşamının farklı dönemlerinde farklı konularda kitaplar yazmıştır.

Kitap okumak, farklı dünyalara açılan kapıları aralamanın en iyi ve keyifli yoludur.
Hiç göremeyeceğimiz yerleri görmek, şahit olamayacağımız hikâyelerin içerisinde yaşamak, en doğru bilgilere ulaşmak adına atılabilecek en güzel adımdır.
Ne yazık ki internet çağı itibarı ile bilgiye ulaşmak çok kolaylaştı.
Bu sebeple kitap okumak, internet araştırmalarının gölgesinde kaldı. Ancak göz ardı edilmemesi gereken bir konu var: internet doğru kullanılmadığı takdirde bilgi çöplüğü haline dönüşebilir.
Yine kendimden örnek verdiğimde yayına çıkan
Kitaplarımı çocuklarım olarak değerlendiriyorum.
Zira her bir kitabım çok çileler çekilerek doğmuştur.
Yazmış olduğum Yâran içerikli, sosyal içerikli yazılarım, şiirlerim, hayatımın akışı içinde yer almıştır.
Benim gidemediğim yerlere gidiyorlar, kalamadığım yerlerde kalıyorlar, demek oluyor ki ben hayatta iken de öldükten sonrada adımın hayırlarla anılmasına vesile olacaktır inşallah.
Baskıdan son çıkan 7. Ve 8. Kitaplarımın ön yazısını şöyle yazdım.
OKU;
“Al eline bu kitabı aç yapraklarını oku/ Açtığın sayfalar da belki acı bulursun/ Kim bilir belki, belki mutlu olursun/ Ayır zamanını aç sayfalarını oku/ Belki, belki geçmişinle hesaplaşırsın/
Belki çözemediğin sıkıntılarını çözersin/ Ömrün film şeridi gibi geçer gözünden/ Oku ki anlarsın neler gitmiş ömründen/
Okumak geçmişini geleceğini aydınlatır/ Kitap okursan eğer sana dünyayı tanıtır.”
(ŞİİR MAĞAZASI AÇILDI)
Hayatımıza bu kitapla bir bardak çay molası vererek şiirleri okurken içinizi huzurla dolduracak, yüreğinizi ısıtacak, iyilik, aşk, sevgi, dostluk ve mutluluğu dile getiren şiirlerde kendinizi bulacak sınınız.
Hayata keyifli bir mola verip kargaşadan sıkıntıdan uzaklaşacaksınız ve umarım hayata yeniden başlayacaksınız.
Necati Ülker olarak diyorum ki; bu yaşıma kadar çokça kitap okudum ve okuduğum kitaplardan aldığım bilgileri yazılı ve görsel basında yayınladım.
Yıllar içinde kalıcı eserler olarak kitaplaştırdım
Dağıtımını paylaştığım kitaplarımı maddi sıkıntılar içinde sekiz adet eser olarak arkamda hoş bir seda ve gelecek kuşaklara harika bir miras bıraktığımı düşünüyorum.
Bu düşüncemle son yazdığım şiirimin ilk dörtlüğünü sizlerle paylaşıyorum.
“Yaş yetmiş iki ruhum dörtnala gider/ sekiz eserle mutluyum bu bana yeter/ sabahları hep severim günaydınlar/ bilinir güneş her gün yeniden doğar/ufuktadır doğan güneşle yeni umutlar/ sekiz eserle mutluyum bu bana yeter.”
Hoşça kalın Dostça Kalın Ama Gönül Kapılarınızı Asla Kapatmayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir