Ankara’dan sesleniş
İKİ DEĞERLİ DOKTORUMUZA AÇIK TEŞEKKÜR

Çok Değerli Sayın Prof. Dr. Nilüfer YILDIRIM
Çok Değerli Sayın Prof. Dr. İzzet YAVUZ
Değerli okurlarım ilginizi çekeceğini düşündüğüm bu günkü köşe yazımı yaşanmışlıklarla anlatmaya çalışacağım.
50 yıldır Mutlu evliliğim olan kıymetli eşim Leyla ÜLKER
Ödem sıkıntıları ile nefes alamaz, bacaklarının Şişliği ile yürüyemez halde iken.

Özel hastaneler ve Devlet hastanelerinde Tedavisi için AYLARDIR moralimiz bozuk olarak şifa aradık, maalesef bulamadık. Şifa bulmak için hayli zaman kaybetmemize rağmen ‘’yapabilecek bir şey yok.
Şu ilaçları deneyelim’’ haftaya tekrar gelin diyerek Bu yaşananlar gerek hastamızı gerek ailemizi çaresiz bırakarak psikolojik bir çöküşe neden oldu.
Ailemiz panik içinde huzursuzluk yaşarken kime nereye başvuracağımızı bilmezken aile fertlerimizin can siper hane çareler ararken girişimler sonucu;
Sayın Prof. Dr. Nilüfer YILDIRIM hocamızın bir dostu olan akrabamız Hastalığın vahametine istinaden görüşerek durumu izah etmesinden sonra değerli hocamız bizleri özel muayenehanesinde misafir ederek, saatlerce sohbet niteliğindeki candan görüşleri ile yaptığı ciddi muayene sonucunda bizlere doğru yolda olduğumuzu göstermiştir.
Hastalığımıza kökten bir tanı konabileceğini ve Şifa bulmamız için elinden ne gelirse yapacağını söylemesi, bizlere GÜVEN ve UMUT vermiştir. “Umut, oturup beklemek değildir; umut yıkılan hayallere, bozulan morallere rağmen, eyleme geçmek için ayağa kalkmaktır.” Diyen bir yazarımızın söylediği gibi Umutla vedalaştığımız gün o geceyi şifa bulmuşçasına mutlu geçirdik.
Ayrıca hemen ertesi günü oğlumuzu arayarak ve Hastanedeki işlemler için zaman kaybetmeden çeşitli Tahlil ve araştırmalar yaptırarak bizlere Tedavimiz için Tedavinin nasıl gerçekleştirileceğine dair bir yol haritası çizmiştir.
Çizdiği yol haritasından yola çıkarak, yapılan araştırmalar neticesinde Yaptırılan tahlillerinde bilgisi ışığında, Aldığımız Güvenle Umudumuzu yitirmeden Özel bir hastanede iç hastalıkları ve Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. İzzet YAVUZ Hocamızla tanıştık. Başvurduğumuzda Yakından ilgilenerek ciddi bir muayenesinin sonunda görüşlerini bizimle paylaşmıştır. Hastamızda ‘’10 kilo sıvı
olduğunu, neden şimdiye kadar bu sıvıyı boşaltma yoluna gidilmediğini anlamış değilim!’’
Diyerek sitemlerini dile getirirken, bunun hemen boşaltılması gerektiğini, bu işleminde hastanemizde yatarak Tedavi olabileceğini söylemesi üzerine aynı gün yatışını yaparak, Tedaviye başlayarak iki gün içinde kendi yöntemleriyle sıvıyı boşaltmıştır.
Bu başarılı çalışma sıkıntı çekilen rahatsızlıktan Eşimi rahatlatmış ve güven veren babacan tavırlarıyla bizleri mutlu etmiştir, adeta eşim yeniden doğmuş gibi olmuştur çok şükür.
Bundan sonraki aşama içinde değerli hocamızın tavsiyelerine uyarak inşallah hayatımızı sürdüreceğimize söz verdik.
Eşim ve şahsım, Mesleklerinde Uzman kişiler olan bu iki değerli insana Sağlık ve başarılarının devamını dilerken;
Ülkemizde hastaları ile zaman mefhumu gözetmeden yakından ilgilenen, Liyakat sahibi, böylesine mesleklerine bağlı, mesleklerini başarıyla icra eden, böylesine siz değerli Doktorlarımıza yürekten ALENEN TEŞEKKÜRÜ bir Borç biliyoruz.
Vesileyle tüm Doktorlarımıza sağlık çalışanlarımıza sağlık ve başarı temennisiyle Hastalarımıza şifa dileklerimle Hoşça kalın Dostça Kalın Ama Gönül Kapılarınızı Asla Kapatmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir